RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 29 december 2011, 19:04

Oogartsen willen verbod op vuurwerk

In de rij voor vuurwerk

Bekijk alle  reacties »
65 miljoen euro, dat bedrag knallen we met de jaarwisseling weer de lucht in. Goed nieuws voor de handelaren en de liefhebbers, oogartsen willen een verbod op consumentenvuurwerk.

Oogartsen willen op medische gronden een verbod op consumentenvuurwerk. De financiële voordelen wegen wat hen betreft niet op tegen de nadelen. "Vuurwerk is prachtig, maar laat het door professionals doen", zeggen de oogartsen.

978 beschadigde ogen in drie jaar

Er is minder maar wel zwaarder letsel dan een aantal jaar geleden. In de afgelopen drie jaar zagen Nederlandse oogartsen in totaal 826 patiënten met 978 beschadigde ogen: 331 ogen liepen blijvende schade op, 65 ogen werden blind, waarvan er 30 niet meer te redden waren en operatief moesten worden verwijderd.

'Negatief reisadvies'

"Als er een reisbestemming zou zijn met een zo hoog risico op letsel door explosieven als in ons eigen land rond oud en nieuw, dan zou onze regering voor een dergelijk land een negatief reisadvies afkondigen", aldus Tjeerd de Faber van het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG). Het NOG is de belangenorganisatie van oogartsen.

Consument en Veiligheid: werken met vergunning

Woordvoerder Cees Meijer van Stichting Consument en Veiligheid: "Een vuurwerkverbod kan niet, omdat we dan afwijken van de rest van Europa. We kunnen wel met een vergunning gaan werken." Consument en veiligheid pleit voor betere Europese afspraken, een verbod heeft nu ook te veel economische gevolgen voor de handelaars.

Voor het vuurwerkverbod:

Tegen het vuurwerkverbod:

Overheid: geen verbod op vuurwerk

De overheid ziet niets in een vuurwerkverbod. Het afsteken van vuurwerk moet aan veel regels voldoen en dat is voorlopig voldoende, vindt de regering.

Moet er een vuurwerkverbod komen of niet? Geef hier je reactie.

Bekijk alle  reacties / reageer »

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo