RTL Nieuws | 28 januari 2012, 21:50
Costa Concordia flinke operatie voor Smit
Smit Salvage en Fratelli Neri hebben een flinke klus aan het verwijderen van de olie uit de gekapseisde Costa Concordia. De plannen zijn nu in detail uit de doeken gedaan.
Bij de Costa Concordia komen twee schepen te liggen; het ene bevat een pompsysteem om de olie mee op te pompen, de andere is een tanker.

Ingenieus boorsysteem
De bergers hebben de brandstoftanks van de Costa Concordia al gedeeltelijk voorbereid op de berging van de stookolie. In elke tank worden door duikers twee gaten geboord. Dat gebeurt met een ingenieus boorsysteem:
Zeewater vervangt olie
Een pomp aan boord van een schip va Smit haalt dan via het ene gat de olie naar buiten; via het andere gat wordt zeewater in de tank gelaten.

Ruwe zee gooit roet in het eten
De ruwe zee heeft de planning van Smit wel in de war gestuurd. Door de golfslag is het te gevaarlijk om met de twee schepen tegen het omgeslagen passagierschip aan te gaan liggen.
© RTL Nieuws.nl
Tell A Friend

Print

Tip De Redactie
