RTL Nieuws | 29 januari 2012, 04:42

Stille tocht voor slachtoffers Auschwitz

In Amsterdam vindt de jaarlijkse Auschwitzherdenking plaats. Tijdens de bijeenkomst staan nabestaanden, hoogwaardigheidsbekleders en andere belangstellenden stil bij de bevrijding van het vernietigingskamp Auschwitz op 27 januari 1945.
fotoFoto

Stille tocht voor slachtoffers Auschwitz

Belangstellenden verzamelen zich 's ochtends in het stadhuis van Amsterdam. Rond 11:00 uur lopen zij in een stille tocht naar het spiegelmonument 'Nooit Meer Auschwitz' in het Wertheimpark. Daar worden bloemen gelegd en toespraken gehouden. Vertegenwoordigers en ambassadeurs van zo'n 20 landen zullen hierbij aanwezig zijn. De Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan is een van de sprekers.

Tijdens de bijeenkomst worden - naast de bevrijding van Auschwitz - de miljoenen Joden, zigeuners, homoseksuelen en anderen herdacht die door de nazi's werden vermoord gedurende de Tweede Wereldoorlog.

Geld voor Holocaust Memorial Day

Staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten (VWS) zegde onlangs financiële steun toe aan het programma van de jaarlijkse International Holocaust Memorial Day op 27 januari, om de herinnering levend te houden en jongeren te betrekken bij herdenkingen.

Tell A Friend
mail
Print
Print Stille tocht voor slachtoffers Auschwitz
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES

ADVERTORIALS
SITEMAP