RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 02 februari 2012, 13:31

Seks onder 12 verkrachting

Bekijk alle  reacties »
Seks met kinderen die jonger zijn dan 12 jaar moet als verkrachting worden bestraft. CDA en VVD hebben een wetsvoorstel ingediend om dat te regelen. Volgens deze partijen ziet de samenleving seks met jonge kinderen als verkrachting, maar was dit nog niet in de wet vastgelegd.

CDA en VVD verwijzen naar een veel gesteunde petitie die oproept seks met kinderen niet langer als ontucht te bestraffen, maar als verkrachting. Ze leggen wel vast dat het slachtoffer weerloos moet zijn of niet aan heeft kunnen geven geen seks te willen. Zo wordt voorkomen dat een gewenste tongzoen tussen iets oudere kinderen als verkrachting gaat gelden.

Meerderheid in de Tweede Kamer

Het voorstel kan rekenen op een meerderheid in de Kamer. Onder meer de PvdA gaf aan het te steunen. Ook minister Ivo Opstelten van Justitie staat er positief tegenover.

Het wetsvoorstel regelt ook dat de maximale straf voor verkrachting omhoog gaat van 12 naar 15 jaar. Ook hierbij verwijzen de indieners naar een behoefte in de samenleving om ernstige zedenzaken strenger te bestraffen.

Bekijk alle  reacties / reageer »

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo