RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 07 september 2009, 14:42

Israël breidt nederzettingen uit

Bekijk alle  reacties »
De Israëlische minister van Defensie Ehud Barak heeft toestemming gegeven voor de bouw van 366 nieuwe woningen in nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever.

Oost-Jeruzalem

Later deze week komen er nog eens 84 woningen bij, waarmee de nederzettingen opgeteld met 450 woningen worden uitgebreid. In totaal wonen 304.000 Israëliërs op de Westelijke Jordaanoever. Daarbij komen ook nog de ruim 200.000 Israëliërs die in Oost-Jeruzalem wonen. De Palestijnen beschouwen Oost-Jeruzalem als de hoofdstad van hun toekomstige staat.

Vredesproces

De bouw van de extra woningen gaat lijnrecht in tegen de wil van de internationale gemeenschap. Die eist dat Israël niets meer bijbouwt, om zo het vredesproces vlot te trekken.

Internationaal recht

De Palestijnse premier Abbas weigert met Israël te praten zolang er wordt gebouwd in de nederzettingen. Het Internationaal Gerechtshof in Den Haag heeft geoordeeld dat de bouw van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever in strijd is met het internationaal recht. Israël bestrijdt die uitspraak.

'Natuurlijke aanwas'

De Israëlische premier Netanyahu zegt dat er geen nieuwe nederzettingen worden gebouwd, maar hij staat uitbreidingen wel toe om de 'natuurlijke aanwas' van de bevolking op te vangen.

Bekijk alle  reacties / reageer »

Laatste buitenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo