‘Dump gevangenen in Dode Zee’
'Tweede Kamerleden zijn gehersenspoeld'
Lieberman is niet de meest diplomatieke persoon – en dan drukken we ons nog eufemistisch uit. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken staat bekend als een rechtse houwdegen die grossiert in krijgshaftige uitspraken.
Tegen een Arabisch parlementslid tijdens een debat:
Tijdens de verkiezingen voerde Lieberman de slogan: ‘Niet loyaal: geen recht om burger in Israël te zijn’. Lieberman, de leider van de nationalistische partij Yisrael Beitanu, pleitte ervoor dat Israëlische Arabieren een verklaring te laten ondertekenen waarin zij onder ede verklaren dat ze loyaal zijn aan de joodse staat.
In vrede met de Palestijnen gelooft hij niet. Lieberman heeft herhaaldelijk gezegd dat het hele gebied tussen de Middellandse Zee en de Jordaan van Israël is: er is dus geen plaats voor autochtone Palestijnen.
De Israëlische bewindsman lost problemen graag met geweld op. “Als je vrede wilt, moet je je voorbereiden op oorlog en sterk zijn”, zei hij tijdens de verkiezingscampagne. Zo pleitte hij voor het bombarderen van de Egyptische Assouan Dam. Ook alle gebouwen van de Palestijnse Autoriteit worden met de grond gelijk gemaakt, als het aan Lieberman ligt.
Bij de Israëlische inval in Gaza:
Onconventionele oplossingen hebben sowieso de voorkeur van de politicus. In 2003 pleitte hij er als minister van Transport voor om 250 Palestijnse gevangenen in de Dode Zee te dumpen, in plaats van hen vrij te laten in een gevangenenruil.
Tijdens de verkiezingscampagne:
Vanavond gaat Lieberman, die vanwege zijn uitspraken ook in eigen land omstreden is, uit eten met PVV-leider Geert Wilders. De twee die het goed met elkaar kunnen vinden, doen dat op een geheime plaats in Den Haag.


