RTL Nieuws | 11 maart 2010, 08:31

Berlusconi komt onder proces uit

De Italiaanse premier Berlusconi hoeft de komende maanden nog niet voor de rechter te verschijnen.
fotoFoto

Berlusconi komt onder proces uit

Te druk

Er is een wet aangenomen waardoor hij nu even gevrijwaard is van een rechtszaak. In de wet staat dat een rechtszaak tegen een premier anderhalf jaar kan worden uitgesteld, als hij het te druk heeft om bij het proces te zijn. En Berlusconi zegt dat hij het druk heeft.

Omkoping en belastingfraude

Berlusconi staat terecht voor omkoping en belastingfraude en probeert steeds onder een veroordeling uit te komen. Tegenstanders zijn woedend omdat hij de wet naar zijn eigen hand zet.

Geoorloofde afwezigheid

De centrumlinkse oppositie sprak tijdens het debat schande van de wet over de 'geoorloofde afwezigheid'. Zij vindt de wet in strijd met de grondwet en de zoveelste wet 'ad personam' die vanwege het persoonlijke belang van de persoon Berlusconi wordt gemaakt. "Een schande voor het land", aldus de oppositie. De centrumrechtse meerderheid voorkwam dat het debat in de Senaat rechtstreeks op tv werd uitgezonden.

Tell A Friend
mail
Print
Print Berlusconi komt onder proces uit
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
ADVERTORIALS
SITEMAP
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES