Olieramp klap voor vissers Louisiana
De 28-jarige visser Randy Arceneaux uit Cocodrie, Louisiana, is razend. "Ze pakken ons niet alleen ons inkomen af, ze beroven ons van ons levensonderhoud. Ze stelen ons letterlijk het voedsel uit de mond, omdat wat wij eten rechtstreeks uit deze bayou afkomstig is."
Eerst Katrina, nu olieramp
Voor Pete Gerica, visser uit New Orleans betekent het opnieuw hard aanpoten. Zijn bedrijf zat al in de problemen sinds orkaan Katrina. Dat dit heeft kunnen gebeuren kan hij niet begrijpen. "Hoe kon het dat de overheid toestond dat BP geen rampenscenario's had hiervoor."
Dat de ramp juist nu en juist hier moest gebeuren is een hard gelag. "Mensen die tot Katrina leefden van de zee, staan nu in de rij voor een uitkering", schetst Larry Schweiger van de National Wildlife Federation. Volgens gouverneur Bobby Jindal bedreigt het lek de ' Louisana way of life'.
Toeristen blijven weg
Maar het zijn niet alleen vissers die in de problemen zijn geraakt door het olielek. Voor Jerry Pearson, eigenaar van een reisbureau in Baton Rouge, is de olievlek dramatisch. Hij biedt vooral vakanties aan naar de stranden in buurstaat Alabama. "Niemand wil naar besmeurde stranden op vakantie en in augustus beginnen de scholen alweer."
Pelikaan
En ook voor de bruine pelikaan, de vogel die ook het staatsembleem van Louisiana siert, komt de olievlek wel erg ongelukkig. Het diertje had zich net enkele maanden geleden kunnen ontworstelen aan de lijst van de bedreigde diersoorten, maar zal nu ongetwijfeld opnieuw in de problemen komen.
Uitgelekte olie is ramp voor vogels


