HomeHome
BinnenlandBinnenland
EconomieEconomie
SportSport
EntertainmentEntertainment
OpmerkelijkOpmerkelijk
VideoVideo
RTL ResearchRTL Research
"De krantenkoppen in de moslimwereld zullen melden dat de islam wordt aangevallen", voorspelde Feisal Abdul Rauf. Hij is de imam achter de bouw van het complex.
Voor het eerst gaf hij een interview en sprak over de risico’s van verplaatsing met de Amerikaanse nieuwszender CNN. Rauf vreest een gewelddadige reactie van radicaalislamitische bewegingen.
De plannen voor het islamitisch centrum liggen gevoelig. Het gebouw is enkele straten verwijderd van Ground Zero. Het plan kost zo’n 100 miljoen dollar (bijna 80 miljoen euro).
De iman had nooit verwacht dat zijn bouwplan zoveel commotie zou veroorzaken. "Als ik had geweten dat dit een dergelijke pijn zou veroorzaken, dan was ik er niet aan begonnen".
De geestelijke is net terug van een reis naar het Midden-Oosten. Die trip is ook omstreden, omdat Rauf de reis heeft betaald met belastinggeld. Volgens conservatieve parlementariërs is Rauf een radicale imam. Zo verweet hij Amerika medeschuldig te zijn aan de terreuraanslagen van 11 september 2001.
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verdedigde de reis. Abdul Rauf zou in het Midden-Oosten voordrachten houden over het leven van moslims in de VS en over religieuze tolerantie. De regering beschouwt de imam als een gematigde geestelijke.

Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.
Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.
RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.