HomeHome
BinnenlandBinnenland
EconomieEconomie
SportSport
EntertainmentEntertainment
OpmerkelijkOpmerkelijk
VideoVideo
RTL ResearchRTL Research
Op haar Facebookpagina noemt ze de koranverbranding 'een onnodige provocatie'. De ex-gouverneur van Alaska schreef verder op haar Facebookprofiel dat het verbranden van boeken 'tegenstrijdig is met Amerikaanse idealen'.
Palin vergeleek de koranverbranding op haar Facebookpagina met de bouw van de moskee in de buurt van Ground Zero in New York. Dat is volgens haar ook een onnodige provocatie. Eerder noemde ze de bouw op Twitter een 'act of Fitna'.
Het idee voor een 'Internationale Verbrand een Koran-dag' komt van een predikant van een kleine protestantse kerk in Florida. Hij wil er de slachtoffers van 9/11 mee herdenken. "We moeten de radicale islam een duidelijke boodschap sturen dat we hun bedreigingen en de verspreiding van angst bij ons hier in Amerika niet tolereren", aldus de predikant.
Palin, tegenwoordig een van de leiders van de conservatieve Tea Party-beweging, hoopt dat hij alsnog afziet van zijn plan. Ook Hillary Clinton, minister van Buitenlandse Zaken is fel tegen het plan. Volgens haar is het 'respectloos' en 'schandelijk'.

Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.
Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.
RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.