RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
ANP | 06 februari 2012, 11:28

België hoog in lijst gemelde verkrachtingen

Reageer
In België worden relatief veel verkrachtingen van vrouwen gemeld. Jaarlijks gaat het om ruim 26 verkrachtingen per 100.000 inwoners. Daarmee komt België op de zesde plaats in een lijst van 50 landen, ver boven zijn buurlanden en veel Aziatische landen.

Dat bericht de Vlaamse krant De Morgen maandag. Verkrachting is in België een veelvoorkomend misdrijf, maar vrouwen werden ook nadrukkelijk aangespoord aangifte te doen, aldus een docente seksueel strafrecht van de universiteit Leuven. Als je in een land woont waar je leven voorbij is nadat je bent verkracht en de schaamte overweldigend is, dan stap je niet zo snel naar de politie, stelt deskundige Liesbet Stevens.

Bovenaan in de lijst staat Lesotho, gevolgd door Trinidad en Tobago en Zweden. Helemaal onderaan staan landen als Egypte en Syrië. Verkrachting binnen het huwelijk is sinds 1989 strafbaar in België.

Reageer

Laatste buitenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo