In Den Haag zijn 16 mensen gewondgeraakt bij een explosie. Acht zijn er ernstig aan toe. Een jongetje van tien is later nog levend onder het puin vandaan gehaald.
Drukke markt
De gasexplosie gebeurde in een winkelpand in de Herman Costerstraat, vlakbij de drukbezochte Haagse markt. Een slagerij en een kledingzaak zijn vernield. Het pand staat op instorten en is gestut.
Gaslek gedicht
Een deel van de markt werd ontruimd. Het gaslek dat de oorzaak van de explosie was, kon na twee uur worden gedicht.
Enorme knal
Hulpverleners verzorgden de gewonden op het grasveld van het nabijgelegen
Hobbemaplein. Ambulances reden af en aan. De tramlijnen 11 en 12 die langs de plek moeten, reden lange tijd niet.
Volgens ooggetuigen ging de explosie gepaard met een enorme drukgolf, die de gevel van het dubbele winkelpand eruitblies. Niet alleen mensen die binnen waren, maar ook passanten zijn gewond geraakt.
Lees ook:
Burgemeester Deetman: niemand meer onder puin
© RTL Nieuws.nl