

Homs wordt beschoten door tanks, met raketten en met mortiergranaten. Volgens de activisten zijn er onder de doden de leden van drie gezinnen die onder het puin van kapotgeschoten woningen vandaan zijn gehaald.
Het is de zesde dag op rij dat het regime van president Bashar al-Assad de stad in het westen van Syrië bestookt. Volgens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten zijn er in die tijd zeker 400 burgers gedood. De stad heeft ruim een miljoen inwoners.
Het Westen en de Arabische Liga willen dat Assad aftreedt. Rusland en China houden hem het hand boven het hoofd. Zij spraken hun veto uit over een resolutie van de VN-Veiligheidsraad over Syrië.
Turkije zei eerder deze week dat als de VN het niet voor elkaar krijgt om Syrische burgers te beschermen, 'gelijkgestemde landen' actie moeten ondernemen.