RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 22 september 2007, 08:07

Big Brother Award voor alle Nederlanders

Bekijk alle  reacties »
Het Nederlandse volk is de winnaar geworden van de Big Brother Award.

Onverschillig

De prijs wordt ieder jaar uitgereikt aan personen of instellingen die de privacy niet al te nauw nemen. Nederlanders 'hebben een onverschillige houding en desinteresse in wie er allemaal met hun persoonsgegevens aan de haal gaan', aldus de initiatiefnemer van de prijs, burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom.

Nederlandse Spoorwegen

Ook de NS, die via de OV-chipkaart 'al het reisgedrag zal gaan registreren, bewaren en gebruiken' viel in de prijzen, evenals de Nederlandsche Bank. De bank 'keek de andere kant op toen bleek dat de VS via Swift over de schouder van uw bank meekeek naar de financiële transacties', aldus Bits of Freedom.

Rita Verdonk

Het was de zesde keer dat de prijzen werden uitgereikt. Eerder viel de twijfelachtige eer van het winnen van een award te beurt aan onder meer Rita Verdonk, Frits Bolkestein en Piet Hein Donner.

Bekijk alle  reacties / reageer »

Laatste opmerkelijk nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo