RTL Nieuws | 28 juli 2009, 12:09

Vrouw tapte toch geen diesel uit rots

Een vrouw die de Zimbabwaanse regering van president Mugabe deed geloven dat ze diesel kon tappen uit een rots, is veroordeeld voor fraude.
fotoFoto

Vrouw tapte toch geen diesel uit rots

Topambtenaren

De medicijnvrouw ondekte in maart 2007 een oude brandstoftank tussen de struiken bij het dorp Chinhoyi. Ze vulde de tank met diesel, knutselde er een pijp aan en verborg het uiteinde op een rots. Vervolgens nodigde ze een aantal topambtenaren uit om het wonder te aanschouwen.

740.000 euro

Op een teken van de vrouw zette een verstopte handlanger de dieselkraan open, en 'op miraculeuze wijze' wist ze de brandstof uit de rots te krijgen. Binnen een maand tijd toverde de vrouw omgerekend 740.000 euro uit de zakken van Mugabe en zijn regering.

Straf

Onderzoekers van Mugabe rapporteerden destijds juichend dat er definitief een einde was gekomen aan de aanhoudende brandstoftekorten in Zimbabwe. Tot welke straf de vrouw is veroordeeld, is niet bekend.

Tell A Friend
mail
Print
Print Vrouw tapte toch geen diesel uit rots
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
ADVERTORIALS
SITEMAP
WEER
VERKEER
AEX
AEX:
rtl 365
RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES