RTL Nieuws | 05 november 2009, 15:43

'DSB The Movie' komt op stoom

Het eerste tastbare resultaat van het internetproject om een film te maken over de ondergang van DSB is er: de trailer staat online.
fotoFoto

'DSB The Movie' komt op stoom

Kan het werken: een groep internetters die zonder geld een film maken over de ondergang van DSB? Sociale-media-enthousiasteling Jan Willem Alphenaar denkt van wel. En hij lijkt nog eens gelijk te krijgen ook. Het idee voor de film ontstond eind oktober en nu – in de eerste week van november – is de trailer er al. Het wervingsfilmpje bestaat uit nieuwsbeelden van Dirk Scheringa en zijn plaaggeest Pieter Lakeman, voorzien van de nodige dreigende muziek.

De film is een zogeheten crowdsourcing-project: dat betekent dat het publiek wordt betrokken bij het maken van ‘DSB The Movie’. “Het publiek bepaalt de verhaallijn en schrijft het script”, legde initiatiefnemer Jan Willem Alphenaar bij de start van het project uit. De vrijwilligers worden ook verantwoordelijk voor de regie, de filmmuziek en de voice-overs. De rollen in de speelfilm worden eveneens verdeeld onder vrijwilligers die zich aanmelden.

In de trailer worden de kijkers dan ook uitgenodigd om mee te doen. ‘Wat vind jij’, luidt de vraag in de promotievideo. En voor de zekerheid meldt het filmpje ook nog: ‘gespeeld door jou’, ‘geproduceerd door jou’.

Als alles volgens plan verloopt is de film die ongeveer een half uur moet gaan duren, in december of januari klaar.

Bekijk hier de trailer:

 

Tell A Friend
mail
Print
Print 'DSB The Movie' komt op stoom
Tip De Redactie
Tip de redactie
Laatste Nieuws
Laatste Video's
RTL Nieuws
RTL Nieuws
ADVERTORIALS
SITEMAP
WEER
VERKEER
AEX
AEX:

GEZIEN OP TV

VANDAAG OP RTLNIEUWS.NL

RTL NIEUWS-TWEETS

UITGELICHT
Hoeveel boetes hebben de flitspalen in jouw gemeente opgeleverd? Check het hier.

Onze correspondenten Erik Mouthaan, Jeroen Akkermans en Roel Geeraedts bloggen.

RTL Nieuws volgt 60 beloftes die het kabinet Rutte heeft gemaakt toen het aantrad.

RTL SERVICES