Spanning in eredivisie terug door bizarre uitslagen
Koploper PSV ging hard onderuit bij middenmoter FC Groningen. Het werd 3-0 voor de Groningers. "Ik ben geschrokken van mijn team," zei trainer Fred Rutten. "We hebben geen moment laten zien dat we kampioen willen worden."
AZ profiteerde niet
Nummer twee AZ kon door de misstap van PSV de koppositie overnemen, maar verzuimde dat. Van FC Utrecht, voor de wedstrijd nummer 16, werd met 3-0 verloren. Hoe dat nou kon, wist trainer Gertjan Verbeek niet. "We waren totaal niet agressief en totaal niet gefocust aan het begin. Waarom weet ik niet. Dat zit in het koppie. Ik heb dan wel breinkunde gestudeerd, maar ben geen hersenchirurg."
Mogelijk waren Utrechters extra gemotiveerd door het indrukwekkende eerbetoon aan Mihai Nesu voor de wedstrijd. De Roemeense verdediger raakte vorig seizoen na een ongelukkige val op de training het gevoel in zijn linkerarm en beide benen kwijt.
Ajax doet ook weer mee
Ajax leek voor dit weekend kansloos in de titelrace, maar door de nederlagen van PSV en AZ en de 4-1 overwinning op NEC doen zelfs de Amsterdammers weer mee. Ajax-trainer Frank de Boer wil zich nog niet rijk rekenen: "Laten we eerst maar eens een goede serie neerzetten. Dan zien we wel of de rest wat laat liggen."
Zes clubs binnen vijf punten
Door de overwinning van Heerenveen en het gelijkspel van Feyenoord eerder dit weekend staan nu zes clubs binnen vijf punten bovenaan:
- 1. PSV 22 wedstrijden - 45 punten
- 2. AZ 22 wedstrijden - 45 punten
- 3. Heerenveen 22 wedstrijden - 43 punten
- 4. FC Twente 21 wedstrijden - 42 punten
- 5. Feyenoord 22 wedstrijden - 41 punten
- 6. Ajax 22 wedstrijden - 40 punten



