Land Rover LRX Concept op de Detroit Motor Show 2008

Op de stand van Land Rover staat in Detroit een bijzonder auto; de LRX Concept. Deze conceptcar is een blauwdruk voor een nieuwe kleine Land Rover. De conceptcar is 4,35 meter lang en 1,55 meter hoog. Dat is 7 centimeter korter en 12 centimeter lager dan de Freelander, waarop de LRX Concept is gebaseerd. Zoals het een conceptcar betaamt, ontbreekt ook het dikke lichtmetaal niet, 20 inch in dit geval.
Binnenin bevinden zich vier afzonderlijke kuipstoelen. De middenconsole zweeft, net als bij Volvo. In de lange middenconsole heeft land rover een koelbox verstopt waarmee voornamelijk de achterpassagiers verwend worden.

Land Rover heeft zich ook toegelegd op duurzaamheid. Met de driedeurs LRX tonen de Britten ons hoe een hybride-auto er in hun ogen uit kan zien. Onder de motorkap van de LRX ligt namelijk niet alleen een 2.0 liter dieselmotor, maar er zijn bovendien elektromotoren aanwezig. Een belangrijk onderdeel is de Integrated Rear Axle Drive (ERAD). Deze maakt het enerzijds mogelijk dat de LRX bij lagere snelheden volledig elektrisch kan rijden, terwijl het systeem anderzijds onder zware omstandigheden zorgt dat de volledige (zelfs verbeterde) 4x4-capaciteiten blijven behouden. In tegenstelling tot de hybride technologie die door sommige 4x4-concurrenten wordt toegepast, biedt Land Rover’s unieke oplossing mechanische aandrijving naar alle vier de wielen. Off-road biedt ERAD alleen extra aandrijfkoppel wanneer dat nodig is.
Op asfalt maakt ERAD het mogelijk om bijvoorbeeld in de file of bij langzaam rijdend verkeer, tot 32 km/h, volledig elektrisch te rijden, waarbij de Integrated Starter-Generator (ISG) de dieselmotor automatisch start wanneer deze de aandrijving moet overnemen. Het ISG-systeem schakelt de dieselmotor ook automatisch uit wanneer de auto tot stilstand komt in het verkeer, zodat de motor niet onnodig stationair draait. Zodra weer kan worden weggereden wordt de motor weer snel en soepel gestart. De elektrische aandrijving gebruikt energie die is opgeslagen in een speciaal lithium-ion accupakket met hoog voltage en grote capaciteit. Dit accupakket is onafhankelijk van de normale 12V accu. Deze wordt opgeladen door een regeneratief remenergiesysteem, dat eveneens werkt via het ERAD-concept.

Het productiemodel van de nieuwe kleine Land Rover kunnen we verwachten in 2009.

Voor meer informatie:
  • www.landrover.com/lrx


  • Naar de Land Rover Merkenpagina



  • Terug
    Zondag 16.30 RTL 7
    Zaterdag 16.30 RTL 7
    Zaterdag 12.00 RTL 4
    artikelen video
    Kies Automerk