Dodge showt in Genève de heetste Caliber ooit, de SRT4 en de nieuwe Dodge Journey.
Dodge Caliber SRT4
Het stoere Amerikaanse merk introduceert eind mei de heetste Caliber ooit: de SRT4. Deze strepentrekker beschikt over een 285 pk sterke turbomotor, die voor bijna onthutsende prestaties zorgt. Daarbij is het uiterlijk lekker ‘dik’. Dat maakt de Caliber stoer in de overtreffende trap, maar de uiterlijke wijzigingen zijn zonder uitzondering puur functioneel en gericht op het verbeteren van de prestaties. De brute kracht van de Caliber SRT4 komt uit een 2,4-liter World Engine, die op diverse punten is aangepast met het oog op maximale prestaties.

Om te beginnen beschikt hij over een turbocompressor inclusief een intercooler. Verder is de compressieverhouding verhoogd en de koelwaterstroom verder geoptimaliseerd. De zuigers zijn oliegekoeld, er worden speciale ‘high-flow’ brandstofinjectoren toegepast en ook het uitlaatsysteem met twee katalysatoren is afgestemd op hoge prestaties.
Daarbij beschikt deze World Engine ook over een aangepast motormanagementsysteem en ten slotte zijn veel onderdelen versterkt uitgevoerd met het oog op een goede balans tussen hoge prestaties en duurzaamheid. Deze optelsom van hightech leidt tot de volgende uitkomsten: een topvermogen van 208 kW/280 pk (specifiek vermogen: 119 pk/liter) en een koppel van 325 Nm (vanaf 2000 tpm). Met een sprint van 0-100 km/h in zo’n zes seconden is de Caliber SRT4 de snelste jongen van de klas. De Caliber SRT4 is leverbaar vanaf eind mei. De prijs is vastgesteld op 132,55 euro per pk. Dat betekent dat hij in de showroom staat voor 37.114 euro.
Dodge Journey

Voorafgaand aan de marktintroductie in juni, laat Dodge op de autotentoonstelling van Geneve de definitieve productieversie van de Journey aan het Europese publiek zien.

De Journey koppelt een sportief uiterlijk aan de praktische eigenschappen van een MPV en de veelzijdigheid van een SUV. In Nederland wordt hij leverbaar met de 2,4-liter World Engine, een 2.0 CRD commonrail dieselmotor en een 2.7 V6 benzinemotor. Beide 4 cilindermodellen hebben een energielabel C.

De Journey is er om te reizen op de Dodge-manier. Zo is de Journey een vijfzitter met een enorme kofferruimte. Maar hij is er eveneens als 5+2 zitter. Alle inzittenden hebben een perfect uitzicht dankzij de bioscoopopstelling van de zitrijen, hoe verder naar achteren, des te hoger de zit. Daarom is de Dodge Journey standaard uitgerust met ABS, ESP, Electronic Roll Mitigation en zes airbags. Een achteruitrijdcamera voor een goed overzicht en makkelijk (in)parkeren is als optie verkrijgbaar.

In Amerika wordt de Dodge Journey leverbaar in de uitvoeringen SE, SXT en R/T. De levering in de Verenigde Staten begint in het eerste kwartaal van 2008. Naar verwachting komt de Journey in de tweede helft van 2008 naar Europa. Hoe het leveringsprogramma er dan uit ziet, is nog niet bekend.
Voor meer informatie:
www.dodge.nl/caliber
www.dodge.nl/journey
Naar de Dodge Merkenpagina
Terug