Op de stand van Hyundai staat in Genève onder andere de Hyundai i20, de nieuwe iBlue-modellen en de Hyundai IX-onic.
Hyundai IX-onic
Binnenkort komt Hyundai met een nieuwe Tucson. Hij krijgt wel een nieuwe naam: de IX35. Op Genève krijgen we een voorproefje in de vorm van de IX-onic. Deze nieuwe Tucson is geheel nieuw ontwikkeld, waarbij de Europese designafdeling een belangrijke vinger in de pap heeft gehad. Het ontwerp is afgestemd op de relatief nieuwe i-modellen als de i10 en i30.

De conceptcar heeft een lengte van 4,40 meter, bij een breedte en hoogte van respectievelijk 1,85 en 1,65 meter. Binnenin is plaats voor vijf personen. Voor het productiemodel staan geen zeven zitplaatsen gepland. Wat serieproductie haalt, is in ieder geval de krachtbron in het studiemodel. De geblazen 1,6 liter viercilinder benzinemotor gaat later dit jaar in productie. De krachtbron, met een vermogen van 175 pk en een CO2-uitstoot van slechts 149 g/km (!), komt ook in andere modellen, al kan de fabrikant nog niet aangegeven of daar de i30 ook toebehoord. Op de IAA in Frankfurt gaan we de definitieve versie zien van deze nieuwe SUV.
Hyundai i20

De auto is de opvolger van de Getz en in Europa ontworpen. In Genève presenteren de Koreanen nu ook de driedeurs variant. De Hyundai i20 vervangt dus de Getz en opent de aanval op auto’s als de Opel Corsa. Het Koreaanse merk doet dat op zijn eigen bekende wijze. Veel uitrusting en inmiddels ook veel kwaliteit voor een betaalbare prijs.
De i20 staat heeft ten opzichte van de Getz een volledig nieuw platform gekregen. De auto is ook een stukje groter geworden. In de lengte is hij met 11,5 centimeter toegenomen en er is 4,55 centimeter in de breedte bijgekomen. Hierdoor biedt de i20 een stuk meer binnenruimte dan zijn voorganger.
Alle motoren hebben een groen A- of B-label. Er zijn drie benzine varianten en één dieselmotor. De vermogens op benzinegebied lopen uiteen van 78 pk voor de 1.2 tot 126 pk voor de 1.6. De 1,6-liter CRDi heeft 115 pk. En allemaal doen ze mee voor de 20% bijtelling.
De i20 is leverbaar vanaf heeft een vanafprijs van 11.495 euro voor de 1.2 ActiveVersion. De DynamicVersion heeft een meerprijs van 1.200 euro. De 1.4 is er vanaf 13.995 als DynamicVersion. De i-Catcher kost 2.000 euro meer. De 1.6 is er alleen als i-Catcher en staat voor 16.995 euro in de prijslijst. Voor de diesel moet 18.695 euro neergelegd worden.
Hyundai i-Blue-modellen

Ook Hyundai komt met een milieubewuste lijn. Net als bijvoorbeeld de concurrenten bij Volkswagen (BlueMotion) en bij Opel (ECOflex). Bij Hyundai krijgt het de naam i-Blue mee.
Zo is er een i30 i-blue die profiteert van een zesbak, start-stop systemen en een superzuinige dieselmotor. Zodoende blijft de CO2 uitstoot beperkt tot 106 gram per kilometer. Voor de kleinere i10 komt deze waarde uit op 95 gram per kilometer. De i10 komt ook als een blue CNG, die een 98 pk sterke driecilinder turbomotor op aardgas aan boord heeft. Hyundai geeft een verbruik op van 2,5 kg aardgas per 100 kilometer en een CO2-uitstoot van 65 gram per kilometer.
Voor meer informatie:
www.hyundai.nl
Naar de Hyundai Merkenpagina
Terug