De Cadillac CTS is net gearriveerd in ons land en nu komt Cadillac met de CTS-V. met deze auto opent Cadillac serieus de aanval op de Duitse concurrenten.
De Cadillac CTS is net gearriveerd in ons land en nu komt Cadillac met de CTS-V. met deze auto opent Cadillac serieus de aanval op de Duitse concurrenten. Met 559 pk op de achterwielen komt Cadillac dan ook erg dicht in de buurt van onze oosterburen.
Om de auto net zo af te stellen als de Duitsers hun topmodellen afleveren heeft Cadillac uitgebreid getest op de Nürburgring. Eén van de gevolgen van dit testen is dat de CTS-V standaard wordt uitgerust met Magnetic Ride Control, een systeem waarbij een magnetisch veld in de schokbrekers de kracht bepaald. Dit kan afhankelijk van de omstandigheden worden aangepast en zodoende maximaal comfort en maximale sportiviteit verzekeren.
Onder de verhoogde motorkap ligt de 6.2 liter V8 die we al kennen uit de Corvette ZR1. De motorkap moest verhoogd worden om de compressor te kunnen herbergen. Wel heeft Cadillac het vermogen iets teruggeschroefd ten opzicht van de ZR1 en komt de CTS-V uit op een allesverpletterende 558 pk en 744 Nm. Wij rekenen er op dat de concurrentie een zware dobber gaat krijgen aan deze CTS-V. Hij komt er met een handgeschakelde zesbak of een zestraps automaat die met flippers op het stuurwiel valt te bedienen.
Voor meer informatie: