Dodge Ram nieuws van de Detroit Motor Show 2008
28 januari 2008 | 10:17
 
 
Amerika is bij uitstek een Pick-up land. Bij het Chrysler, Jeep, Dodge concern is de Dodge Ram al jaren het best verkochte model. Net zoals bij de Ford de pick-ups van de f-serie al ruiim dertig jaar de best verkochte Fords zijn. De onthulling van de nieuwe Dodge Ram was dus niet onbelangrijk.
 
Amerika is bij uitstek een Pick-up land. Bij het Chrysler, Jeep, Dodge concern is de Dodge Ram al jaren het best verkochte model. Net zoals bij de Ford de pick-ups van de f-serie al ruiim dertig jaar de best verkochte Fords zijn. De onthulling van de nieuwe Dodge Ram was dus niet onbelangrijk.

Het was dan ook behoorlijk druk bij de presentatie waar de pick-up truck werd vergezeld door 120 Texaanse Longhorn-stieren. Deze stieren werden begeleid door echte cowboys te paard met hun zwepen in de aanslag.
Naast een verbrandingsmotor komt Dodge voor deze pick-up verassend met een hybride uitvoering. Het duurt nog wel even voordat deze komt, in 2010 is er een hybride pick-up te koop op de Amerikaanse markt. De Ram is na de Durango het tweede model binnen de Dodge-familie en het derde type binnen het Chrysler-concern (Aspen) die over de gecombineerde verbrandings- elektromotor beschikt.
Dodge pakt als verbrandingsmotor een V8, met een inhoud van 5,7 liter. Dat blok beschikt over uitschakelbare cilinders, waardoor vier van de acht cilinders tijdelijk buitenspel worden gezet wanneer weinig motorvermogen wordt gevraagd. De combinatie met een hybridesysteem zorgt ervoor dat de V8 langer vier cilinders uitschakelt dan wanneer geen elektromotor aanwezig is. Volgens Dodge neemt het verbruik in de stad met 40% procent af, terwijl de gemiddelde benzineconsumptie tot 20% afneemt.
Het hybridesysteem, waarvoor de Amerikanen samenwerken met General Motors, Mercedes en BMW, integreert een continu variabele transmissie met een elektrosysteem. De elektromotoren zorgen voor een lager verbruik, vlottere acceleratie en slaan energie op die voortkomt uit remmen of afremmen op de motor. Met de Ram kan zowel elektrisch gereden worden, alsmede alleen op de verbrandingsmotor. Een combinatie van de elektro- en benzinemotor is eveneens mogelijk.

Voor meer informatie:




 
 
zoek hier
Zondag 17.30 RTL 7
Zaterdag 11.30 RTL 4