Voor onze bijtellingspecial stapt Allard Kalff in de Fiat Bravo.
De Fiat waar Allard in rijdt is niet een gewone Fiat. Voluit heet de auto Fiat Bravo 1.6 MultiJet 90 16v PURO2. Dat is een hele mond vol, maar het komt erop neer dat de CO2 uitstoot van deze Bravo lekker laag is, namelijk 115 gram CO2.
Fiat doet het toch al goed in de groene labels, 90% van de auto’s van het Italiaanse merk heeft een groen energielabel. Niet zo heel verassend, omdat ze natuurlijk ook veel van die handige, schone, maar vooral kleine autootjes maken. Van al die schone auto’s, die veelal ook in aanmerking komen voor twintig procent bijtelling, is de Bravo de grootste.
De 1.6 MultiJet PURO2 is een dieselmotor die 90 paardenkrachten levert en een koppel van 290 Nm tevoorschijn tovert. Met deze motor haalt de Bravo een verbruik van 1 op 22,7. Nette cijfers voor een groene Fiat als deze.
De Fiat Bravo 1.6 MultiJet 90 16v PURO2 is te koop vanaf 22.795 euro.
Voor meer informatie: