Michael Pilarczyk rijdt met de elektrische Mitsubishi i MiEV en Werner Budding met de Colt ClearTec.
Mitsubishi i MiEV
De i MiEV is gebaseerd op de door benzine aangedreven 660cc Mitsubishi “i”. In de i-MiEV is de benzinemotor, de versnellingsbak en de benzinetank vervangen door een Lithium-ion accusysteem, een elektromotor en andere elektronische onderdelen. De lange wielbasis biedt ruimte voor de Lithium-ion accu’s onder de vloer. Dit maakt het ook mogelijk om de elektromotor te plaatsen waar vroeger de benzinetank en versnellingsbak zat. De i-MiEV biedt ruimte aan 4 passagiers en een redelijke hoeveelheid bagage in de kofferbak. De accu’s onder de vloer zorgen voor een laag zwaartepunt die ervoor zorgt dat de wagen erg stabiel rijdt.

Het opladen van de i-MiEV kan op twee manieren. Het opladen van de accu’s kan door middel van de ingebouwde oplader van de auto. Je stopt de stekker in het stopcontact en in zeven uur tijd zijn de accu’s weer helemaal opgeladen. Er is ook een losse snellader en die laadt de auto in een half uur voor 80% op. De auto gebruikt de energie die vrij komt bij het afremmen ook om de accu’s onderweg op te laden. Met een volle accu kun je zo’n 140 kilometer rijden.
Met al die accu’s weegt de i-MiEV 1080 kilo en heeft hij een koppel van 180 Nm. Het accupakket levert 16 kWh en hij verbruikt 100 Watt uur per kilometer. Dat is zo ongeveer 1 op 10. Dat lijkt onzuinig, maar een kWh kost 23 cent. Een volle tank kost dus 3,68 euro. En dat is een koopje.
Mitsubishi geeft aan dat de i-MiEV na 2010 naar ons land komt. Wanneer dat dan precies is, kunnen ze nog niets over zeggen en ook niet wat de auto dan moet gaan kosten. In Engeland gaat de i-MiEV zo’n 20.000 pond kosten.
Mitsubishi Colt ClearTec
De aanduiding Clear-Tec vormt net als BlueMotion bij Volkswagen, BlueEfficiency bij Mercedes en Efficient Dynamics een pakket voorzieningen dat ervoor zorgt dat de Colt minder brandstof verbruikt. Het Japanse merk heeft gekozen voor een start- en stopsysteem dat de motor tijdens het wachten in het verkeer uitschakelt om zo benzine te besparen. Daarnaast wordt de remenergie opgeslagen en zijn de overbrengingsverhoudingen van de handgeschakelde versnellingsbak aangepast.
De uitvoering met 75 pk sterke 1.1 driecilindermotor verbruikt ongeveer een halve liter brandstof per 100 km minder. De CO2-uitstoot is dan nog maar 115 g/km. De 1.3 met 95 pk bespaart meer, zo’n 0,8 liter per 100 kilometer en heeft een CO2 uitstoot van 119 gram per kilometer.
Als driedeurs kost de voordeligste 1.1 10.899 euro. De 1.3 is er vanaf 12.949 euro Een vijfdeurs kost 600 euro extra. De 1.1 en de 1.3 zijn vanaf nu alleen nog maar als ClearTec te bestellen. De 1.5, 1.5 Turbo en alle cabriolets blijven ongewijzigd.
Voor meer informatie: