In Italië worden niet alleen maar pure racers en gewone gezinsauto's gemaakt. Er is meer te vinden onder de Italiaanse zon dan Fiat, Alfa, Lancia, Ferrari en Lamborghini. Er is nog een merk, meer er tussenin. Een luxemerk met een drietand: Maserati.
In Italië worden niet alleen maar pure racers en gewone gezinsauto's gemaakt. Er is meer te vinden onder de Italiaanse zon dan Fiat, Alfa, Lancia, Ferrari en Lamborghini. Er is nog een merk, meer er tussenin. Een luxemerk met een drietand: Maserati. Allard Kalff is de gelukkige en mag in deze luxe, comfortabele en bovenal snelle Maserati Quattroporte S stappen!
Het Italiaanse merk Maserati heeft weinig last van de financiële crisis. In de eerste acht maanden van 2008 verkocht het merk maar liefst achtduizend auto’s. Dat zijn er 2100 meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Allard rijdt in de Quattroporte S. Een extra sportieve uitvoering van de Quattroporte. Deze superlimousine is onlangs vernieuwd en met die S heeft hij een krachtkuur gekregen.
Wat is er dan veranderd? Ontwerper Pininfarina heeft een aantal subtiele wijzigingen getekend voor de auto. Zo heeft de nieuwe grille verticale in plaats van horizontale spijlen gekregen en werd de voorbumper wat hoger opgetrokken. Achter verlaagde ze de bumper wat en paste het Italiaanse merk de verlichting rondom aan. Ledverlichting voor de knipperlichten aan de voorkant en ook de knipper-, rem- en mistverlichting aan de achterkant zijn nu voorzien van Leds.
Technisch is de auto ook veranderd. Zo is de Quattroporte nu standaard voorzien van een automatische zesbak die de veel bekritiseerde cambiocorsa-versnellingsbak moet doen vergeten. In de Quattroporte S ligt een 430 pk sterke 4.7 liter V8 met Ferrari-roots die ervoor zorgt dat de auto een top van 280 km per uur haalt en van nul naar honderd sprint in 5,4 seconden.
De Quattroporte S is te koop vanaf 181.982 euro. De “gewone” Quattroporte is te koop vanaf 166.992 euro.
Voor meer informatie: