Alwien rijdt in de volledig elektrische Mitsubishi i MiEV.
De i MiEV is gebaseerd op de door benzine aangedreven 660cc Mitsubishi “i”. In de i-MiEV is de benzinemotor, de versnellingsbak en de benzinetank vervangen door een Lithium-ion accusysteem, een elektromotor en andere elektronische onderdelen. De lange wielbasis biedt ruimte voor de Lithium-ion accu’s onder de vloer. Dit maakt het ook mogelijk om de elektromotor te plaatsen waar vroeger de benzinetank en versnellingsbak zat. De i-MiEV biedt ruimte aan vier passagiers en een redelijke hoeveelheid bagage in de kofferbak. De accu’s onder de vloer zorgen voor een laag zwaartepunt en dát zorgt ervoor dat de wagen erg stabiel rijdt.
Het opladen van de i-MiEV kan op twee manieren.. Je stopt de stekker in het stopcontact en in zeven uur tijd zijn de accu’s weer helemaal opgeladen. Er is ook een losse snellader en die laadt de auto in een half uur voor 80% op. De auto gebruikt de energie die vrij komt bij het afremmen ook om de accu’s onderweg op te laden. Met een volle accu kun je zo’n 140 kilometer rijden.
Met al die accu’s weegt de i-MiEV 1080 kilo en heeft hij een koppel van 180 Nm. Het accupakket levert 16 kWh en hij verbruikt 100 Watt uur per kilometer. Dat is zo ongeveer 1 op 10. Dat lijkt onzuinig, maar een kWh kostte gemiddeld over 2009 zo’n 24 cent. Een volle tank kost dus 3,84 euro. En dat is een koopje.
Mitsubishi geeft aan dat de i-MiEV eind dit jaar 2010 naar ons land komt. Wat de auto moet gaan kosten is nog niet bekend, maar de richtprijs lijkt zo’n beetje richting de 45.000 euro te gaan.
Tot die tijd moeten we het doen met zuinige uitvoeringen van bestaande auto’s. Wij hebben in deze uitzending ook de Mitsubishi Colt Cleartec. De aanduiding Clear-Tec vormt net als BlueMotion bij Volkswagen, BlueEfficiency bij Mercedes en Efficient Dynamics een pakket voorzieningen dat ervoor zorgt dat de Colt minder brandstof verbruikt. Het Japanse merk heeft gekozen voor een start- en stopsysteem dat de motor tijdens het wachten in het verkeer uitschakelt om zo benzine te besparen. Daarnaast wordt de remenergie opgeslagen en zijn de overbrengingsverhoudingen van de handgeschakelde versnellingsbak aangepast.
De uitvoering met 75 pk sterke 1.1 driecilindermotor verbruikt ongeveer een halve liter brandstof per 100 km minder. De CO2-uitstoot is dan nog maar 115 g/km. De 1.3 met 95 pk bespaart meer, zo’n 0,8 liter per 100 kilometer en heeft een CO2 uitstoot van 119 gram per kilometer.
Als driedeurs kost de voordeligste 1.1 10.599 euro. De 1.3 is er vanaf 13.199 euro. De 1.1 en de 1.3 zijn alleen nog maar als ClearTec te bestellen.
Voor meer informatie: