Nissan Juke
06 december 2010 | 12:28
 
 
Met de komst van de Qashqai vond Nissan een heel nieuwe klasse auto’s uit.
 
Op die succesvol ingeslagen weg gaat het merk verder met de nieuwe Juke. De auto is een kruising tussen een SUV en een hatchback en wil brutaal in dezelfde vijver vissen als de Ford Focussen en de Opel Astra’s van deze wereld. Of de Nissan Juke de competitie met deze hatchbacks aankan, zoekt Alwien deze week uit.

De Nissan Juke is gebaseerd op de Qazana. Deze conceptcar zagen we vorig jaar in Genève en dit jaar stond op diezelfde plek de Juke te pronken. De Japanners tonen lef met deze auto. Het merk ziet de Juke als een alternatief voor de sportieve hatchback. De auto is een mix van een SUV en een sportauto, aldus Nissan.
De instapversie van de Juke is voorzien van een 117 pk sterke 1.6 benzinemotor. Standaard is de auto voorzien van zaken als ABS, elektrische verstelbare en verwarmde buitenspiegels en een boordcomputer. Deze uitvoering krijgt de naam Visia mee. Daarboven zit de Acenta die onder andere extra is uitgerust met cruise control, 17 inch licht metalen wielen, lederen stuurwiel, automatische airco en mistlampen voor. De meerprijs ten opzichte van de Visia is 1.700 euro.

De topuitvoering heet de Tekna. Deze heeft als extra ten opzichte van de Acenta het Torque Vectoring System, 17-inch Sport lichtmetaal, getinte ramen achter, regensensor, lederen bekleding en Intelligent Key. De Tekna is dan weer 3.000 euro duurder dan de Acenta.
De topmotor voor de Juke is de 1.6 DIG-T. Deze 1.6 benzinemotor is voorzien van een turbo en heeft een vermogen van 190 pk en is er alleen als Acenta of Tekna. Vierwielaandrijving is ook mogelijk bij deze motor in combinatie met een CVT automaat.

Voor de dieselrijders hebben de Japanners een 1.5 dCi in de prijslijsten gezet. De diesel levert 110 pk en heeft een maximum koppel van 240 Nm.

De Nissan Juke is te koop vanaf 18.900 euro. Diesel rijden kan vanaf 22.400 euro.

Voor meer informatie:
 
 
zoek hier
Zondag 17.30 RTL 7
Zaterdag 11.30 RTL 4