Lancia Ypsilon
30 oktober 2011 | 21:05
 
 
Lancia is sinds kort samengegaan met het Amerikaanse Chrysler. Daarvan is in de nieuwe Ypsilon...
 
... helemaal niets van terug te zien. Puur Italiaans design, van binnen en van buiten! Bovendien is hij (of het een zij) belastingvrij te rijden. Wij hebben deze week alle uitvoeringen bij ons, ook die met de bijzondere tweecilinder TwinAir motor.
Want dat is de reden dat we dit keer rijden met de Lancia Y! Onder de motorkap verrassen de Italianen met de onlangs tot Engine of the Year uitgeroepen TwinAir-motor. Supersterk én superzuinig door twee cilinders en een turbo. Een start-/stopsysteem geeft de Yp een erg lage CO2-uitstoot. Voor de berijder betekent dat geen wegenbelasting, maar ook 14 procent bijtelling. De prijslijst start met de veelgeprezen 69 pk sterke 1.2 motor, die we kunnen uit andere modellen van bijvoorbeeld Fiat. Maar kies je voor meer verfijning en dus de nieuwste techniek; dan ga je voor de TwinAir!
Zoals we Lancia kennen, is ook deze Ypsilon superchique. Van binnen én van buiten! De door ons gereden bi-colore versie geeft hem een elegant maar ook stoer uiterlijk. Binnenin is ieder detail door de handen van de Italiaanse designers gegaan. Zelfs de lederen stoelen zijn voorzien van een mooi motief. Typisch Ypsilon is ook de klokkenwinkel bovenop het dashboard.
Kortom, Lancia laat weer van zich horen in het segment van de compacte auto's. Veel voor weinig. Een standaarduitrusting waar andere merken een puntje aan kunnen zuigen. Tel daar de nieuwe TwinAir-motor bij op en je hebt een Italiaanse vriend voor het leven. Die vriendschap heeft wel een prijs, namelijk zo'n 14.000 euro.

Meer informatie vind je op:
Lancia  
 
 
zoek hier
Zondag 17.30 RTL 7
Zaterdag 11.30 RTL 4