laatst gewijzigd: 07-11-2009 09:47
Internetters werken aan film over DSB
Dirk Scheringa wil dat er een film komt over het einde van de DSB Bank. Een groep internetgebruikers pakt de handschoen op.

Een boek, een film, een politieke partij: tijdens de persconferentie waarbij Dirk Scheringa terugkeek op de ondergang van zijn DSB Bank, maakte de gewezen bankdirecteur duidelijk dat hij nog altijd brandt van ambitie.
Of Scheringa inderdaad een film gaat maken, valt nog te bezien, maar een video over het einde van de DSB Bank komt er zeker. Een groep internetters is inmiddels begonnen met ‘DSB The Movie’.
Geld hebben de filmmakers niet, maar ze denken dat probleem te kunnen ondervangen door met een grote groep vrijwilligers te werken. Wie wil meewerken, kan zich aanmelden via Twitter, Hyves, LinkedIn of Google Wave.
“We hebben al tal van aanmeldingen binnen”, vertelt initiatiefnemer Jan Willem Alphenaar. Het publiek wordt betrokken bij elk onderdeel van de ontwikkeling van de film. “Gisteren hebben we bijvoorbeeld een oproep geplaatst om een logo te maken. Inmiddels hebben we dertig ontwerpen binnen.”
“Het publiek bepaalt de verhaallijn en schrijft het script”, aldus Alphenaar. De vrijwilligers worden ook verantwoordelijk voor de regie, de filmmuziek en de voice-overs. De rollen in de speelfilm worden eveneens verdeeld onder vrijwilligers die zich aanmelden.
Alphenaar verwacht dat er vier verschillende acteurs zijn die de rol van Scheringa zullen spelen. Volgens hem hoeft dat niet tot verwarring te leiden bij de kijker. “We stellen natuurlijk wel als eis dat iedereen die Scheringa speelt, een grijze pruik en een rode stropdas draagt.”
De film die dertig minuten moet gaan duren, zal gratis te bekijken zijn op internet. Alphenaar verwacht dat de video ‘eind december of begin januari’ al klaar is. “Nu staat het onderwerp immers nog volop in de belangstelling.
Hij hoopt dat bioscopen en tv-zenders de film willen uitzenden. “Wij staan open voor elk aanbod: zolang de film maar voor iedereen gratis te zien is.”
© RTLNieuws.nl
<< terug
Beursupdate
RTL Z Poll
rtlz.nl: de meest gelezen artikelen vandaag
Koers AEX
De meest bekeken video's van RTL Z
Live op rtlz.nl: Commissie De Wit inzake kredietcrisis
RTL Z achter de schermen
RTL Z Poll
| Wie zitten er straks, na de Commissie De Wit, net als Rijkman Groenink, thuis achter de geraniums?: |
Aantal stemmen: ##total##

DNB liet problemen DSB ontsporen: het dossier
Twitter Feeds RTL Z
De Kijker aan Z
Pooltocht over IJsselmeer
Curatoren DSB harder voor gedupeerden dan DSB zelf
Rienk Kamer zeer populair op rtlz.nl
Best gelezen columns 2009
Volg Hella op Twittter
Jaaroverzicht 2009
Eindejaar: 2009 en 2010
RTL Z QuiZ: ronde 42
Kijker aan Z: Beleggen
Mail de redactie van RTL Z rechtstreeks
Kijker aan Z: het herstel
Kijker aan Z: Dubai
De Dag van de Belegger
Kijker aan Zet: en nu?
Rienk Kamer: waar moeten we ons geld in stoppen?
Kijker aan Z: AOW
TEDx on demand op rtlz.nl
Middelkoop over Wellink
Kijker aan Z: Beleggen
Spaarrente daalt snel
Zijn banken zakkenvullers? nee hoor.....
Duitsers niet tevreden over Duitse auto's