Beursupdate
Koers AEX
RTL Z Poll
Volg Hella op Twittter
TEDx op rtlz.nl
RTL Z QuiZ: ronde 40
rtlz.nl: de meest gelezen artikelen vandaag
De meest bekeken video's van RTL Z
RTL Z zoekt particuliere beleggers
Middelkoop over Wellink
Kijker aan Z: Beleggen
Spaarrente daalt snel
Zijn banken zakkenvullers? nee hoor.....
Duitsers niet tevreden over Duitse auto's
"Ed Nijpels is een baantjes stapelaar"
Kijker aan Z: De financials
De Kijker aan Z
Advieswijzigingen
RTL Z Nieuwsbrief
Mail de redactie van RTL Z rechtstreeks
Alles over Easy Life
Voor u gelezen
Actuele koersen zonder vertraging
RTL Z koersenpagina's
De top-5 van ABN Amro voor 2009
Volg RTLZ.NL op Twitter
RSS Feeds
Open brief Roland Koopman
RTL Z in Spanje
Werkloosheid valt nog mee
Overzicht rentetarieven
"De beleggers zijn lyrisch, een mooi verkoopmoment"
Willem Middelkoop over 1 jaar na de val van Lehman
laatst gewijzigd: 20-02-2006 12:06
Frans rapport: 'Goudprijs jarenlang gemanipuleerd'
Volgens een recent gepubliceerd rapport van Cheuvreux, onderdeel van Crédit Agricole, moeten we rekening houden met een ongekende stijging van de prijs van goud en goudaandelen.

Goudprijs
Op dit moment kost een ounce (ongeveer 30 gram) goud 570 dollar. Maar volgens Cheuvreux stijgt de goudprijs naar minimaal 900 dollar. Uiteindelijk kost een ounce mogelijk zelfs meer dan 2000 dollar, zo valt te lezen in het rapport van de Franse bank.
Oorzaak
Oorzaak is het grote gat tussen vraag en aanbod de komende jaren. Dat gat werd de laatste jaren opgevuld door (geheime) verkopen van centrale bankvoorraden. Volgens het rapport bezitten de centrale banken 10 tot 15.000 ton minder goud dan er officieel in de boeken staat.
Uitgeleend goud
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) zou namelijk toestemming hebben gegeven zogenaamd 'uitgeleend' goud op de balans te laten staan, terwijl het in feite gewoon verkocht is. Nu meer en meer centrale banken hun goud terug willen hebben of zelfs goud bijkopen, komt de goudmarkt klem te zitten.
Inflatie VS
Het rapport onthult ook dat de inflatiecijfers in de VS door middel van allerlei statistische trucs meer dan 2,5% te laag wordt weergegeven. Het stoppen van de publicatie van de M3-geldgroeicijfers door de Federal Reserve geeft Wallstreet nu, volgens het rapport, de mogelijkheid koersen fors te ondersteunen zonder dat dit zichtbaar is in de cijfers.
Bekijk ook de beursupdates van Willem Middelkoop
Beursupdate W. Middelkoop vrijdag 11:00 uur (o.a. rapport goudprijs)
Beursupdate W. Middelkoop vrijdag 12:00 uur (rapport Crédit Agricole)
Beursupdate W. Middelkoop vrijdag 14:00 uur (Manipulatie goudprijs)
Lees ook het rapport:
Link naar rapport Cheuvreux, onderdeel van Crédit Agricole
Wat vindt u hiervan? Geef uw mening!
Lees ook:
Dossier grondstoffen, goud & zilver
Goudprijs na 18 jaar weer boven 500 dollar
"IMF wil deel goudvoorraad verkopen”
© RTLZ.nl / Willem Middelkoop
<< terug