

Apax zet er bij de beursgang in op dat het totale bedrijf een waarde heeft van 828 miljoen tot 1,03 miljard euro. Het gaat daarmee om de grootste Duitse beursgang van dit jaar. Apax kocht de verlieslijdende activiteiten in het najaar van 2005 voor 565 miljoen euro van Tele2. De Zweedse telecomonderneming was kort daarvoor in meerderheid eigenaar geworden van geheel Versatel.
Versatel Deutschland wil ruim 28 miljoen aandelen plaatsen. Bijna elf miljoen daarvan zijn afkomstig van Apax. De bandbreedte voor de aandelen is vastgesteld op 29 tot 36 euro per stuk. Apax, dat eerder goed verdiende aan het uitgeefconcern PCM, kan maximaal 390,6 miljoen euro opstrijken.
De opbrengst van de veertien miljoen nieuwe aandelen die worden geplaatst, gebruikt Versatel vooral voor het terugdringen van de schuldenlast.