Tandimplantaat / Sterilisatie
Het verhaal van Ingolf

Twintig jaar geleden brak de nu 50-jarige Ingolf zijn kaak. Hij zat op de fiets toen de tas met lege flessen die aan zijn stuur hing in zijn wiel terecht kwam. Hij sloeg over de kop en verbrijzelde zijn kaak. Jaren later begon Ingolf ten gevolge van dit ongeluk steeds meer tanden en kiezen van zijn onderkaak te verliezen. In Chirurgenwerk ziet u hoe Ingolf nieuwe vaste tanden en kiezen krijgt.

Eerder droeg Ingolf een losse gebitsprothese. Deze prothese was echter verre van ideaal, hij schoot vaak los, drukte op zijn tandvlees en maakte dat Ingolf moeilijk kon eten. Terwijl dit juist zo belangrijk voor hem is. Ingolf wordt behandeld in de CDC Kliniek, een instituut voor cosmetische en functionele tandheelkunde in Best. De CDC kliniek biedt oplossingen op maat, van complete gebitsrenovaties, tot kunstgebitten, tot implantaten, tot speciale angstbehandelingen.

Ingolf krijgt een nieuw ondergebit volgens de all-on-4 techniek. Dit houdt in dat er 4 implantaten ofwel kunstwortels geplaatst worden, waarop de nieuwe tanden en kiezen worden bevestigd. Dit is een vaste constructie, waardoor de patiënt weer de sensatie van eigen tanden heeft. Deze behandeling duurt een dag. ’s Morgens worden de implantaten gezet, waarna de brug in het inpandige laboratorium op maat wordt gemaakt. Na enkele uren kan het gebit definitief worden geplaatst en ’s middags zal Ingolf met een vaste tanden en kiezen naar buiten lopen.


Sterilisatie

Evelien is moeder van één gezonde dochter, Sandra heeft twee prachtige meiden. Beide vrouwen zijn midden dertig en vinden hun leven, waar het hun gezin betreft, compleet. Het besluit om zich te laten steriliseren hebben zij weloverwogen genomen. Evelien en Sandra kiezen voor de Ovabloc-sterilisatiemethode. In Chirurgenwerk komen de beweegredenen en de behandelingen van beide vrouwen aan bod. Ovabloc is een sterilisatiemethode voor vrouwen, waarbij de gynaecoloog in beide eileiders vloeibare siliconenmassa en een rubberen plugje inbrengt. Dit plugje voorkomt dat de eicel en zaadcel bij elkaar kunnen komen. Het is een vrouwvriendelijk alternatief voor een laparoscopische sterilisatie. De patiënt hoeft niet onder algehele narcose en kan na de ingreep het ziekenhuis direct verlaten. De behandeling neemt ongeveer 30 minuten in beslag en kan door de patiënt via de monitor gevolgd worden. Omdat van natuurlijke toegangswegen gebruik gemaakt wordt houdt de patiënt aan de ingreep geen snijwonden en littekens over.

< terug

Volgende uitzending
Alle uitzendingen van chirurgenwerk >

Sponsors