4 stuk(s) eieren
4 beker(s) fijne kristalsuiker
300 gram mascarpone
300 gram verse aardbeien
2 eetlepel(s) poedersuiker
1 bosje(s) muntblaadjes
150 gram fijne kristalsuiker
1 stuk(s) citroen
4 theelepel(s) poedergelatine
50 gram aardbeien
300 milliliter koud water
1 theelepel(s) honing
450 milliliter prosecco
200 gram bramen
Aarbeien semifreddo:
Klop de eierdooiers met de kristalsuiker schuimig. Klop dan de mascarpone er door. Klop de eiwitten apart tot er pieken ontstaan en schep ze met 200 gr van de gepureerde aardbeien door het mengsel. Giet het mengsel in een bakvorm en zet een nacht in het vriesvak.
Maak van de rest van de aardbeien (reserveer er 4 voor de garnering) en de poedersuiker in een blender een gladde saus en zet deze apart.
Een half uur voor het opdienen de semifreddo uit de vriezer halen en in de koelkast plaatsen. Serveren met de aardbeiensaus en garneren met een aardbei en een muntblaadje.
Prosecco gelei met bramen:
Verwarm de suiker, het water en de citroenschil in een pan tot de suiker gesmolten is. Laat afkoelen en verwijder de citroenschil. Doe de citroensap met de poedergelatine in een kom en laat zwellen (3 minuten) en plaats de kom dan boven een pan met zachtjes kokend water, laat de gelatine in een paar minuten oplossen.
Pureer de aardbeien met 1 eetlepel koud water en de honing. Voeg deze samen met de gelatine en de prosecco toe aan de siroop. En roer goed door elkaar.
Verdeel ¾ van de bramen over de champagne glazen en giet de gelei er over zodat de vruchten zijn bedekt. Laat opstijven, en vul de glazen dan helemaal. Laat 5 uur opstijven in de koelkast.