Marilou bezocht samen met fotografenstel Ronald Tilleman en Sandra Oei een kerk, watertoren en een oude lampenfabriek om in te wonen en werken!
Het fotografenstel Sandra Oey en Ronald Tilleman en hun drie kinderen zijn woonachtig te Rotterdam in een leuk pand met fotostudio aan huis. Vanwege expansiedrift groeien zij uit hun jasje en dromen zij nu van een karakteristiek pand met ruimte voor een grote studio, een expositieruimte maar ook lesruimte voor fotografiecursussen. Het pand moet tevens een prettige ruimte hebben om in te wonen en het liefst in combinatie zijn met een fijne tuin voor de kinderen om in te spelen.
Ronald en Sandra zijn inmiddels al 2,5 jaar zelf opzoek naar bijvoorbeeld een oud schooltje, fabriekje of kerkje in een straal van 80 km rondom Rotterdam. Na verwoedde zoektochten zonder vruchtbaar resultaat schakelde zij onze hulp in.
Marilou vond in Jan Willem Andriessen van Redres Herontwikkeling, een makelaar die goed past bij de specifieke zoekopdracht van Sandra en Ronald. Jan Willem Andriessen (1971) heeft een databank met monumentale -, culturele-, religieuze-, industriële- en militairenpanden over heel Nederland. Door het herontwikkelen van bestaande gebouwen en complexen die leeg zijn komen te staan door hun specifieke bestemmingskarakter blaast Jan Willem door het zoeken van een nieuwe bestemming deze gebouwen weer nieuw leven in.
In de zoektocht voor Sandra en Ronald kwamen de volgende industriële en religieuze monumenten die nu te koop staan onder onze aandacht. Voor meer informatie zie ook www.redres.nl
Tiel (Gelderland)
Voormalige lampenfabriek
Bouwjaar: 1950
Omvang object: 370m2
Vraagprijs: 495.000 euro
Deze voormalige, lampenkappen fabriek bestaat uit een begane grond en verdieping. Sinds 1950 werd dit gebouw gebruikt voor het vervaardigen van lampen en lampenkappen. Het gebouw heeft een woon- en werkbestemming. Het voormalige lampenfabriekje is ideaal voor kantoor aan huis, praktijk, atelier et cetera. Er is geen detailhandel, winkel of iets dergelijks toegestaan. Het gebouw is voorzien van een grote overheaddeur aan de voorzijde. De fabriek kan getransformeerd worden tot een prachtige loft met een woonoppervlak van ruim 340 m2
Krimpen aan de Lek (Zuid Holland)
Voormalig Watertoren
Bouwjaar: 1910
Omvang object: 400m2
Vraagprijs: 425.000 euro
Een bijzondere watertoren gelegen aan de rivier de Lek, nabij de kruising met de Noord en Nieuwe Maas. Dit maakt de bereikbaarheid via het water extra aantrekkelijk en exclusief.
De toren heeft 10 ruime verdiepingen met ramen, welke voor vele doeleinden gebruikt kunnen worden, zoals b.v. voor kantoor, trainingen, cursussen, vergaderingen enzovoort. Er zijn zelfs 5 verdiepingen van 6 meter hoog, met ruime trappen.
Het dakterras (9 meter diameter) met daaromheen 1.5 meter hoge kantelen biedt uitzicht op Rotterdam - Dordrecht -Delft -Den Haag – en de Werelderfgoed molens (op 600 meter afstand) de Krimpenerwaard. Bij het eigendom behoort 400 m² eigen grond met parkeerterrein.
Genderingen (Gelderland)
Voormalig Badkuipenfabriek
Bouwjaar: 1910-1930
Woonoppervlak: woon/werkruimtes vanaf ca. 200m2
Vraagprijs: vanaf ca. 200.000 euro
Zo staat er in de provincie Gelderland in het plaatsje Genderingen een voormalig badkuipenfabriek van maar liefst 4500m2.
Voor dit gebouw wordt een masterplan gemaakt, waarbij de basis wordt gelegd voor een aantal woon-werk-eenheden. Het is de bedoeling om dit gebouw in samenspraak met kandidaat – koper - verder her-te-bestemmen, variërend in oppervlakte en prijs. Een echt project voor pioniers die iets anders willen en graag in een markant gebouw met bijzondere volumes hun intrek nemen!
Amersfoort
Voormalig Remonstrantskerk
Bouwjaar: 1906
Woonoppervlak: 225m2 en 1100m3
Kamers: 5
Vraagprijs: 680.000 euro
Houd je meer van romantiek dan staat er in hartje Amersfoort nabij het stadspark een voormalig remonstrantkerkje te koop welke is herbestemd tot stadsvilla.
Hoewel de kerkzangen zijn verstomd en de klanken van de preken zijn vervlogen is de sfeer absoluut gebleven. De woonkamer bevindt zich in het oorspronkelijk “middenschip” en één van de slaapkamers in het oorspronkelijke koor.
Maar de kerk is ook voorzien van het laatste luxe comfort zoals een sauna en een zeer woonkeuken met de laatste moderne apparatuur en rondom het kerkje is een tuin met eigen parkeerplaatsen.
Neerijnen
Schoolgebouw
Bouwjaar: 1840
Woon/werkoppervlak: 300m2
Kamers: 8
Vraagprijs: 630.000
In het plaatsje Neerijnen niet ver van Tiel bestaat de mogelijkheid een oud schooltje te betrekken. De lagere school dateert uit 1840 en heeft dienst gedaan tot midden jaren ’70.
De school is nu omgetoverd naar een ruime woning met atelierruimte met maar liefst 4 slaapkamers 2 badkamers en een open zolder met mogelijkheid tot bijvoorbeeld een aparte logeeretage.
De oppervlakte van de tuin bedraagt 225m2 en de voorgevel van de school maakt deel uit van een beschermd stadsgezicht.