De Da Vinci Code als reisgids

Paspoort  
Beste reistijd: Hele jaar  
Tijdsverschil: geen  
Taal: Frans  
Valuta: Euro  
Visum: Nee  
Vaccinatie: Nee  


Reis
De Franse hoofdstad ligt op ongeveer 500 kilometer van Amsterdam en is prima te bereiken met de auto en het vliegtuig. Maar de snelste manier om in hartje Parijs te komen is met de trein. Er vertrekken dagelijks vijf treinen vanuit Nederland die in iets meer dan vier uur naar Parijs rijden. En zeker als je Parijs via de Da Vinci Code wilt ontdekken is de trein ideaal om de belangrijkste passages uit het boek nog eens door te lezen.

Veel reisorganisaties bieden “Da Vinci Code excursies” aan. Met een gids maak je dan een tocht door de stad langs locaties uit het boek, maar je kunt natuurlijk ook zelf op onderzoek uit gaan. Als je in stijl wilt beginnen, ga dan eerst naar het sjieke Place Vendome.

"Robert Langdon werd langzaam wakker. Waar ben ik in godsnaam? Op zijn ochtendjas in jacquard -weefsel, die aan zijn bedstijl hing, was geborduurd: HOTEL RITZ PARIS."

Voor wie de Da Vinci Code niet gelezen heeft: een korte samenvatting.
In Parijs heeft Robert Langdon professor in de symbologie aan Harvard een afspraak met de curator van het Louvre, Saunaire. Deze wordt echter kort daarvoor vermoord. Langdon wordt 's nachts opgetrommeld om te helpen bij het onderzoek. Uiteindelijk wordt hij de belangrijkste verdachte omdat Saunaire vóór hij stierf zijn naam op de grond heeft geschreven. Langdon vlucht, geholpen door een agente Sophie Neveu, die later ook de kleindochter van Sauniere blijkt te zijn. De vermoorde curator heeft aanwijzingen achtergelaten die alleen hij kan ontcijferen: symbolen die verwijzen naar het werk van Da Vinci, voor wiens `Mona Lisa' het lijk gevonden is. Langdon gaat terug, het Louvre in. Met Sophie begint hij een speurtocht naar het motief voor de moord.

Een ochtendjas in jacquard-weefsel is niet voor iedereen weggelegd, maar als fan van het boek is het alleen al leuk om in de lobby van het beroemdste hotel ter wereld rond te lopen. Veel beroemder dan de kamer van Robert Langdon is natuurlijk de suite van Coco Chanel. De mode-ontwerpster, die tot haar dood in 1971 bijna veertig jaar in het hotel heeft 'gewoond'.

"De agent bracht de auto tot stilstand en wees tussen de twee fonteinen door naar een grote deur in de zijwand van de piramide. Daar is de ingang. Succes monsieur."

Robert Langdon werd naar de plaats van de moord gebracht. Het Louvre, één van de beroemdste musea ter wereld. Hier hangt de Mona Lisa, het prachtige schilderij van Leonardo da Vinci. In het boek de plek waar de curator wordt vermoord. In werkelijkheid is het meestal dringen om een glimp van de betoverende mond op te vangen.

  • Op de eerste zondag van de maand is een bezoek aan het Louvre gratis


  • Frankrijk en Parijs betekent ook eten. Er zijn vele lekkere bistro's. Een leuke wijk waar je er veel kunt vinden is de Marais, de oude joodse wijk. Sowieso een heerlijke wijk om doorheen te dwalen met leuke en aparte winkeltjes. Of in een cafeetje na te denken over de volgende aanwijzing.

    Urban resort Murano
    Wil je niet in de Ritz overnachten dan is het designhotel Murano misschien een alternatief. Alhoewel ook dit hotel, urban resort volgens de eigenaren, vrij prijzig is. Het kent wel een aantal bijzonderheden. Zo opent de kamerdeur met je vingerafdruk. Twee kamers zijn ideaal voor de zomer. Zij hebben in plaats van een balkon, een zwembad.

    "Nadat hij zijn auto op het verlaten Place Saint Sulpice had geparkeerd, ademde Silas diep uit. Hij hield zichzelf voor dat hij zijn geest leeg moest maken voor de opdacht die hij ging uitvoeren."

    De albinomonnik Silas is lid van de religieuze beweging Opus Deï en jaagt net als Langdon op de ontcijfering van de code. Hij denkt in de kerk Saint Sulpice een belangrijke aanwijzing te vinden. Dat heeft curator Jacques Saunière hem immers verteld, voordat Silas hem vermoordde in het Louvre. In het holst van de nacht treedt hij de kerk binnen, op zoek naar de plek onder de obilisk waaronder het geheim zich prijs zou moeten geven.

    Sommige fans gaan echter wel heel ver. Zij hebben stukjes meegenomen van de obelisk. Deze sporen van vernieling zijn duidelijk zichtbaar.

    "Met de twee rechthoekige meren en de tuin, ontworpen door Le Nôtre, was Chateau Villette eerder een bescheiden kasteel dan een landhuis. Het landgoed had de bijnaam Le Petite Versailles."

    Opgejaagd door de politie vlucht Robert Langdon uit Parijs naar dit landgoed. Er zullen niet veel mensen zijn die voor het verschijnen van de Da Vinci Code van Chateau Villette hebben gehoord, maar tegenwoordig wordt dit landhuis standaard bezocht tijdens de vele Da Vinci Code tours. De Amerikaanse eigenaresse werd er door vrienden op geattendeerd dat het landgoed een prominente rol speelde in het boek.

    Je kunt een twee uur durende tour door het kasteel in kader van de Da Vinci Code doen, dit kost je 55 euro per persoon. Ook heel slim: de eigenaresse en een Amerikaanse touroperator bieden in combinatie met een vijfdaags verblijf in het hotel, een compleet Da Vinci Code Arangement, inclusief bezoeken aan het Louvre en Saint-Sulpice, een lunch in de Ritz en een groepsdiscussie over het boek onder leiding van een historicus. En dat alles voor de vriendenprijs van 4500 dollar exclusief vlucht.

    Na de tourperators hoopt ook Hollywood mee te liften op de hype rond de Da Vinci Code. Op 18 mei 2006 draait de film met Tom Hanks als Robert Langdon in de bioscoop. Je kunt natuurlijk naar de film gaan, maar het is veel leuker en spannender om zelf het decor van het boek te zien. En stap af en toe ook uit de voetporen want Parijs blijft Parijs.

    < terug