Tom mocht naar dé Beatles-stad: Liverpool. Hij zocht uit of er hier ook voor niet-Beatles-fans iets te beleven is.

Liverpool
Met de auto duurt het tien uur; het vliegtuig brengt je in 90 minuten op John Lennon Airport. Liverpool is met 510.000 inwoners een grote stad, maar in het centrum is alles op loopafstand. In de 18e eeuw was de haven van Liverpool het bloeiende centrum van de Britse slavenhandel. Tijdens WOII leefde de haven alweer op, toen er meer dan een miljoen Amerikaanse GI's gestationeerd waren.

Mersey Beat
Deze Yanks brachten hun eigen muziek mee, en zo was Liverpool de eerste Europese stad waar Rhythm & Blues te horen was. Binnen twintig jaar was de 'Mersey Beat', vernoemd naar Liverpools rivier Mersey, dé Britse sound. In 2001 werd de stad opgenomen in het Guinness Book of Records omdat het de meeste nummer-één artiesten heeft voortgebracht.

Beroemde kroost
Naast de Beatles zijn ook Mel C., Atomic Kitten en Frankie goes to Hollywood geboren en getogen in Liverpool. Maar ook non-muzikale gasten kunnen hun hart ophalen in deze stad. Er zijn hier meer musea, galleries en theaters te vinden dan in welke Britse stad dan ook (behalve in Londen dan). Het Tate Liverpool, de Walker, het Merseyside Maritime Museum, de Liverpool Empire and de Lady Lever Art Gallery zijn de belangrijkste adressen.

Het zou trouwens goed kunnen dat je in Liverpool een deja-vu-gevoel krijgt; er zijn hier meer dan 140 speelfilms opgenomen, waaronder The Hunt for Red October! De inwoners van Liverpool worden ook wel ‘Scousers’ genoemd, en zijn bekend om hun snelle humor en scherpe tong.

Albert Dock
Albert Dock, langs de kade van de Mersey, is het toeristische hart. Musea, restaurants, pubs en winkels genoeg om je te vermaken. En niet te vergeten: 'The Beatles Story', het officiële Beatles-museum. Hiervandaan vertrekt ook de Magical Mystery Tour bus, die je in twee uur langs de belangrijkste Beatles-locaties rijdt als Penny Lane, de Strawberry Fields en Sgt. Pepper.

The Beatles
De bekendste en misschien wel meest geliefde band ooit heeft haar roots in Liverpool. En overal in de stad wordt je aan dit feit herinnerd. Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr en John Lennon traden regelmatig op in The Cavern, waar ze gespot werden door lokale zakenmannen. Brian Epstein was de zakenman die de Beatles ècht ontdekte.

Hij regelde een platendeal bij Parlophone Records. In 1970 gingen John, Paul, George en Ringo ieder hun eigen weg, en werkten ze aan succesvolle solocarrieres. Al in 1980 werd John Lennon doodgeschoten door een verwarde 'fan' en George Harrison stierf in 2001 aan kanker.

Dining, Drinking & Sleeping
Het nachtleven van Liverpool is op z'n minst levendig te noemen! De meest 'coole' bars vind je rond het Concert Square, naast het treinstation. Omdat de meeste bars en pubs om twee uur al sluiten, beginnen de Britten alvast om negen uur met heel veel drinken. Living Room is een populair piano/cocktail-bar/restaurant op Victoria Street.

'Est Est Est' op Albert Dock is ook een aanrader. Dit enorme restaurant heeft plaats voor ruim 600 gasten, en je kunt hier zomaar een 'celebrity' of voetbalheld tegen het lijf lopen. Als opwarmertje kun je daarna bij The Blue Bar terecht, ook op Albert Dock. Zorg wel dat je er enigszins 'stylish' uitziet!

Muziek in de uitzending over Liverpool:
Stereo Flavas: DJ Roog (CD: Hardsoul)
Get it together: Seal (CD: Seal)
Nobody not really: Alicia Keys (CD: The Diary of Alicia Keys)
Love me do: The Beatles (CD: The Singles)
Plastic Buddha String Fibe: Plastic Buddha (CD: Supperclub Loungen 5)
Crazy: Beyonce (CD: Dangerously in Love)
Stereo Flavas: DJ Roog (CD: Hardsoul)
Magical Mystery Tour: The Beatles (CD: Beatles 67 - 70)
Ticket to ride: The Beatles (CD: The Singles)
Wonderwall: Oasis (CD: Morning Glory)
Hello, Goodbye: The Beatles (CD: The Singles)

  l Home l Bestemmingen l Video l Travel Fotoverhaal 2006 l Nieuwsbrief l Seizoen 2005-2006 l Contact l 
Liverpool


TRAVEL ARCHIEF