De langste dag van het jaar is absoluut het best te vieren in Finland. Maar wáár...... Romeo vertrok met een opdracht en vond het beste Midzomer-nachtfeest, in Rauma!

Finland: Helsinki
* Kijk hier voor een verslag van Romeo's trip naar Helsinki.

Finland is geen deel van Scandinavië, terwijl dit qua ligging best had gekund. Het grenst aan Rusland, Noorwegen en Zweden, en is één van de meest noordelijk gelegen landen.

Alleen maar zon!
Door deze ligging is het er in de winter niet alleen erg koud, maar ook donker. In Lapland komt de zon twee maanden lang helemáal niet op, en in de rest van Finland is het overdag slechts een paar uur licht. Daar staat dan weer een bijzondere zomer tegenover: In Lapland gaat de zon een paar weken per jaar niet onder, en in het zuiden van Finland schemert het dan hooguit. Tijdens de langste nacht van het jaar, rond 21 juni, is het in Finland feest!

Midzomernacht
Tijdens de Midzomernacht, oftewel Juhannus, die altijd valt in het weekend dat het dichts bij 21 juni ligt, verlaten de Finnen masaal de stad om naar het platteland te gaan. Van oorsprong was Juhannus een Christelijk feest ter ere van St. John de Baptist.

Feest in Rauma
Naast nachtelijke golf- en zeilwedstrijden is het tegenwoordig vooral een nacht van veel alcohol, dansen, eten, kampvuurtjes ('kokko's') en muziekoptredens. Het grootste feest vindt elk jaar plaats in Rauma, waar in drie dagen tijd zo'n 100.000 bezoekers komen, en op vijf verschillende podia optredens van vooral Finse artiesten te zien en te horen zijn.

Rauma
Op vier uur rijden van Helsinki ligt Rauma, een havenstad met 38.500 inwoners, en een historie die terug gaat naar 1442. De oude stadskern staat op de Werelderfgoed-lijst van Unesco, en dat is te danken aan de 600 houten huisjes en 180 houten winkeltjes die in de oude kronkelstraatjes bewaard zijn gebleven.

Naast de goede Midzomernacht-feesten is Rauma trouwens ook bekend om haar kant; De beste kant-winkel is Pits-Priia (Kauppakatu 29). Kortom, er is hier weinig te beleven, behalve dan tijdens dat éne weekend in de zomer, wanneer het hier niet gek genoeg kan zijn!


Voor vliegtickets naar Finland kijk je bij Finnair.



Andere You're in Charge-reizen:

Floortje op Spitsbergen
Chris in Toscane, villa
Romeo in Olympia
Chris in Toscane, boerderij
Floortje in de Bermuda Driehoek
Chris in Rome
Romeo in Salamanca
Romeo in Rauma: Midzomernacht
Lotte in Arles

  l Home l Bestemmingen l Video l Travel Fotoverhaal 2006 l Nieuwsbrief l Seizoen 2005-2006 l Contact l 
Midzomernacht


TRAVEL ARCHIEF