September
’RTL Boulevard’ vrijdag in het teken van 20 jaar RTL
Op 2 oktober 1989 begon RTL in Nederland met haar uitzendingen, wat tevens de start was van commerciële televisie in Nederland. Op vrijdag 2 oktober 2009 staat 'RTL Boulevard' volledig in het teken van deze 20ste verjaardag. De tv-historie wordt daarin van uiteenlopende kanten belicht.
Met ex-RTL Nieuws-presentator Jeroen Pauw wordt teruggeblikt op zijn allereerste uitzendingen en zijn tijd bij RTL 4. Carlo Boszhard en Irene Moors, die vrijdag ook 20 jaar in dienst is bij RTL, schuiven in de studio aan om na te praten over 'Telekids' en vooruit te kijken naar hun 20 jaar RTL-special van 'De TV Kantine'. Ook 'GTST'-acteurs zoals Charlotte Besijn schuiven aan, evenals '5 Uur Show'-coryfee Viola Holt. Met Hennie Huisman kijkt 'RTL Boulevard' terug op zijn 'Soundmixshow', 'Surprisehow' en 'Mini Playbackshow' en ook Caroline Tensen komt aan het woord. Bovendien laten tv-iconen Joop van den Ende en John de Mol in een uitgebreid interview hun licht schijnen op 20 Jaar RTL.
Humberto Tan en Albert Verlinde presenteren vrijdag ‘RTL Boulevard’, de 'derde kruk' wordt ditmaal afwisselend door verschillende RTL-gezichten bezet.
Uitzending RTL 4: vrijdag 2 oktober, vanaf 18.30 uur.
Website: rtlboulevard.nl
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 – 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl
Winston en Nicolette presenteren mega-verjaardagsfeest ‘Club Van Sinterklaas’
Familiezender RTL 4 viert samen met de enorm populaire ‘Club Van Sinterklaas’ de verjaardag van de goedheiligman dit jaar grootser dan ooit. De presentatie van het mega-verjaardagsfeest, dat op zondag 29 november in de Jaarbeurs in Utrecht plaatsvindt, is in handen van Winston Gerschtanowitz en Nicolette van Dam. Nick & Simon, Lisa, Amy & Shelley van het Junior Songfestival, Djumbo, Yes-R, Magic Unlimited, Ch!pZ en adembenemende pietenacrobatiek garanderen een onvergetelijk festijn.
Het is raadzaam om er snel bij te zijn. De kaartverkoop via RTL Tickets en bij de bekende verkooppunten is onlangs van start gegaan.
Uitzending RTL 4: zaterdag 3 oktober, vanaf 20.00 uur.
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Onno Posthuma, tel. 035 - 6718667, onno.posthuma@rtl.nl.
Ajax en PSV live op UEFA Europa League-avond bij RTL 7
Donderdag 1 oktober is de tweede speelronde in de groepsfase van de UEFA Europa League. De Nederlandse clubs waren bij de start van de opvolger van de UEFA Cup al redelijk succesvol. Hoe doen ‘onze jongens’ het op de tweede UEFA Europa League-avond in ‘Europa’? De kijker kan het bij RTL 7 op de voet volgen. Vanaf 19.00 uur wordt de wedstrijd tussen PSV en het Roemeense CFR 1907 Cluj live uitgezonden. Daarna start live het duel tussen Anderlecht en Ajax en vanaf 23.00 uur zijn uitgebreide samenvattingen van de wedstrijden Ventspils – sc Heerenveen en FC Twente - Steaua Boekarest te zien bij ‘de tweede voetbalzender van Nederland’. In deze laatste uitzending zitten ook alle doelpunten van de overige duels uit de UEFA Europa League.
Humbero Tan presenteert de UEFA Europa League-avond bij RTL 7. Naast hem zit Aad de Mos voor het analyseren van de wedstrijden. Het commentaar bij de wedstrijd PSV - CFR 1907 Cluj komt van Vincent Schildkamp, Leo Driessen verslaat Anderlecht – Ajax.
Uitzending RTL 7,
18.00 uur Voorbeschouwingen
19.00 uur live PSV - CFR 1907 Cluj
21.00 uur live Anderlecht - Ajax
23.00 uur Samenvattingen
Website: rtlvoetbal.nl
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via: fotoaanvraag@rtl.nl.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel: 035 – 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl.
Sterrenchefs beoordelen culinaire krachtmeting tussen BN’ers in ‘Topchef Vips’
Na de succesvolle ‘TopChef’-serie van afgelopen voorjaar, loodst Martijn Krabbé vanaf dinsdag 13 oktober een geheel ander gezelschap door de keukens van zes sterrenchefs. Een twaalftal BN’ers, onder wie gepassioneerde kookliefhebbers als Guus Meeuwis, Ruth Jacott, Catherine Keyl, Renate Verbaan en styling goeroe Maik de Boer, gaan dit keer de uitdaging aan om indruk te maken op de topkoks.
In vier voorrondes steken steeds drie celebs de handen uit de mouwen in een culinaire krachtmeting. Hieruit volgen vier winnaars die het in de halve finale tegen elkaar opnemen. De finale wordt ingegaan met de allerbeste prominenten: wie gaat er aan de haal met de titel TopChef VIP 2009.
In elke aflevering krijgen de kandidaten twee opdrachten voor de kiezen. In de eerste opdracht moeten ze onder meer een dessertrestaurant overnemen en koken voor een groep dames van de Rotary, een fingerfood buffet verzorgen voor de bezoekers van een polowedstrijd. Hierbij proeft in het geheim ook een culinair recensent mee. Bij de tweede taak krijgen de BN-ers een masterclass van een bekende sterrenchef, die hen en de kijker daarbij een uniek kijkje in zijn eigen keuken biedt. Sterrenchef’s Sergio Herman, Jonnie Boer, Ron Blaauw, Lucas Rive, Herman den Blijker en Hans van Wolde letten vooral op de presentatie op het bord en of de gerechten goed bereid en op smaak zijn. Voorts wordt de organisatie in de keuken tegen het licht gehouden en let men er scherp op of de gerechten creatief en origineel zijn.
Uitzending RTL 4: wekelijks, vanaf dinsdag 13 oktober, tussen 21.30 en 22.30 uur.
Website: rtl.nl/topchefvips
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Onno Posthuma, tel. 035 - 6718667, onno.posthuma@rtl.nl
Nederlands heren hockeyteam zaterdag in ‘Let's Dance’
Op zaterdag 3 oktober laten de heren van het Nederlands hockeyteam zich van een hele andere, swingende kant zien. Ditmaal wordt er niet gezwoegd op een veld, maar staan ze vol glitter en glamour op het podium van een tv-studio. Voor Kika doen Marcel Balkestein, Wouter Jolie, Jeroen Hertzberger, Robbert Kemperman, Floris Evers, Rogier Hofman, Laurens Docherty en Jaap Stockmann namelijk mee aan het RTL 4-programma 'Let's Dance'. De dansact die zij gaan opvoeren is 'Jailhouse Rock'.
Zaterdag krijgen de hockeyheren concurrentie van Judith Osborn (Madonna/'Hung up'), Dennis van der Geest & Nicolette van Dam (Daft Punk/'Around The World'), Marianne van Wijnkoop & Ewout Genemans ('Belle & het Beest'), Carlos Lens (MC Hammer/'U Can't Touch This') en ghost whisperer Derek Ogilvie ('Grease Lightning').
In het door Carlo Boszhard en Irene Moors gepresenteerde 'Let's Dance' doen BN'ers een wereldberoemde dansact na, bekend van videoclips, speelfilms en musicals. De kijker kan stemmen wie er op zaterdag 17 oktober in de finale moet staan. De opbrengsten hiervan gaan naar de Stichting Kinderen Kankervrij (Kika).
John Williams (Beyoncé), Jody Bernal (Justin Timberlake), het 'Eigen Huis & Tuin'-team (Madonna), het 538-team ('Lady Marmelade') en Jochem van Gelder ('Boney M') hebben zich al rechtstreeks gekwalificeerd voor de finale. Tijl Beckand (Austin Powers), Inge de Bruin (Michael Jackson), Viola Holt & Willibrord Frequin (JK Wedding Entrance), Renate Verbaan (Christina Aguilera) en Catherine Keyl ('Britney Spears') kunnen zich hiervoor nog via de halve finale op zaterdag 10 oktober plaatsen.
Uitzending RTL 4: zaterdag 3 oktober, vanaf 20.00 uur.
Website: rtl.nl/letsdance
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap paulsen, tel. 035 - 6718879, jaap.paulsen@rtl.nl
Vijfde zender RTL Nederland vrijdag van start: RTL Lounge
RTL Nederland breidt aanstaande vrijdag 2 oktober haar zenderfamilie uit met een vijfde zender: RTL Lounge. RTL Lounge is het eerste themakanaal van RTL Nederland en richt zich op de vrouw van nu. De nieuwe zender brengt zeven dagen per week, 24 uur per dag de beste programma’s uit binnen- en buitenland op het gebied van drama en lifestyle. RTL Lounge is in eerste instantie te ontvangen via de digitale pakketten van UPC en Ziggo. Daarnaast is RTL in gesprek met andere distributeurs.
Nicolas Eglau wordt vanuit zijn functie als manager business development, strategy & thematic channels verantwoordelijk voor de leiding van de vijfde RTL-zender. Eglau werkt sinds maart 2008 bij RTL Nederland. Daarvoor werkte hij bij RTL Group in Luxemburg waar hij verantwoordelijk was voor verschillende expansieprojecten in Centraal- en Oost-Europa. Daarnaast was Eglau bij RTL Group betrokken bij de strategische ontwikkeling van bestaande RTL-zenders, waaronder REN TV in Rusland.
Bert Habets, CEO RTL Nederland, over de aanstelling van Eglau: “Nicolas heeft aan de wieg gestaan van RTL Lounge en is zeer nauw betrokken geweest bij alle facetten van de totstandkoming; van het ontwikkelen van het concept tot het bedenken van de naam, van de contacten met de distributeurs tot het samenstellen van de programmering. Hij heeft achttien maanden gepassioneerd aan dit project gewerkt en is de aangewezen persoon om RTL Lounge verder gestalte te geven en het succes uit te bouwen.”
Over de lancering van RTL Lounge zegt Habets: “RTL volgt de kijker nauwgezet en speelt in op alle nieuwe manieren van tv kijken. Digitale televisie wordt steeds belangrijker. Het is ons doel om hier optimaal op in te spelen met een onderscheidend en kwalitatief aanbod. Daarom is de lancering van RTL Lounge voor ons bedrijf van groot belang. Het is een zender met een heel eigen karakter dat perfect aansluit bij onze zenderfamilie en op de belevingswereld van de vrouw van nu.”
RTL Lounge biedt Nederlandse en internationale programma’s op het gebied van koken, beauty & fashion, wonen, reizen en love & life. Naast populaire RTL-programma’s als ‘Goede Tijden, Slechte Tijden’, ‘Gooische Vrouwen’, ‘RTL Travel’, ‘Nigela Bites’, ‘Project Runway’ en ‘Bouwval Gezocht’, biedt de zender ook exclusieve programmering met de RTL-première van de Nederlandse telenovelle ‘Lotte’ en dramaseries als ‘Fashion House’ en ‘Desire’ en het reisprogramma ‘Rough Guides’. Programma’s die de vrouw van nu informeren en inspireren.
De programma’s worden bij RTL Lounge niet onderbroken door commercials en starten elk heel of half uur. Tevens biedt de zender unieke previews van RTL-programma’s. Zo is de nieuwe aflevering van ‘Goede Tijden, Slechte Tijden’ bij RTL Lounge ’s ochtends al om 10.30 uur te zien. Daarnaast kunnen kijkers die de aflevering bij RTL 4 hebben gemist, deze de volgende dag om 19.30 uur zien bij RTL Lounge.
De zender is vanaf 2 oktober a.s. te ontvangen door de abonnees van UPC met een Royaal pakket en door Ziggo-klanten met een Film & Entertainment pakket of een Digitaal Totaal pakket
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met Karin Bouwknegt, tel: 035 - 6718598, karin.bouwknegt@rtl.nl.
Nieuwe reeks ‘Ik Hou Van Holland’ start met feestje 20 jaar RTL
Het nieuwe seizoen van ‘Ik Hou Van Holland’ start op zaterdag 24 oktober met een extra feestelijke aflevering omdat RTL deze maand 20 jaar bestaat. Alle vragen, fragmenten en liedjes in het programma gaan over RTL. Voor deze ene keer spelen de ‘RTL-vrouwen’ tegen de ‘RTL-mannen’. Teamcaptain Jeroen van Koningsbrugge stroopt de mouwen op met presentator van het RTL Ontbijtnieuws Jan de Hoop, talkshow-coryfee Frits Barend en ‘Baantjer’-acteur Victor Reinier. Het damesteam staat onder leiding van RTL-gezicht van het eerste uur: gelegenheidsteamcaptain Irene Moors. Haar teamleden zijn ex-RTL Nieuws-presentatrice Loretta Schrijver, voormalig ‘GTST’-actrice Babette van Veen en ‘Rad van Fortuin’-assistente Leontine Borsato.
In de zes nieuwe afleveringen van ‘Ik Hou Van Holland’ die de daaropvolgende weken elke zaterdag om 20.40 uur bij RTL 4 te zien zijn, staat ons kikkerlandje weer centraal en draait alles als vanouds om de weetjes op het gebied van Nederlandse film, muziek, sport, taal, televisie enz. De nieuwe teamcaptain Peter Heerschop trekt alles uit de kast om met zijn team van drie steeds wisselende bekende Nederlanders de strijd aan te gaan tegen het team van Jeroen van Koningsbrugge.
Ook is er een nieuw spelletje in het succesvolle ‘Ik Hou Van Holland’. Wekelijks komt meneer Chung langs, een Chinees die niet zo goed Nederlands spreekt maar wel dol is op Nederlandse liedjes. Hij krijgt op zijn koptelefoon een bekende Nederlandse hit te horen. De vraag is of hij die goed genoeg kan meezingen zodat de teams kunnen raden om welk liedje het gaat.
Linda de Mol verwelkomt in ‘Ik Hou Van Holland’ de volgende bekende landgenoten: musical-acteur Tommie Christiaan, RTL Nieuws-weervrouw Helga van Leur, zanger George Baker, acteur Teun Kuilboer, presentatrice Mirella van Markus, presentatrice Tanja Jess, schaatster Ireen Wüst, thaibokser en wereldkampioen K-1 Remy Bonjasky, schrijfster Heleen van Royen, turner Epke Zonderland, presentatrice Vivan Slingerland, televisiekok Rudolph van Veen, ‘GTST’-acteur Jan Kooijman, rapper Brainpower, musical-actrice Simone Kleinsma, zwemster Ranomi Kromowidjojo, DJ Ferry Corsten, model en actrice Tatjana Simic, actrice Sophie van Winden, zanger Guus Meeuwis, presentator Erik van der Hoff, presentatrice Jessica Mendels, zangeres Imca Marina, presentator Art Rooijakkers, cabaretière Sara Kroos, presentatrice Marit van Bohemen, misdaadverslaggever John van den Heuvel, ‘ONM’-actrice Miljuschka Witzenhausen, Radio 538-DJ Barry Paf, cabaretier en presentator Jörgen Raymann, ‘GTST-acteur Emiel Sandtke, actrice en zangeres Ellen ten Damme, presentatrice Dieuwertje Blok, actrice Saar Koningsberger en politiek verslaggever van het RTL Nieuws Frits Wester.
De laatste aflevering van ‘Ik Hou Van Holland’ valt op zaterdag 5 december en Linda, Peter en Jeroen ontvangen dan wel een heel bijzondere gast; Sinterklaas neemt plaats in het team van Jeroen.
Uitzending RTL 4: wekelijks vanaf zaterdag 24 oktober, tussen 20.40 en 22.10 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/ikhouvanholland
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal van ‘Ik Hou Van Holland’ is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Danielle van Es tel. 035 – 6718482, danielle.van.es@rtl.nl.
RTL viert 20-jarig bestaan samen met de kijker
Op vrijdag 2 oktober aanstaande bestaat RTL Nederland precies twintig jaar. Onder de naam RTL Véronique werd op 2 oktober 1989 commerciële televisie in Nederland geboren. Die pionierende zender werd al snel omgedoopt tot RTL 4 en groeide uit tot de grootste commerciële televisiezender van Nederland en onderdeel van een allround mediabedrijf, RTL Nederland. Niet alleen wordt in oktober uitgebreid stilgestaan bij de start destijds en de programma's door de jaren heen, ook lanceert RTL een vijfde zender: de themazender RTL Lounge.
Bert Habets, CEO RTL Nederland: "RTL is in twintig jaar uitgegroeid van een pionierende televisiezender tot een allround mediabedrijf dat zich in het hart van de samenleving heeft verankerd. Dat hebben we kunnen bereiken dankzij de inzet en passie van collega’s voor en achter de schermen door de jaren heen. Het vertrouwen van onze kijkers en adverteerders is de kroon op ons succes. Ik wil daarom iedereen van harte bedanken die RTL een warm hart toedraagt en heeft bijgedragen aan de afgelopen twintig jaar.”
Bij RTL 4 start de feestmaand op vrijdag 2 oktober met de special 'De TV Kantine: 20 Jaar RTL'. Een dag later wordt overdag teruggeblikt op het populaire kinderprogramma 'Telekids'. Vanaf zondag 11 oktober zijn er vier geheel nieuwe afleveringen te zien van het nostalgische spelletjesprogramma 'Rad Van Fortuin' en op vrijdag 23 oktober start het negendelige 'Typisch RTL', met de leukste en mooiste herinneringen en herenigingen. De grote finale is op zaterdag 24 oktober met 'Ik Hou Van Holland Viert 20 Jaar RTL' waarin teams van RTL-prominenten een feestje vieren met Linda de Mol, teamcaptains Irene Moors en Jeroen van Koningsbrugge en natuurlijk de kijkers thuis. Ook in de overige programma's en vormgeving van de zender komt de feestelijke mijlpaal prominent naar voren.
Niet alleen de programma’s van RTL, maar vooral ook de kijker staat centraal bij de viering van het 20-jarig bestaan. Daarom is er een speciale site opgericht waar kijkers kunnen stemmen op hun favoriete RTL-programma's van de afgelopen twintig jaar. Tussen vrijdag 2 oktober en zaterdag 24 oktober is dit mogelijk via www.rtl.nl. De uitslag wordt eind oktober in 'RTL Boulevard' bekendgemaakt.
Op de verjaardag van RTL in Nederland, kan de kijker tevens voor het eerst afstemmen op RTL Lounge. Deze nieuwe themazender brengt 24 uur per dag programma's op het gebied van drama en lifestyle voor de jonge vrouw van nu. RTL Lounge is te ontvangen via de digitale pakketten van UPC en Ziggo.
RTL Véronique werd na één jaar omgedoopt tot het huidige RTL 4. De familiezender heeft binnen RTL Nederland in de loop der jaren versterking gekregen van het jongere RTL 5, de mannenzender RTL 7 en de vrouwenzender RTL 8. Ook op de radio is het allround mediabedrijf uitstekend vertegenwoordigd met Radio 538, evenals op internet met onder meer rtl.nl, rtlgemist.nl, etenvandaag.nl en spelsalon.nl.
Noot aan de redactie: Fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 - 6718879, jaap.paulsen@rtl.nl.
RTL 4-special ‘Ik Wed Dat Ik Het Kan: Dierendag’ met Carlo Boszhard en Georgina Verbaan
Ik wed dat ik binnen één minuut snoepjes in 40 muizenvallen kan aflikken zonder dat ze dichtklappen. Ik wed dat ik 10.000 soorten vlinders kan herkennen aan de vleugels. Ik wed dat ik de teksten van alle 108 ABBA-songs uit mijn hoofd ken. Er worden weer bijzondere prestaties en spannende records gezet in ‘Ik Wed Dat Ik Het Kan: Dierendag’ op zondag 4 oktober vanaf 20.00 uur bij RTL 4. Carlo Boszhard presenteert deze special, die geheel in het teken staat van dierendag, samen met Georgina Verbaan, vanwege haar liefde voor dieren en de wijze waarop ze zich de afgelopen jaren voor hen heeft ingezet.
In deze spectaculaire liveshow ontvangen Carlo en Georgina in de studio in Hilversum uitzonderlijke talenten die voor het oog van het Nederlandse publiek unieke, gewaagde en verrassende uitdagingen aangaan. Zo is er iemand die wedt dat hij met een zweep binnen één minuut 25 kranten in tweeën kan slaan. En er zitten ook mensen met bijzondere talenten in het publiek. Een van de aanwezigen in de studio wedt dat hij 350 rietjes tegelijk in zijn mond kan steken en er is iemand in het publiek die wedt dat hij met zijn tong een knoop in een kerstensteeltje kan leggen!
Uitzending RTL 4, zondag 4 oktober tussen 20.00 en 21.30 uur.
Website: ikweddatikhetkan.nl
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Danielle van Es tel. 035 – 6718 482, danielle.van.es@rtl.nl.
RTL Nederland start met Spelsalon: de ster in online spelletjes
Vandaag is RTL Nederland gestart met het nieuwe Spelsalon.nl. Met deze introductie stapt RTL in de groeimarkt van online gaming. Op de site kan iedereen makkelijk en snel leuke en populaire spelletjes spelen. Voorbeelden van toptitels uit het aanbod van Spelsalon.nl zijn Bricks, Bubbleshooter en Ghostman.
Arno Otto, Managing Director Digital Media van RTL Nederland: “De wereldwijde gamingmarkt lijkt de entertainmentmarkt te gaan evenaren in omvang. De vraag naar online gaming groeit enorm. Daar speelt RTL op in met Spelsalon.nl, waarvoor we een samenwerking zijn aangegaan met sterke marktpartijen als Zylom, Skillpod games en Spelpunt. De combinatie van deze sterke spelers met het entertainmentgehalte van RTL maakt Spelsalon.nl tot de ster in online spelletjes.”
De start van Spelsalon.nl wordt aangejaagd met een opvallende promotiecampagne op de televisiezenders van RTL en het netwerk van rtl.nl. In de spots (zie de bijgesloten urls) is te zien hoe RTL-sterren als John Williams, Froukje de Both en Eddy Zoey zich vermaken met de spelletjes op de site. De boodschap aan de kijker is: met de ster in online spelletjes speel je met de sterren, als de sterren en tegen de sterren.
Op spelsalon.nl zijn de spelletjes gegroepeerd op basis van aantrekkelijke thema’s zoals 3 op een rij, puzzels, braintraining, mahjong en actie. Bovendien heeft de speler de mogelijkheid om de strijd aan te gaan met de computer (optie ‘Snel’) of met andere online gamers (optie ‘Samen’). Ook kan de speler ervoor kiezen premium spelletjes te spelen (optie ‘Deluxe’).
Website: spelsalon.nl
Promo: http://www.rtl.nl/components/promos/extern/miMedia/2009/week40/ma_spelsalon-john.avi_plain.xml
Noot aan de redactie: niet bestemd voor publicatie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tamara van Uden van RTL Nederland digital media, via 035-7113953 of tamara.van.uden@rtl.nl.
.
Hoogtepunten ‘Telekids’ terug bij jarig RTL 4
Velen zijn er mee opgegroeid, voor Carlo Boszhard en Irene Moors was het de mooiste periode waarin ze leerden televisiemaken: ‘Telekids’. Op 2 oktober is het twintig jaar geleden dat het populaire kinderprogramma van start ging, dat uiteindelijk tien jaar zou gaan lopen. Een mooi moment dus om de hoogtepunten nog eens voorbij te laten komen. Op zaterdag 3 oktober gebeurt dit in 'Telekids - 20 Jaar RTL' bij RTL 4. De familiezender zendt ook alle vier de 'Telekids'-films uit.
Het in eerste instantie presenteren van tekenfilms door Irene groeide door de jaren heen uit tot een liveprogramma in het weekend, waarin ze een nog steeds zeer populair duo ging vormen met Carlo. Bekende onderdelen van 'Telekids' waren onder meer 'Giegel en Goochel', 'De Mega Blubber Power Race', 'Wij Zijn Beter', 'Spot Light', 'Meidengeheimen', 'Carlo's Crisis', ‘Fröbelefransen, 'Het Problemenfeest' en 'De Vliegende Ouwe Taart'. De in het programma veel gebruikte woorden als blamage, giecheltje, fiezevozelen en 'pittig setje' werden moeiteloos door de kijkertjes in het vocabulaire opgenomen en met de 'GTST'-persiflage 'Pittige Tijden' kwam er een hele nieuwe kijkersgroep bij: studenten. Het Pittige Popconcert was in 1997 het allereerste echte concert voor kinderen, waar vele artiesten uit binnen- en buitenland maar wat graag hun opwachting maakten. In dat jaar werd ‘Telekids’ door de kijker uitgeroepen tot het beste kinderprogramma en ontving daarmee de Margriet Kinder TV Prijs. Carlo en Irene maakten vele CD's die zelfs ‘goud’ werden. ‘Telekids’ begon jarenlang met 'Ochtendgymnastiek' en eindigde met '3, 2, 1…'. Het programma stopte op 2 oktober 1999 op het hoogtepunt en wordt door velen nog steeds gemist.De films die vanaf eind oktober bij RTL 4 worden uitgezonden, zijn ‘Het Geheim Van de Zonnesteen’ (1996), ‘De Parel Van De Woestijn’ (1997), ‘De Vloek Van Griebelstein’ (1998) en ‘Het Monster Van Toth’ (1999).
Uitzending RTL 4:
- ’20 Jaar Telekids’, zaterdag 3 oktober, tussen 15.30 en 17.00 uur.
- ‘Het Geheim Van De Zonnesteen’, op 18 oktober (7.45 uur) en 24 oktober (12.35 uur).
- ‘De Parel Van De Woestijn’, op 24 oktober (14.00 uur).
- ‘De Vloek Van Griebelstein’, op 25 oktober (8.00 uur) en 31 oktober (13.10 uur).
- ‘Het Monster Van Toth’, op 31 oktober (14.20 uur) en 1 november (7.30 uur).
Noot aan de redactie: Meer fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 - 6718879, jaap.paulsen@rtl.nl.
Coryfeeen vieren feest in ‘De TV Kantine: 20 jaar RTL’
Op vrijdag 2 oktober bestaat RTL precies 20 jaar in Nederland, een mijlpaal waar alle betrokkenen, die uiteraard ook in ‘De TV Kantine’ over de vloer komen, graag bij stilstaan. Carlo Boszhard en Irene Moors kruipen voor de special ‘De TV Kantine: 20 Jaar RTL’ in de huid van onder meer nieuwe personages als Viola Holt, Hans van der Togt, Ron Brandsteder, Nicolette van Dam en Michael Jackson. Er zijn gastrollen van (de echte) Catherine Keyl, Myrna Goossen en Willibrord Frequin.
In ‘De TV Kantine’ wordt een groot feest gehouden waar oude en nieuwe coryfeeën samen komen om het glas te heffen. Daar worden herinneringen opgehaald aan oude succesvolle programma’s als ‘Koffietijd’, ‘De 5 Uur Show’ en ‘Rad van Fortuin’. Het feest wordt live geregistreerd door NOVA, waar Clairy Polak met vriend en vijand van de zender probeert te achterhalen wat twintig jaar RTL 4 Nederland heeft opgeleverd.
Uitzending RTL 4, vrijdag 2 oktober, tussen 21.35 en 22.05 uur.
Noot aan de redactie: Meer fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 - 6718879, jaap.paulsen@rtl.nl.
Catfight om Doutzen Krous in 'Benelux' Next Top Model'
De modellen in spé krijgen het zwaar te verduren in de derde aflevering van 'Benelux' Next Top Model'. Zo zwaar zelfs dat ze er echt alles voor over hebben om Neerlands trots te ontmoeten: Doutzen Kroes. Dit krijgen de modellen echter niet in hun schoot geworpen. De opdracht? Wie houdt zich gehuld in uiterst pikante lingerie staande in een overvolle winkelstraat? Het model dat zich niks van haar omgeving aantrekt en het beste poseert als een levend standbeeld krijgt de unieke kans om een modeshow met Doutzen bij te wonen en haar het hemd van haar lijf te vragen. Dat levert nuttige tips op voor het vervolg van de wedstrijd en daarom voldoende reden voor een catfight in de Top Model Mansion die zich vooral afspeelt tussen Lianne en Tessa.
In modemekka Antwerpen peilt Jani het kennisniveau van de meiden en daarbij valt een aantal van hen genadeloos door de mand. Dat geldt onder andere voor Catharina, die zich tijdens een poseerles met het prachtige Vlaamse topmodel Rose van Boschstraeten schuldig maakt aan een doodzonde. Reden voor haar om extra haar best te doen bij de volgende opdracht. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan als alle ogen op je gericht zijn. Houdt ze zich onder deze druk wel staande?
Een eerste zucht van verlichting volgt na een tweetal opdrachten, maar is niet van lange duur. De meiden worden opnieuw beoordeeld op hun uithoudingsvermogen. In de fotoshoot krijgt wannabe model Justine het Spaans benauwd. Op een haar na wordt zij belaagd door haar tegenspeler. De kunst is uiteraard om op cruciale momenten het hoofd koel te houden, want bij de eliminatie worden de kwaliteiten van de modellen weer op een weegschaal gelegd. Meedogenloos als altijd wijst de jury een model aan dat de Top Model Mansion per direct moet verlaten.
Uitzending RTL 5: maandag 28 september 2009, tussen 20.30 en 21.30 uur
Herhaling RTL 5: zaterdag 3 oktober, tussen 18.30 en 19.30 uur.
Herhaling RTL 8: zondag 4 oktober, tussen 21.30 en 22.30 uur.
Website: beneluxnexttopmodel.nl
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Roos Franssen, 035 - 6718878 of roos.franssen@rtl.nl.
Sander en Jessica kriskras door Europa in 'Campinglife'
Het langstlopende en meest succesvolle kampeerprogramma van Nederland, ‘Campinglife’, start vanaf zaterdag 17 oktober met een nieuw seizoen. Sander Janson en Jessica Mendels reizen met de caravan ruim vierduizend kilometer kriskras door Frankrijk, Italië, Spanje en Duitsland en kamperen op de mooiste plekjes. Aldaar verkennen zij samen met andere kampeerders de omgeving en ondernemen bijzondere en soms zelfs spectaculaire activiteiten. Zesentwintig weken lang laat het duo zien hoe mooi kamperen kan zijn en houden zij het vakantiegevoel bij de kijker tijdens de winter levend.
In de eerste aflevering reizen Sander en Jessica via de Route du Soleil af naar de Provence, in zuidoost Frankrijk. De natuur is hier op z’n mooist; met ruige bergen, woeste rivieren en oude stadjes die soms wel tegen de bergwand geplakt lijken. Op de camping in Castellane ontmoeten ze een familie waarvan alle vier de gezinsleden bij het leger werken. In deze aflevering doet Sander aan aqua-rando in de Grand Canyon du Verdon en verkent Jessica het pittoreske, middeleeuwse dorpje Castellane.
Uitzending RTL 4, wekelijks, vanaf zaterdag 17 oktober, 18.55 en 19.30 uur.
Website: campinglife.nl
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Onno Posthuma, tel. 035 - 6718667, onno.posthuma@rtl.nl.
Brutale meiden herenigd in 'Let's Dance
De Brutale Meiden uit de jaren 90 komen weer samen: in het RTL 4-programma 'Let's Dance' gaan zij zaterdag 26 september voor Kika een dansact uit de musical 'Chicaco' opvoeren. Tatum Dagelet en Jennifer de Jong hadden jarenlang hun eigen programmareeks getiteld 'Brutale Meiden', die in 2005 nog een vervolg kreeg, 'Brutale Moeders'.
Zaterdag aanstaande concurreren zij met onder meer Dries Roelvink (Ricky Martin in 'Livin' La Vida Loca'), Jochem van Gelder (Boney M met Daddy Cool) en Catherine Keyl (Britney Spears in 'Baby One More Time') voor een plaats in de (halve) finale.
In het door Carlo Boszhard en Irene Moors gepresenteerde 'Let's Dance' doen BN'ers een wereldberoemde dansact na, bekend van videoclips, speelfilms en musicals. De kijker kan stemmen wie er op zaterdag 17 oktober in de finale moet staan. De opbrengsten hiervan gaan naar de Stichting Kinderen Kankervrij (Kika).
John Williams (Beyoncé), Jody Bernal (Justin Timberlake), het 'Eigen Huis & Tuin'-team (Madonna) en het 538-team ('Lady Marmelade') hebben zich al rechtstreeks gekwalificeerd voor de finale. Tijl Beckand (Austin Powers), Inge de Bruin (Michael Jackson), Viola Holt & Willibrord Frequin (JK Wedding Entrance) en Renate Verbaan (Christina Aguilera) kunnen zich hiervoor nog via de halve finale op zaterdag 10 oktober plaatsen.
Uitzending RTL 4, zaterdag 26 september om 20.00 uur
Website: rtl.nl/letsdance
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 - 6718879, jaap.paulsen@rtl.nl.
Top Model Mansion binnen handbereik voor laatste modellen in 'Benelux' Next Top Model'
De zoektocht naar het meest belovende model uit de Benelux gaat komende maandag van start. In de eerste aflevering van ‘Benelux’ Next Top Model’ maakt de kijker kennis met een aantal aspirant modellen die proberen hun droom te verwezenlijken. Wie van hen behoren tot de lucky few en weten een felbegeerde plek in de Top Model Mansion te bemachtigen? Eén ding is zeker: de meiden krijgen hun vrijkaartje niet cadeau, maar moeten bewijzen dat ze over de juiste kwaliteiten beschikken om het te kunnen maken in de fashion industrie. Wie van hen levert een fraai plaatje op temidden van monsterlijke wrakstukken en blijft overeind tijdens de catwalk les van Mariana Verkerk? Zullen de prestaties voldoende zijn om door te stomen naar de volgende opdracht? De onderlinge strijd blijkt heftiger dan de meiden hadden voorzien, want eenmaal aangekomen bij de Top Model Mansion blijken de kaarten toch anders verdeeld... Nog diezelfde avond volgt er na een juryberaad een onvermijdelijke eliminatie.
De jury bestaat dit jaar uit presentatrice Daphne Deckers, überstylist Bastiaan van Schaik, catwalk-coach Mariana Verkerk en de twee Vlamingen; voormalig model Ghislaine Nuytten en topfotograaf Geert de Wolf. De Belgische modellenscout Jani Kazaltzis is de nieuwe coach en begeleidt de modellen samen met visagiste Marie Sophie.
Uitzending RTL 5: ‘Benelux’ Next Top Model’, wekelijks vanaf maandag 14 september, tussen 20.30 uur en 21.30 uur
Herhaling RTL 5: wekelijks vanaf zaterdag 19 september tussen 18.30 en 19.30 uur.
Noot aan de redactie: De groepsfoto en losse portretten van de jury zijn opvraagbaar via fotoaanvraag@rtl.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Roos Franssen, 035-6718624, roos.franssen@rtl.nl
Onverbiddelijke bootcamp-rondes op museumplein en in Los Angeles
Nog maar net bekomen van de diversiteit aan talent in de auditierondes van ‘So You Think You Can Dance’, bereikt het RTL 5-programma aanstaande zondag al ‘the next level’: de onverbiddelijke en allesbepalende bootcamp-rondes. Uit duizenden selecteerde de strenge jury hiervoor alleen de honderdtwintig allerbeste deelnemers. In twee uitzendingen, te zien op zondag 27 september en 4 oktober, is te zien hoe de kandidaten stuk voor stuk gedrild worden door top-choreografen. In een korte tijd moeten de die-hards verschillende dansstijlen onder de knie krijgen met als doel een echte allrounder te worden. Voor de dansers draait het hierbij om uithoudings-vermogen, doorzettingsvermogen en snel schakelen tussen lichaam en geest.
De eerste bootcamp-uitzending vindt plaats in onze eigen bruisende hoofdstad Amsterdam en opent spectaculair met de honderdtwintig overgebleven dansers die op het Museumplein temidden van passerende toeschouwers een groepschoreo-grafie aangeleerd krijgen. Vast onderdeel ook dit seizoen is de gevreesde Dance For Your Life-ronde, waarbij de jury een aantal deelnemers een solo laat dansen om duidelijk te krijgen of ze het in zich hebben om verder te gaan in het bootcamp of dat het avontuur per direct stopt voor hen.
In de tweede bootcamp-uitzending op zondag 4 oktober belanden de dertig overgebleven danstalenten in Los Angeles, het kloppende hart van de danswereld. Vanaf dit moment sluit er een nieuwe deelnemer aan: de YouTube-wildcardwinnaar die gelijk in de USA belandt. In het zinderende Hollywood krijgen ze van de crème de la crème uit de dansscene zware trainingen en pittige choreo’s voorgeschoteld, waaronder van niemand minder dan de choreograaf van Michael Jackson. Tijdens deze zenuwslopende, allerlaatste eliminatieronde komen dan de achttien beste dansers naar voren, die vanaf zondag 11 oktober de spotlights verdienen in de spectaculaire liveshows van ‘So You Think You Can Dance’.
Uitzending RTL 5, elke zondag, tussen 20.00 en 21.30 uur.
Herhaling: RTL 5, elke maandag, tussen 22.20 en 23.50 uur.
Website:
soyouthinkyoucandance.nl
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Susanne Kolfschoten, 035 - 6718878 of susanne.kolfschoten@rtl.nl.
Tweede ronde KNVB beker drie dagen lang bij RTL 7
Op dinsdag 22, woensdag 23 en donderdag 24 september komen de Nederlandse voetbalclubs in actie voor 'de tweede grote prijs van het seizoen', oftewel de KNVB Beker. RTL 7 besteedt uitgebreid aandacht aan dit toernooi, waarvan de winnaar als eerste zeker is van Europees voetbal volgend jaar. De wedstrijden van Ajax, PSV en AZ worden daarbij live uitgezonden, de andere wedstrijden zijn te zien als samenvatting.
Alledrie de avonden is de presentatie in handen van Humberto Tan, doet Leo Driessen het commentaar bij de live-wedstrijd en staat Marcel Maijer langs het veld voor de interviews. Jan van Halst is op dinsdag en op donderdag in de studio om de wedstrijden te analyseren, Aad de Mos doet dit op woensdag.
Uitzending: RTL 7
Dinsdag 22 september
20.30 uur AZ - Jong Ajax live
22.45 uur Samenvattingen
Woensdag 23 september
20.30 uur PSV - De Graafschap live
22.45 uur Samenvattingen
Donderdag 24 september
19.55 uur Harkemase Boys - Feyenoord (samenvatting)
20.30 uur AGOVV - Ajax live
22.45 uur Samenvattingen en loting
Website: rtlvoetbal.nl
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via: fotoaanvraag@rtl.nl.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel: 035 – 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl.
Aftrap UEFA Europa League Succesvol voor RTL 7
De officiële aftrap van de UEFA Europa League gisteravond was voor RTL 7 zeer succesvol. Na drie voorrondes en een play-off serie ging de groepsfase van start, waar vier Nederlandse clubs aan deelnemen. Met alledrie de UEFA Europa League-uitzendingen was de enige mannenzender van Nederland gisteren marktleider in de eigen doelgroep (Mannen 20 – 49 jaar).
De wedstrijden van Ajax en PSV werden live uitgezonden en trokken allebei bijna een miljoen kijkers. In de doelgroep van RTL 7 kwamen de zenderaandelen hierbij uit op maar liefst 27,3 procent (Ajax - FC Timisoara) en 19,7 procent (Sparta Praag - PSV).
Nog eens een half miljoen kijkers stemden eind van de avond af op de samenvattingen (van sc Heerenveen - Sporting Club de Portugal en Fenerbahçe - FC Twente), goed voor een zenderaandeel in de doelgroep van 23,3 procent.
De volgende speelronde van de UEFA Europa League, de opvolger van de UEFA Cup, is op donderdag 1 oktober. Volgende week staat RTL 7, 'de tweede voetbalzender van Nederland', op dinsdag, woensdag en donderdag volledig in het teken van de tweede ronde van het toernooi om de KNVB Beker.
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via: fotoaanvraag@rtl.nl.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel: 035 – 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl.
Start twaalfde seizoen 'Business Class' met Hans Wiegel
In de Hotels van Oranje te Noordwijk ontvangt Harry Mens op zondag 20 september Hans Wiegel in zijn programma ‘Business Class’. De veelbesproken oud-politicus gaat in de eerste aflevering van het twaalfde seizoen van ‘Business Class’ in op onder meer Prinsjesdag.
Verder zijn in de uitzending Colin Chapman en Ulrich Oldehaver van de Op Maat Groep/MPC Capital te gast. In deze aflevering van ‘Business Class’ komt bovendien Geert Schaaij van Beursgenoten aan het woord en bezoekt Suze de opening van Ragas in Zeist en De Week Van De Smaak. Voorts en is er aandacht voor de Hiswa te Water.
Uitzending RTL 7: zondag 20 september, tussen 11.00 en 12.15 uur.
Noot aan de redactie: voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Onno Posthuma, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 - 6718667 of onno.posthuma@rtl.nl.
Fons van Westerloo te gast in vernieuwd 'Jorritsma Blikt Vooruit'
Het door Annemarie Jorritsma gepresenteerde RTL 7-programma ‘Jorritsma Blikt Vooruit’ keert op zondag 20 september terug in een nieuwe vorm. ‘Jorritsma Blikt Vooruit’, waarin alles draait om kansen in de ondernemersmarkt, is een magazine dat bol staat van relevante en inspirerende informatie voor het bedrijfsleven. Het bevat bovendien wekelijks een update van het laatste nieuws uit het Haagsche.
Jorritsma ontvangt in de eerste aflevering aanstaande zondag onder anderen Wakker Nederland-voorzitter Fons van Westerloo en Bart Weijermans, CEO van T-Mobile Nederland. Annemarie wordt dit seizoen wekelijks bijgestaan door een sidekick. Internetondernemer Ben Woldring is de eerste die aanschuift.
Annemarie Jorritsma debuteerde in 1994 als minister van Verkeer en Waterstaat. Van 1998 tot 2002 was ze minister van Economische Zaken in het tweede kabinet-Kok, waarin ze verantwoordelijk was voor privatisering van de energiesector. Met haar jarenlange ervaring als minister en als vice-premier interviewt de veelbesproken politica haar gasten op geheel eigen wijze. Haar huidige functie als burgemeester van groeigemeente Almere geeft hieraan een extra dimensie.
Uitzending: wekelijks, vanaf zondag 20 september, tussen 10.30 uur en 11.00 uur bij RTL 7 en op de werkdagen die hierop volgen, binnen de carrousel bij RTL Z
Noot aan de redactie: voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Onno Posthuma, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 - 6718667 of onno.posthuma@rtl.nl.
Überbitch Janice Dickinson ontdooit in ‘Benelux’ Next Top Model’
In de tweede aflevering van ‘Benelux’ Next Top Model’ op maandag 21 september krijgen de modellen hoog bezoek in de Top Model Mansion. ’s Werelds eerste supermodel Janice Dickinson komt langs. Als de dames zich één voor één moeten presenteren voor de Amerikaanse überbitch krijgt een aantal meiden er flink van langs, maar bij sommige meiden ontdooit de diva prompt. Uiteraard zorgen uitspraken als ‘23 is a great age, she has a beautiful body, but has a lot of wrinkles.. BOTOX!!’, voor verschrokken gezichten in het huis. Toch blijkt Janice zodanig onder de indruk van de modellen dat ze de meiden zelfs verkiest boven alle modellen die ze ooit heeft gezien: ‘Today I was so impressed with the girls of ‘Benelux’ Next Top Model’. Much better than even my show. Much better than any top model that I have ever seen...’
Na het wervelende bezoek van Janice, volgt een spoedcursus opmaken door topvisagist Marie-Sophie Steenaert en is het tijd voor Modelmasters The Agency. Hier worden de modellen opnieuw aan een kritische keuring onderworpen. Maar het ergste leed is dan nog niet geleden. Want de metamorfose staat voor de deur. En traditioneel vloeien de tranen rijkelijk als de schaar in het haar wordt gezet. Al krijgt niet iedereen korter haar. Bij een van de modellen wordt een bizarre haarextensie aangebracht. De shoot van deze week is al net zo bizar en zelfs luguber te noemen en vindt plaats in het holst van de nacht. Het programma eindigt met de eerste echte eliminatie die de modellen in shock achterlaat.
Uitzending RTL 5: ‘Benelux’ Next Top Model’ maandag 21 september tussen 20.30 en 21.30 uur.
Herhaling RTL 5: zaterdag 26 september tussen 18.30 en 19.30 uur.
Website:
beneluxnexttopmodel.nl
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Roos Franssen, 035 - 6718878 of roos.franssen@rtl.nl.
Hypnotiseur Peter Powers terug in het theater
Begin 2009 maakte hypnotiseur Peter Powers zijn entree op de Nederlandse televisie met zijn hilarische programma ‘Peter Powers: Payback’ bij RTL 5. De van oorsprong Britse Powers, nu woonachtig in Australië, geeft met zijn humoristische hypnosesessies kandidaten tijdelijk een ander karakter. Op vrijdag 2 oktober komt hij speciaal naar Nederland voor twee hypnoseshows in de Theater Fabriek in Amsterdam. Dan krijgen hypnosefans en –sceptici de kans om de proef op de som te nemen en met eigen ogen te zien of zelf te ondergaan hoe Peter Powers mensen onder hypnose brengt. De spot staat vol op het publiek, want iedereen maakt kans om goed door Peter te grazen worden genomen.
Ook partners, familieleden of collega’s kunnen voor start van de show genomineerd worden door hun dierbaren voor een gevreesde payback, want alleen in handen van Peter Powers voeren zij onder hypnose onvoorstelbare én dwaze capriolen uit. De vaardigheden van Peter wekken ook bij de hypnotiseur zelf de nodige lachkriebels op en dat steekt hij niet bepaald onder stoelen of banken.
Show:Theater Fabriek, Amsterdam, vrijdag 2 oktober, eerste show start om 18.30 uur, tweede om 21.45 uur.
Website:
rtl.nl/peterpowers
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Roos Franssen, 035 - 6718878 of roos.franssen@rtl.nl.
RTL Nederland en Iens slaan handen ineen
RTL Nederland wordt per 1 oktober 2009 verantwoordelijk voor het exploiteren van de online advertentiemogelijkheden van iens.nl. RTL Nederland en IENS zijn hiertoe een exclusieve samenwerking voor twee jaar aangegaan. Eerder sloegen de twee partijen de handen al ineen rond RTL’s culinaire platform Etenvandaag.nl. Met deze krachtenbundeling verstevigen de twee marktleiders hun positie op online culinair gebied. RTL Nederland boekt veel succes met de online activiteiten rond onder meer de televisieprogramma’s van Herman den Blijker en ‘Wie Is De Chef’. IENS is de grootste restaurantsite van Nederland met een enorm aanbod van restaurantrecensies en de mogelijkheid online te reserveren.
Bert Habets, CEO van RTL Nederland, over de overeenkomst: “Met deze stap laat RTL zien dat wij onze kennis en sales-kracht effectief kunnen inzetten voor toonaangevende partijen als IENS. RTL en IENS zijn beiden al succesvol op culinair gebied en deze bundeling van expertise en ervaring zal dat succes nog verder vergroten.”
Sander Klos, CEO van IENS Independent Index, hecht groot belang aan de samenwerking met RTL: " In RTL heeft IENS een sterke partner gevonden voor de verkoop van interactieve campagnes die een heel duidelijke focus heeft op de culinaire sector waar zowel IENS als RTL al jaren actief in zijn. Juist de overeenstemming in deze strategische focus tussen IENS en RTL maakt de samenwerking krachtig en zeer waardevol voor iedere adverteerder die op zoek is naar de koopkrachtige consument met een specifiek profiel.”
RTL Nederland is een allround mediabedrijf en marktleider met vier televisiestations, RTL 4, RTL 5, RTL 7 en RTL 8, het nummer 1 radiostation Radio 538. Bovendien wordt op 2 oktober 2009 het digitale themakanaal RTL Lounge gelanceerd. RTL Nederland vermaakt en informeert een breed publiek zeven dagen per week, 24 uur per dag op elk relevant platform. De zenders van RTL Nederland bieden populaire programma’s van eigen bodem, zoals ‘RTL Nieuws’, ‘RTL Boulevard’, groot amusement in het weekend en een grote variëteit aan buitenlandse films en series. Met het marktleiderschap op radio en televisie en snel groeiende activiteiten in digitale media met onder andere RTL.nl, RTL Gemist en Etenvandaag.nl is RTL Nederland een van de meest vooraanstaande mediabedrijven van Nederland. RTL Nederland is een dochterbedrijf van RTL Group en maakt deel uit van het internationale Bertelsmann concern.
IENS is uitgegroeid tot dé restaurantgids van Nederland op internet, mobiel en interactieve TV met meer dan 85.000 geregistreerde proevers en ruim 4 miljoen unieke bezoekers per jaar. Of je nu de nieuwste loungetent of een kindvriendelijk restaurant zoekt, IENS wijst je de weg. De kernactiviteiten van IENS bestaan uit het beheer en de exploitatie van de grootste restaurant- en delicatessendatabase, de website www.iens.nl, de mobiele site, de iPhone applicatie, de iTV applicatie, en de met deze media verbonden IENS-community. Dit vindt onder meer plaats door de verkoop van advertenties in de zakelijke markt, het leveren van diensten aan de restaurants, het uitgeven en de verkoop van op maat gemaakte restaurantgidsen voor de zakelijke markt, alsmede het uitgeven van een e-magazine voor de IENS-proevers.
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jasper Teijsse, sr. adviseur corporate communicatie RTL Nederland via tel. 035-6718933 of jasper.teijsse@rtl.nl. U kunt daarnaast ook onze website www.pressroomrtlnederland.nl bezoeken.
Broeierig de herfst in met nieuw seizoen RTL 5-flirtshow 'Take Me Out'
De herfst gaat op maandag 21 september lekker broeierig van start met een nieuw seizoen van het RTL 5-programma ‘Take Me Out’. De flirtshow, gepresenteerd door Eddy Zoëy, is dé ultieme ontmoetingsplek voor singles waarbij telkens één vrijgezelle man tegenover dertig aantrekkelijke en beschikbare dames staat. Gedurende enkele rondes worden steeds meer persoonlijke details over hem onthuld. Het doel van de single guy is om zoveel mogelijk vrouwen zo lang mogelijk te blijven boeien met zijn vlotte babbel, looks en inhoud zodat hij uiteindelijk uit een groot aantal overgebleven ladies zijn date kan kiezen. Het overschot aan vrouwelijk schoon kan uiteindelijk ook tegenvallen, want de dames hebben de optie om resoluut af te haken als ze al gelijk bij binnenkomst of tussentijds hun interesse in de man in kwestie verliezen.
‘Take Me Out’ is speels, grappig én zit boordevol onthullingen en onverwachte wendingen. Keer op keer wordt ‘de eerste indruk’ op de proef gesteld in een kat en muis-spel tussen dertig vrouwen en één man.
Uitzending RTL 5: vanaf maandag 21 september elke doordeweekse dag, tussen 20.00 en 20.30 uur.
Website:
rtl.nl/takemeout
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Susanne Kolfschoten, 035 - 6718878 of susanne.kolfschoten@rtl.nl.
Carlo & Irene tekenen nieuw contract bij RTL
Carlo Boszhard en Irene Moors hebben een nieuw contract getekend bij RTL Nederland. Het gouden presentatieduo is daarmee ook de komende drie jaar exclusief bij RTL 4 te zien.
Carlo en Irene zijn het tv-seizoen begonnen met twee nieuwe, succesvolle live-programma's in het weekend, 'Let's Dance' en 'Carlo & Irene: Life 4 You'. Gepland staan onder meer een 20 Jaar RTL-special van 'De TV Kantine' en een dierendagspecial van 'Ik Wed Dat Ik Het Kan' (die Carlo overigens samen met Georgina Verbaan zal presenteren).
Erland Galjaard, programmadirecteur RTL 4: "Carlo en Irene zijn altijd zeer loyaal geweest aan RTL. Irene was er twintig jaar geleden als eerste bij toen RTL van start ging en Carlo kwam ons twee jaar later al versterken. In al die jaren hebben zij als presentatoren een vast publiek weten te op te bouwen en zijn tevens uitgegroeid tot programmamakers. Ze brengen humor en gezelligheid op een ongedwongen manier in de huiskamer en weten op al hun programma's duidelijk hun stempel te drukken."
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 – 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl.
Laatste WK-kwalificatieduel Oranje woensdag live bij RTL 4
Op woensdag 9 september kan Oranje nog eenmaal alles uit de kast halen. De selectie van Bert van Marwijk komt dan in het laatste kwalificatieduel voor het WK 2010 in Zuid-Afrika uit tegen Schotland, de nummer 2 in de kwalificatiegroep. Het Nederlands elftal staat met een flinke puntenvoorsprong bovenaan.
De Schotten zijn supergemotiveerd. Ze zijn tweede in de groep, maken kans op kwalificatie en wonnen hun laatste wedstrijd met 2 - 0 van Macedonië. De Nederlandse selectie mag aantreden in het 50.000 zitplaatsen tellende Hampden Park in Glasgow, een heksenketel die de Schotten vleugels zal geven.
Humberto Tan presenteert de uitzending en Leo Driessen doet het commentaar bij de wedstrijd. Jan van Halst analyseert het duel en Marcel Maijer is ter plaatse.
Uitzending: RTL 4, woensdag 9 september, tussen 20.00 en 22.50 uur.
Website:
rtlvoetbal.nl
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, tel. 035 - 6718879, jaap.paulsen@rtl.nl.
RTl 5-gezichten ontrafelen magie in Ibiza
Ibiza is dé ultieme plek waar dj’s, feesten, clubs moeiteloos samengaan met zee, relaxen en prachtige stranden. RTL 5-gezichten Eddy Zoëy, Nikkie Plessen, Bridget Maasland, Rick Brandsteder en Dennis Weening maken deze zomer Ibiza onveilig. Vanaf donderdag 10 september wisselen hectiek en ontspanning elkaar in hoog tempo af in het nieuwe tv-programma ‘Ibiza 24/7’. De vijf duiken het nachtleven in en verkennen de stranden, maar het blijft niet bij lol alleen. Zij worden ook keihard aan het werk gezet om de magie van het eiland bloot te leggen. Vanuit hun tijdelijke onderkomen, een luxe villa, stropen zij de mouwen op en gaan zij keihard aan de slag. Zo is Eddy een dag taxichauffeur, Nikkie life guard, Bridget makelaar, Rick barman en Dennis Personal Assistant. Ook de eilandbewoner zelf en de mooie, rustgevende plekken, waar het eiland rijk aan is en de gemiddelde partyganger geen weet van heeft, komen uitvoerig aan bod.
Rick gaat op zoek naar het pure Hollandse gevoel en komt in actie in de lokale Hollandse kroeg. Hier komt hij als barman oog in oog met opmerkelijke personen uit ons eigen kikkerlandje. Nikkie oefent in de nachtelijke uurtjes haar beste moves in een dansclub en volgt het leven van dj’s Sander Kleinenberg, Roger Sanchez en Mark V. Ook wordt de spot gezet op twee ambitieuze dj’s die een feest organiseren in Ibiza: Dj La Ona en Johnny Kelvin.
Bridget opent ondertussen als makelaar de deuren van de allergrootste miljoenenhuizen. Daarnaast ervaart ze als VIP-manager hoe het is om in de hipste club op het eiland te werken. Water halen voor ‘Very Important Persons’ en hen in de watten leggen, wordt voor haar gebruikelijke kost. Niet alleen Bridget draait overuren, Dennis wordt P.A. van een drukke en perfectionistische event-manager. Hij is verantwoordelijk voor een grote housewarmingparty van een rijke Nederlander die nét een supervilla op het eiland heeft gekocht.
Verder kijken de RTL 5-gezichten binnen bij de lokale bevolking. Zo verdiept Dennis zich in het leven van Paco Fernandez, de beroemdste flamencogitarist van het eiland. Hij tokkelt zelfs niet onverdienstelijk met hem mee.
Uitzending RTL 5: RTL 5, wekelijks vanaf donderdag 10 september 2009, tussen 21.30 en 22.30 uur.
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Roos Franssen, 035-6718624, roos.franssen@rtl.nl
‘Expeditie Robinson’ fantastische start in doelgroep 20-34 jaar en 20-49 jaar
Het nieuwe seizoen van ‘Expeditie Robinson’ is gisteren fantastisch van start gegaan. De avontuurlijke RTL 5-realityserie kwam in de doelgroep 20-49 jaar weliswaar uit op een gedeelde eerste plaats met ‘House’, maar versloeg verder alle programma’s in dit segment zoals de successen ‘De Reünie’ en ‘Een Dubbeltje Op Z’n Kant’. Met een mooi zenderaandeel van 16,1% in de core doelgroep 20-34 jaar is ‘Expeditie Robinson’ op het betreffende tijdstip het best scorende programma in die doelgroep en tevens het bekeken programma van RTL 5 die avond.
In de tweede uitzending aanstaande zondag maken de ‘Expeditie Robinson’-kijkers kennis met de mannen die met een speciale opdracht bezig zijn in de jungle. Vijf mannen met een missie. Ieder een uitgesproken karakter, maar met een gezamenlijk doel; het halen van de expeditie. De mannen vechten met bloed, zweet en tranen voor hun plekje. Om te overleven worden er termieten en reuze kikkers gevangen en gegeten. De dames proberen intussen hun draai te vinden op de eilanden. Het gaat er in de jungle duidelijk anders aan toe dan bij de vrouwen. Gaan de mannen het redden?
Na veertien uitputtende, grensverleggende weken wordt duidelijk welke kandidaat als ultieme Robinson naar huis gaat als de winnaar van deze elfde ‘Expeditie Robinson’.
Uitzending RTL 5: elke donderdag, tussen 20.30 en 21.45 uur.
Website: rtl.nl/expeditierobinson
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Susanne Kolfschoten, 035 - 6718878 of susanne.kolfschoten@rtl.nl.
Het gevoel van de zondagmiddag centraal in 'Carlo & Irene: Life 4 You'
Het weekend zit er bijna op. Met een druk op de knop van de tv komt nog even de laatste dosis gezelligheid in huis. Voor het tiende achtereenvolgende jaar luiden Carlo Boszhard en Irene Moors bij RTL 4 het weekend uit. Vanaf zondag 6 september doen ze dit met het nieuwe programma 'Carlo & Irene: Life 4 You'.
Zoals de kijker van het gouden presentatieduo gewend is, heeft ook het nieuwe programma een ongedwongen sfeer, spraakmakende momenten en aanstekelijke lachbuien. Nieuw is dat Carlo & Irene veel meer op de actualiteiten gaan inhaken dan voorheen en er in het live-programma veel interactie is met de kijker. Ook thuis wordt men dus op talloze momenten betrokken bij wat er op dat moment in de studio gebeurt.
De pijlers van 'Carlo & Irene: Life 4 You' zijn showbizz, uitgaan, reizen, mode & beauty, wonen & gezin en eten & drinken. Bekende en onbekende gasten gaan hier elke zondagmiddag voor aanschuiven. In de eerste aflevering zijn Linda de Mol en Jack Spijkerman te gast. Ook Gordon komt langs, onder meer om de titelsong van ‘Glitter, Glamour Gordon’ te zingen: ‘Niemand Lacht Zoals Jij’. Gerard Joling laat weten hoe zijn concert in Spaarnwoude ging.
Uitzending: RTL 4, vanaf zondag 6 september, tussen 17.25 en 19.20 uur (om 18 uur onderbroken door RTL Nieuws).
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Jaap Paulsen, RTL Nederland, via tel: 035 - 6718879 of jaap.paulsen@rtl.nl.
Geheel nieuwe zaterdagavond van RTL 4 direct succesvol
De twee spiksplinternieuwe programma's van RTL 4 op de zaterdagavond zijn gisteren zeer goed ontvangen. Zowel de nieuwe dansspektakelshow 'Let's Dance' van Carlo Boszhard en Irene Moors als het nieuwe 'Wat Vindt Nederland?' met Jack Spijkerman trokken met de eerste aflevering meteen een miljoenenpubliek.
Ruim een miljoen mensen zagen John Williams de eerste aflevering van 'Let's Dance' winnen met zijn komische maar ook zeer knappe Beyonce-act. Op de primeur van 'Wat Vindt Nederland?' stemden gisteravond 1,1 miljoen kijkers af, die thuis konden meeraden hoe de Nederlander denkt over zeer uiteenlopende actuele kwesties.
Erland Galjaard, programmadirecteur RTL 4: "We zijn bijzonder trots met de geslaagde introductie van deze twee geheel nieuwe zaterdagavondprogramma's. 'Let's Dance' was hilarisch en belooft met alle namen die nog gaan komen alleen maar te gaan groeien de komende weken. En voor Jack is niet alleen zijn comeback een feit, hij heeft ook volledig z'n draai gevonden in een fantastisch nieuw format."
In de doelgroep van RTL 4, Boodschappers 20 - 49 jaar, scoorde 'Lets's Dance' een zenderaandeel van ruim 23 procent en kwam 'Wat Vindt Nederland?' uit op ruim 20 procent, allebei zeer ruim boven het zendergemiddelde.
NOOT VOOR DE REDACTIE
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Jaap Paulsen, email jaap.paulsen@rtl.nl of tel. 06 - 53463092.
RTL 7: tien Britten vrijwillig opgesloten in 'Zware Jongens Achter Tralies'
Hoe overleef je twee weken in de strengste gevangenis van Amerika? Tien Britse mannen, die wel eens met justitie in aanraking zijn geweest maar nog nooit langdurig hebben vastgezeten, laten zich vrijwillig twee weken opsluiten in het ‘Alcatraz van Arizona’. De gevangenis, die uit een tentenkamp in de woestijn bestaat, staat onder het toeziend oog van sheriff Joe Arpaio, de meest beruchte sheriff van de VS. Lukt het hem om de tien Britse mannen, bij terugkomst, buiten de gevangenis te houden? Dit unieke experiment is vanaf zondag 6 september te zien bij RTL 7.
Volgens sheriff Joe Arpaio is niemand op de wereld gelukkiger in de gevangenis dan daarbuiten. De sheriff en zijn team leren de Britse jongens hoe het leven eraan toe gaat in de gevangenis en hoopt daarmee te voorkomen dat zij ooit nog een misstap begaan.
Ze komen oog in oog met de zware jongens die al geruime tijd in het tentenkamp hebben doorgebracht, die mensen hebben vermoord en mogelijk de doodstraf krijgen. Vanuit eerste hand horen zij verhalen waar het mis ging, hoe hun families uit elkaar getrokken werden en hoe hun leven werd verwoest sinds ze hun leven achter de tralies slijten.
De strenge Arpaio deinst nergens voor terug. De mannen die bij hem terecht komen, hebben het extreem zwaar te voorduren. Er wordt gezamenlijk geslapen in bloedhete tenten, er is totaal geen luxe, er moet hard gewerkt worden bij hoge temperaturen en vastgeketend aan hun medegevangenen. Er is een streng regime: 05:30 uur opstaan en 10:30 naar bed. De criminelen zijn herkenbaar gekleed in ouderwets zwart/wit gestreepte boevenpakken en moeten een knal roze boxershort dragen.
Voor het eerst in hun leven zullen de Britse jongens weten hoe het voelt om hun vrijheid echt kwijt te zijn. Zullen zij hiervan leren en nooit meer een misstap begaan als ze terug zijn in Engeland? Houden zij de twee weken überhaupt vol?
Uitzending: vanaf zondag 6 september, 21:00 uur, RTL 7.
Noot aan de redactie: fotomateriaal is op te vragen via: fotoaanvraag@rtl.nl.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tamara de Kruijff, tel: 035 - 6718938, tamara.de.kruijff@rtl.nl.
Nieuw seizoen 'GTST' vol verrassende verhaallijnen
Na een lange zomervakantie gaat de eerste soap van Nederland ‘Goede Tijden, Slechte Tijden’ op maandag 7 september weer van start bij RTL 4, waarmee de populaire serie tevens haar 20e levensjaar in gaat. Het wordt een jaar vol nieuwe cliffhangers, emotionele scenes en verrassende verhaallijnen.
Het afgelopen seizoen van ‘GTST’ eindigde met een heftige worsteling tussen Nick en Maxime in het zwembad van Huize Sanders. Nick was na de talloze insinuaties en manipulaties van Maxime zo woest op zijn tante, dat hij compleet doordraaide en haar probeerde te wurgen. Maxime bleef levenloos achter in het zwembad en Nick nam de benen, maar komt hij hiermee weg? Uiteindelijk beseft Nick wat hij heeft aangericht en besluit terug te keren naar het zwembad, waar hem de schrik om het hart slaat.
De familie Huygens is steeds minder bestand tegen de bemoeizucht van Irene’s moeder Sair Poindexter. Haar aanwezigheid zorgt voor grote spanning in huize Huygens. Sair bemoeit zich met het matige liefdesleven van Ronja en met de seksuele geaardheid van Dex, die echter blijft zweren hetero te zijn. Als Sair zich ook uitlaat over de relatie tussen Irene en Martijn en Martijn ervan beschuldigt een relatie te hebben met Barbara, is voor Irene de maat vol. Ze is woedend op haar moeder, maar toch lijkt het alsof er kleine scheurtjes in haar ogenschijnlijk perfecte huwelijk ontstaan. Nina en Dex zijn eindelijk zover dat zij hun gevoelens naar elkaar uiten, maar er is nog één storende factor in hun midden: Nina’s homoseksuele broertje Lucas.
De aanvankelijke blijdschap van Janine over de komst van haar zoon Lucas slaat om in twijfel, wanneer Lucas alleen maar aan het feesten is en slechts thuiskomt om te slapen. Als Janine op een ochtend een vreemde jongen aan de ontbijttafel treft en Lucas hem zoent, valt haar mond open. Janine claimt er geen probleem mee te hebben, maar voelt zich ongemakkelijk bij het idee dat ze blijkbaar niet zo’n goede relatie met haar zoon heeft, omdat hij zijn geaardheid niet meteen met haar heeft gedeeld.
Ludo doet er nog steeds alles aan om Janine en Jack uit elkaar te drijven. Hij heeft belastende informatie over Jack doorgesluisd naar een journalist, in de hoop dat die informatie bij Janine terechtkomt. Als Janine Jack met zijn duistere verleden confronteert, bekent hij haar dat zijn bedrijf gefinancierd is met nazi-geld. Janine is er kapot van en twijfelt of ze haar romance met Jack kan en wil doorzetten. Krijgt Ludo dan eindelijk zijn zin of weet Jack er een mooie draai aan te geven en steelt hij wederom Janine’s hart?
Lorena en Sjors spannen samen om Bing’s onschuld te bewijzen en hem uit de gevangenis te krijgen. Het gaat steeds slechter met Bing door zijn claustrofobie. Lorena denkt een manier te hebben gevonden om zijn straf over te nemen. Maar daar heeft ze de hulp van Sjors hard bij nodig.
Website:
gtst.nl
Uitzending start 20ste seizoen: RTL 4, maandag 7 september tussen 20.00 uur en 20.30 uur.
Noot aan de redactie: de clifffoto van de start en de nieuwe castfoto en de portretten kunt u opvragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Eva Peters, RTL Nederland, via tel: 035 - 6718971 of eva.peters@rtl.nl.
Feestgedruis onder de loep in 'Glitter Glamour Gorden' bij RTL 4
Wat schittert er in de polder? Wat glimt er achter de molens? Loopt ons land hopeloos achter op het gebied van pracht en praal? Zetten eregasten op premières nog steeds om de hoek van het theater hun fiets op slot om vervolgens in een limousine te stappen? Vanaf vrijdag 4 september gaat feestbeest Gordon in het nieuwe RTL 4-programma ‘Glitter Glamour Gordon’ op zoek naar de glamour in Nederland.
Als een van de meest uitgenodigde BN’ers gaat Gordon het land in en bezoekt allerlei soorten feesten, gala's en openingen om een kijkje achter de schermen te nemen, voor een gesprekje met de gasten en natuurlijk om lekker mee te feesten. Zo nu en dan wordt hij daarin bijgestaan door mensen die het luxe wereldje van binnenuit kennen, zoals Jan des Bouvrie, Fiona Hering, Bastiaan van Schaik en Christine Kroonenberg.
In ‘Glitter Glamour Gordon’ gaat Gordon haringhappen in het Hilton, bezoekt hij samen met Viola Holt het 50-jarige jubileum van Anneke Grönloh en als echte fashionista is hij natuurlijk aanwezig bij de opening van het eerste Fashion Hotel van Europa. Maar ook feesten als de Musical Awards, de Gooische rally, de Glammy Awards en de Radiobitches Awards worden bezocht. En hoewel wereldburger Gordon heel wat gewend is, was de ontmoeting met Paris Hilton op het feestje van Rob Peetoom in het Tuschinkski toch bijzonder te noemen.
“Mensen denken vaak dat er geen glitter en glamour is in ons land, maar dat is er echt wel”, zegt Gordon resoluut. “Eerst ging ik de vloer over, dat was hard werken. Daarna op vakantie naar oorden, waar ik gillend vandaan kwam. En nu… nu stort ik me in het feestgedruis van de glitter en glamour. Ik voel me er helemaal thuis! Het is een te gek programma geworden en de mensen weten niet wat ze te zien krijgen! Zoveel polderglitter, zoveel keurige glamour en dat allemaal in ons heerlijke Holland! Geweldig toch!”
Uitzending: vanaf 4 september elke vrijdag tussen 21.35 en 22.35 uur bij RTL 4.
Website:
rtl.nl/glitterglamourgordon
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal van Gordon is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Danielle van Es, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 – 6718 482 of danielle.van.es@rtl.nl Daarnaast kunt u ook onze website www.pressroomrtlnederland.nl bezoeken.
Laatste seizoen RTL 4-hitserie 'Gooische Vrouwen'
De vier vriendinnen Cheryl, Claire, Anouk en Roelien staan aan de start van het allerlaatste seizoen van de populaire dramaserie ‘Gooische Vrouwen’. Vrijdag 4 september is de eerste aflevering van de laatste reeks te zien bij RTL 4 en kunnen de fans van de vier welgestelde dames weer genieten van alle avonturen en beslommeringen die zich in en om de Gooische villa’s afspelen.
Cheryl Morero (Linda de Mol), Claire van Kampen (Tjitske Reidinga), Anouk Verschuur (Susan Visser) en Roelien van Grootheeze (Lies Visschedijk) hebben alles waar je van kunt dromen, maar toch wordt hun bestaan gekenmerkt door vele ups en downs. Cheryl is compleet in de wolken, totdat ze beseft dat het geluk niet altijd aan haar zijde staat en het ook wel eens minder kan worden. In haar wanhoop trekt ze alles uit de kast om dit te voorkomen en gaat spontaan op paaldansles. Natuurlijk moeten haar beste vriendinnen met haar mee om dit avontuur te delen. Maar of paaldansles de oplossing is?
Anouk wil altijd het onmogelijke. Bovenaan haar verlanglijstje staat haar ex-man Tom, die op dit moment zeer gelukkig is met zijn nieuwe vriendin. Maar Anouk zou Anouk niet zijn als ze zich erbij neer zou leggen. Zij heeft een nieuwe missie in haar leven, maar maakt ze daar anderen ook gelukkig mee?
Control freak Claire is de controle juist helemaal kwijt en haar leven staat compleet op z’n kop. In de afkickkliniek komt ze zichzelf behoorlijk tegen, maar tegelijkertijd ontmoet ze een man met een bijzondere aantrekkingskracht. Is dit de ware voor Claire, die eigenlijk geen enkele man bij zich kan houden of is het geluk dit keer wel aan haar zijde?
Het leven van Roelien staat op dit moment in het teken van twee grote wensen: een kindje en een bruiloft. Maar is Evert daar eigenlijk wel de juiste man voor?
En wat is er met Tippiwan gebeurd? Die ontsnapte uit de inrichting, maar overleeft zij de crash die haar auto maakte met een trein op een spoorwegovergang?
Uitzending: RTL 4, wekelijks vanaf vrijdag 4 september, tussen 20.30 en 21.35 uur.
Website:
rtl.nl/gooischevrouwen
Noot aan de redactie: nieuw fotomateriaal van de Gooische vrouwen is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Danielle van Es, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 – 6718 482 of danielle.van.es@rtl.nl.
<< terug