Knallend het nieuwe jaar in met ‘Carlo & Irene: Life 4 You’
‘Carlo & Irene: Life 4 You’ luidt aanstaande zondag 1 januari het nieuwe jaar in op een spetterende en feestelijke manier bij RTL 4. Het populaire programma trapt af met de nieuwe RTL-sterren Britt en Ymke. Zij maken hun plannen voor het komende jaar bekend en zullen bovendien Rudolph van Veen assisteren in de keuken. Ook Quinty Trustfull en Caroline Tensen zijn op afstand in de uitzending. Zij maken de winnende wijk bekend waar zondag de PostcodeKanjer van 40 miljoen euro zal vallen. Tijdens een liveschakeling met ‘Life 4 You’ zullen zij uiteraard in de bewuste wijk staan om de bewoners het nieuws persoonlijk te vertellen…
Ook zijn alle kandidaten van het RTL-programma ‘Obese’ te gast. Hoe is het hun vergaan na de opnames van het programma en hoe hebben ze de kerstdagen doorstaan? Daarnaast blikken Carlo en Irene met royaltydeskundige Marc van der Linden vooruit. Wat worden de koninklijke hoogtepunten in 2012? Naast hem, komt ook Jan Smit voorbij. Hij heeft een speciale boodschap voor alle kijkers vanaf Curaçao.
Verder wordt er live geschakeld met Studio 22 voor ‘Sunday Night Fever’. Chantal Janzen peilt de zenuwen onder de vier finalisten. Wie wordt de nieuwe Tony Manero in de musical ‘Saturday Night Fever’?
Tot slot zijn er in deze bijzondere laatste uitzending van het jaar ook optredens van gelegenheidsduo Lange Frans en Jeroen van der Boom, Edsilia Rombley en de SoulSisters zingen ‘Happy New Year’. Kortom; knallend het jaar in met ‘Carlo & Irene: Life 4 You’.
Uitzending RTL 4, zondag 1 januari vanaf 17.25 uur
Website: rtl.nl/life4you
Noot aan de redactie: Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Roos Franssen, Communicatie RTL Nederland via tel. 035-6718667 roos.franssen@rtl.nl, of bezoek onze website www.rtlperspresentatie.nl.
Eerste topchoreografen van 'The Ultimate Dance Battle' bekend
Na een succesvol eerste seizoen komt in maart 2012 een nieuwe reeks van de zinderende dansshow ‘The Ultimate Dance Battle’ bij RTL 5. Artistiek leider en bedenker van dit spectaculaire dansreality-programma Dan Karaty daagt wederom vijf choreografen met verschillende dansstijlen uit om met hun nog te vormen groepen de strijd met elkaar aan te gaan. De eerste drie namen van deze sterchoreografen zijn bekend: De 27-jarige hiphopper Vincent Vianen die bekend is van het populaire dansprogramma ‘So You Think You Can Dance’ en onder andere heeft gewerkt met grootheden als Usher en Kelis, de 38-jarige Belg en jazz-specialist Michel Froget die de choreografie heeft gedaan van Belle Perez tijdens Eurosong 2006 en de 26-jarige Modern choreograaf Min Hee Bervoets die al op jonge leeftijd de ‘The Power of Imagination’ won, een prijs voor choreografisch talent. Aan dit rijtje worden binnenkort nog twee namen toegevoegd. Lieke van Lexmond neemt samen met haar Belgische tv-collega Sean DHondt de presentatie op zich.
Het niveau van de dansers die zich voor het aankomende seizoen hebben aangemeld, is ongekend hoog. Na zware auditierondes, te zien in de eerste twee afleveringen, krijgt alleen de crème de la crème van deze dansers toegang tot de slopende Dance Camp-rondes. De choreografen hebben hun eigen dream team samengesteld om de pittige opdrachten, gegeven door Dan Karaty, tot een goed einde te brengen. Doen ze dit niet, dan lopen ze de kans dat er een danser uit hun team wordt geruild door het winnende team. Uiteindelijk bereiken alle vijf de teams de liveshows. Daar strijden ze tegen elkaar met maar één doel voor ogen: het winnen van ‘The Ultimate Dance Battle’ 2012. De winnende choreograaf gaat naar huis met het prijzengeld van maar liefst 25.000 euro en elke danser uit dit winnende team wint 5000 euro.
Uitzending: RTL 5, ‘The Ultimate Dance Battle’, vanaf zondag 4 maart 2012, tussen 20.00 uur en 21.30 uur.
www.rtl.nl/theultimatedancebattle
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met Donate Vonk, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 – 6718878 of donate.vonk@rtl.nl.
Crime terug op zondagavond RTL 5
Crime addicts kunnen binnenkort hun hart ophalen bij RTL 5. Met de nieuwe serie ‘Breakout Kings’ en de bekende successen ‘CSI: Miami’ en Lie To Me’ is de zondagavond van de zender vanaf 8 januari gevuld met misdaad.
De Amerikaanse misdaadserie ‘Breakout Kings’ draait om de US Marshals Charlie Duchamp (Laz Alonso) en Ray Zancanelli (Domenick Lombardozzi), die gedwongen moeten samenwerken om ontsnapte gevangenen op te pakken. De twee realiseren zich dat er één groep mensen is die zich het beste in de fugitives kan inleven: gevangenen. Charlie en Ray selecteren enkele misdadigers die nog jaren moeten ‘zitten’ en vormen samen met hen de Breakout Kings. Voor de hulpvaardige gevangenen is hun medewerking niet alleen een manier om even buiten de gevangenismuren te verblijven; voor elke crimineel die weer terug in de cel wordt gebracht, zien zij namelijk een maand van hun straf af gaan. In de eerste aflevering van ‘Breakout Kings’ opent de groep de jacht op een voortvluchtige gevangene die op wraak uit is en daarbij niemand spaart.
Het negende seizoen van ‘CSI: Miami’ was dit jaar al eerder te zien bij RTL 5. In de laatst uitgezonden aflevering, halverwege het seizoen, onderzocht het CSI-team een brute moord op een high school. De draad van deze negende reeks wordt opgepakt met de aflevering ‘Blood Lust’, waarin een vrouw ternauwernood uit handen van een seriemoordenaar weet te ontsnappen. Horatio Caine (David Caruso) en zijn team doen er alles aan om de psychopaat te pakken te krijgen.
De levende leugendetector dr. Cal Lightman (Tim Roth) keert terug met ‘Lie To Me’. In het derde seizoen van deze misdaadserie zet Cal, die er door een analyse van gezicht, lichaam, stem en spraak achter kan komen of iemand de waarheid spreekt, opnieuw zijn skills in om misdaden op te lossen. Hiervoor werkt hij weer samen met psycholoog dr. Gillian Foster. In de eerste aflevering moet Cal alles uit de kast halen om een man, die wordt verteerd door wraak, ervan te weerhouden een bank te overvallen.
‘CSI: Miami’, hervatting seizoen 9: Uitzending RTL 5, vanaf zondag 8 januari wekelijks tussen 20.00 en 20.55 uur.
‘Breakout Kings, seizoen 1: Uitzending RTL 5, vanaf zondag 8 januari tussen 20.55 en 21.50 uur.
‘Lie To Me’, seizoen 3: Uitzending RTL 5, vanaf zondag 8 januari wekelijks tussen 21.50 en 22.40 uur.
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marije Onderwaater, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 - 6718406 of marije.onderwaater@rtl.nl. Fotomateriaal kunt u downloaden via www.rtlbeeldbank.nl of opvragen via fotoaanvraag@rtl.nl.
Kinderen met overgewicht gaan strijd aan tegen kilo's bij RTL 4
Vanaf woensdag 4 januari is Nicolette van Dam terug met ‘Help, ons kind is te dik’. Overgewicht bij kinderen is en blijft een hot item; één op de zeven kinderen is te dik en één op de twaalf kinderen lijdt zelfs aan obesitas. Behalve lichamelijke problemen heeft overgewicht ook psychische gevolgen. In dit RTL4-programma biedt Nicolette, samen met coach Ingrid Stieber, kinderen met ernstig overgewicht en hun ouders de helpende hand in hun strijd tegen de kilo’s.
In acht afleveringen nemen Nicolette en Ingrid wekelijks de levensstijl van één gezin, dat die week centraal staat, onder de loep en kijken ze samen met hen naar de oorzaak van het overgewicht van het kind. Na een medische screening van het kind en een weegmoment wordt een plan van aanpak opgesteld. Vervolgens gaan Nicolette en Ingrid het hele gezin tien weken lang intensief begeleiden, met als doel voor eens en altijd af te rekenen met de ongezonde leefstijl. De ouders spelen hierin een grote rol; van hen wordt niet alleen verwacht dat ze hun kinderen steunen en grenzen aangeven, zij zijn ook degenen die de boodschappen doen en het goede voorbeeld (moeten) geven. Uiteindelijk gaat het om een gezonder en gelukkiger gezinsleven. Ingrid begeleidt ouders en kind tijdens het afvallen, door onder andere te adviseren over gezonde voeding en voldoende beweging te stimuleren. En ook Nicolette staat het gezin bij in deze moeilijke strijd.
Ingrid Stieber, die zelf ook ooit kampte met flink overgewicht, is bekend van het boek en de methode genaamd ‘Lekker Pûh!!!’. Deze methode motiveert jongeren om zelf te kiezen voor goed en gezond eten.
In de eerste aflevering van de tweede serie van ‘Help, Ons Kind Is Te Dik’, geproduceerd door Eyeworks, staat de 13-jarige Nora centraal. Zij weegt 72 kilo en heeft obesitas. Omdat haar moeder keihard werkt is Nora vaak alleen thuis. Uit verveling grijpt ze naar koek en snoep en komt daardoor steeds meer aan. Nora moet haar eetpatroon veranderen om weer een gezonde tiener te worden. Coach Ingrid Stieber helpt hen daarbij.
Uitzending RTL 4: vanaf woensdag 4 januari wekelijks tussen 21.30 en 22.30 uur.
Website: rtl.nl/helponskindistedik
Noot aan de redactie: Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Muriël van Tuijl, tel. 035 – 6718771, of via muriel.van.tuijl@rtl.nl. U kunt daarnaast ook onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
Alessandro, Deon, Joey en Mathijs in finale ‘Sunday Night Fever’ bij RTL 4
De vier finalisten van ‘Sunday Night Fever’ zijn bekend. In de liveshow van vanavond viel het doek voor Javan en Marcel S. De laatste vier finaleplaatsen gingen namelijk naar Alessandro, Deon, Joey en Mathijs. Zij zullen zondag 1 januari strijden om de felbegeerde hoofdrol in de musical ‘Saturday Night Fever’. In deze finale wordt bovendien duidelijk welk coachteam de winnaar aandraagt: Alessandro en Deon komen namelijk uit voor het team van Carlo en Julie, terwijl Joey en Mathijs de eer van het team van Jan en Kim-Lian zullen verdedigen. De winnaar zal als Tony Manero schitteren in de musical ‘Saturday Night Fever’, die op 17 februari in Koninklijke theater Carré in première gaat.
Mathijs (27 jaar), geboren in Maarssen, verhuisde op jonge leeftijd met zijn gezin naar Maastricht. Na de middelbare school begon hij aan een economische studie. Echter stopte hij hiermee na twee jaar toen Mathijs erachter kwam dat hij liever iets met zang en dans wilde doen. Hij deed auditie aan de Fontys Dansacademie richting musical in Tilburg. En met succes, want na enkele jaren stond Mathijs afgelopen seizoen in het ensemble van 'Mary Poppins', waar hij voor het eerst de understudy van de hoofdrolspeler mocht vertolken. Nederland leerde Mathijs kennen door zijn deelname aan 'Op Zoek Naar Joseph' in 2008 waar hij 5e werd. Bij 'Joseph' stond Mathijs in het ensemble en was hij understudy van de hoofdrolspeler.
Deon (21 jaar), geboren in Amsterdam, is opgevoed door zijn Hollandse moeder Carry en Antilliaanse vader Roland in de Bijlmer. Deon was van jongs af aan al gek op aandacht en showbizz. Hij gaf thuis voor zijn ouders en oma vaak huisconcerten met danspasjes. Deon kwam door zijn oma in aanraking met dans; zij had vroeger een country club, waar Deon altijd mee naar toe ging. Na de middelbare school in Amstelveen te hebben doorlopen, stroomde hij met zijn VMBO diploma door naar de sportopleiding. Maar toen kwam Popstars in 2008 voorbij waarbij hij in RED! terecht kwam. Nu kiest hij voor een eigen solocarrière en is vast besloten om de hoofdrol in de wacht slepen van 'Saturday Night Fever'.
Joey (21 jaar), geboren en getogen in Purmerend, is opgevoed door zijn oer-Hollandse moeder en Spaanse vader. Van jongs af aan volgde de ambitieuze Joey al musicallessen bij het Nederlandse Kindertheater in zijn geboortestad. Na zijn VMBO diploma te hebben behaald, deed Joey meteen auditie voor verschillende musicalopleidingen, waaronder Frank Sanders Academie en Lucia Marthas. Hij werd gelijk aangenomen bij allebei de opleidingen, maar koos voor Frank Sanders. Afgelopen zomer is hij afgestudeerd. Joey is momenteel te zien in het ensemble van Zorro.
Alessandro (23 jaar) heeft Italiaans en Nederlands bloed door zijn aderen stromen. Tijdens de basisschool wist de piepjonge Alessandro al dat hij één ding wilde: hij moest en zou een dansopleiding volgen. Zo heeft hij gestudeerd aan de Nationale Ballet Academie van Hogeschool van de Kunsten in Amsterdam. Hij begon bij het Nationaal Ballet, liet vervolgens zijn stempel achter bij het Internationaal Danstheater en de maakte toen de overstap van klassiek ballet naar de commerciële wereld. Alessandro was afgelopen najaar te zien als Bennie in de musical Daddy Cool.
Uitzending finale zondag 1 januari, tussen 20.00 uur en 21.30 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/sundaynightfever
Noot aan de redactie: fotomateriaal Chantal Janzen, kandidaten en alle coaches is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Roos Franssen, Communicatie RTL Nederland via tel. 035-6718667 roos.franssen@rtl.nl, of bezoek onze website www.rtlperspresentatie.nl.
Avontuurlijke films tijdens kerstvakantie bij RTL Telekids
Speciaal tijdens de kerstvakantie vult RTL Telekids in de weekenden haar programmering aan met een aantal leuke kinderfilms. Op zaterdag 24 december kunnen de kinderen genieten van ‘Ernst, Bobbie En De Rest En De Geslepen Onix’ en op zondag 25 december wordt ‘K3 en het IJsprinsesje’ uitgezonden. Het jaar wordt op zaterdag 31 december afgesloten met de spannende avonturen van Asterix en Obelix in ‘Asterix En De Vikingen’ en op zondag 1 januari begint het jaar met de belevenissen van de vliegende auto ‘Tugger’.
In ‘K3 en het IJsprinsesje’ wordt K3 uitgenodigd in een sprookjesrijk om te zingen op de verjaardag van prinses Fleur, de dochter van Koning Flurkentijn. Alleen is ze helemaal niet blij met het optreden en ze gedraagt zich ontevreden. K3 ontdekt dat de prinses is betoverd door een kwade tovenaar. Ze doen er alles aan om de vloek op te heffen en Fleur weer blij te laten zijn.
Eerste kerstdag begint bij RTL Telekids met de spannende film ‘Ernst, Bobbie En De Rest En De Geslepen Onix’. In deze film hoort het duo dat een bos wordt gekapt omdat de gemene Wolter Onix er een asfaltfabriek wil bouwen om heel Nederland te asfalteren. Ernst en Bobbie laten dit niet gebeuren en proberen het bos te redden. Hierbij krijgen ze hulp van de mooie verslaggever Suzy.
In ‘Asterix En De Vikingen’ krijgen Asterix en Obelix de lastige taak om van Hippix, het neefje van het dorpshoofd, een echte krijger te maken. Het blijkt al gauw dat deze stadsjongen minder stoer is dan gedacht. De Vikingen arriveren intussen in Gallië en zijn op zoek naar Hippix, die door hen ‘de kampioen van de angst’ wordt genoemd. De Vikingen denken dat hij hen zal leren vliegen en ontvoeren hem daarom naar het ijskoude Noorden. Asterix en Obelix zetten alles op alles om hem te redden en achtervolgen hen. De grote vraag is of Hippix wel gered wil worden, want hij is inmiddels volledig in de ban van de prachtige en moedige Abba, de dochter van de baas van de Vikingen...
Het nieuwe jaar begint goed bij RTL Telekids met de animatiefilm ‘Tugger’. Deze Jeep heeft één grote droom: hij wil vliegen! Deze droom komt een stap dichterbij wanneer de kapotte ventilator in zijn motor wordt vervangen door een vliegtuigpropeller. Tugger brengt zijn tijd door op een vliegveld, waar hij vliegtuigen versleept. Hij heeft vaak onenigheid met de verkeersleider en zijn hond Max, maar gelukkig heeft hij zijn vrienden: radio Shorty, twee oude benzinepompen en ex-bommenwerper Bob. Hij wordt dagelijks omringd door vliegtuigen en blijft hopen dat hij uiteindelijk zelf een keer kan vliegen.
‘Ernst, Bobbie En De Rest En De Geslepen Onix’: Uitzending RTL Telekids, zaterdag 24 december tussen 9.20 en 10.30 uur
‘K3 en het IJsprinsesje’: Uitzending RTLTelekids, zondag 25 december tussen 9.20 en 10.30
‘Asterix En De Vikingen’: Uitzending RTL Telekids, zaterdag 31 december tussen 9.20 uur en 10.30 uur
‘Tugger’: Uitzending RTL Telekids, zondag 1 januari tussen 9.15 uur en 10.30 uur
Site:
telekids.nl
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Karin Bouwknegt, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 - 6718598 of karin.bouwknegt@rtl.nl. Fotomateriaal is verkrijgbaar via fotoaanvraag@rtl.nl.
Wereldberoemde acteurs naar Nederland voor 'Farewell As The World Turns Event'
Op 21 februari 2012 zal de allerlaatste aflevering van de succesvolle soapserie ‘As The World Turns’ op de Nederlandse televisie te zien zijn. Ter gelegenheid daarvan wordt er op zaterdag 18 februari 2012 om 15.00 uur en om 19.30 uur een uniek afscheidsevenement georganiseerd in de intieme setting van Studio 21 te Hilversum. Speciaal voor deze gelegenheid laat RTL Nederland acteurs uit de soapserie overkomen voor het ‘Farewell As The World Turns Event’, met Peter van der Vorst als gastheer.
Op deze dag krijgen bezoekers de unieke kans om samen met Brad Snyder (Austin Peck), Henry Coleman (Trent Dawson), Holden Snyder (Jon Hensley), Katie Peretti (Terri Conn) en 'de oude' Lily Snyder (Marthe Byrne) de allerlaatste twee afleveringen te kijken. Daarna krijgen de bezoekers de kans om vragen te stellen aan de wereldberoemde acteurs. Tickets voor dit unieke evenement zijn vanaf vrijdag 23 december 12.00 uur te bestellen via
www.rtltickets.nl
of 0900-3311 332.
De eerste uitzending van de Amerikaanse soapserie ‘As The World Turns’ was op 2 april 1956 en is daarmee de langstlopende soapserie ter wereld. Sinds de oprichting van RTL 4 in 1990 is de soap ook op de Nederlandse televisie te zien. Na 13.858 afleveringen houdt de soap op te bestaan.
Afgelopen januari organiseerde RTL het eerste Nederlandse ‘As The World Turns Fan Event’ in theater Vredenburg Leidsche Rijn te Utrecht. Duizenden enthousiaste mensen uit het hele land kwamen naar Utrecht om een glimp op te vangen van hun favoriete acteurs en kregen de kans om zes acteurs van hun favoriete serie vragen te stellen.
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Sabine Ottervanger via tel: 035-7113846 of e-mail sabine.ottervanger@rtl.nl.
Sfeervol 'The voice of Holland' in aanloop naar de feestdagen
De kandidaten van 'The voice of Holland' verkeren al volledig in de kerststemming. In de laatste aflevering van de populaire RTL 4-talentshow van dit jaar, op vrijdag 23 december, kan de kijker daar volop van meegenieten. De teams van Marco Borsato (Iris Kroes, Bart Brandjes, Marieke Dollekamp en Sharon Doorson) en VanVelzen (Paul Turner, Guy Barzily, Michelle Flemming en Wouter Vink) komen dan in actie en beide groepen brengen met hun coach een kerstsong ten gehore. Alle in deze afvalrace nog overgebleven talenten zingen bovendien samen een kerstmedley, waarvoor ze deze week speciaal zijn afgereisd naar het magische Disneyland Paris. Ook hun belevenissen in het nu kerstachtige themapark komen terug in de show.
Vrijdag is er tevens een gastoptreden van een artiest die zeker nu een voorbeeld is voor de huidige kandidaten. De winnaar van het eerste seizoen van 'The voice of Holland' treedt namelijk op: Ben Saunders. Ben heeft een ongelooflijk jaar achter de rug. Sinds de finale ontving hij goud voor zijn album en won hij diverse awards. Hij trad op in verschillende landen en op grote festivals en sloot een succesvolle clubtour af waarbij hij alle grote poppodia in Nederland aandeed.
Na afloop van de show valt er bij beide teams één kandidaat af. Daarmee wordt bekend wie de laatste twaalf talenten zijn, die op 28 en 29 december in totaal vier concerten geven in de Heineken Music Hall in Amsterdam.
Op vrijdag 6 januari is 'The voice of Holland' terug op tv. De finale vindt plaats op vrijdag 20 januari.
Uitzending RTL 4, vrijdag 23 december, vanaf 20.30 uur.
Website: thevoiceofholland.nl
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Jaap Paulsen, via tel: 035 - 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl. Ook kunt u onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
RTL 4 luidt 2011 uit met ‘Ik Hou Van Holland Oudejaarsspecial’
Ook dit jaar wordt bij RTL 4 het jaar knallend afgesloten met de oudejaarsspecial van ‘Ik Hou Van Holland’. Deze staat geheel in het teken van alle winnaars van 2011. Naast Linda de Mol, Guus Meeuwis en Jeroen van Koningsbrugge, die alle drie prijzen wegsleepten bij de uitreiking van de Televizier Ring, zijn de volgende ‘winnaars’ te gast: Nick en Simon (winnaars ‘Edison Popprijs voor Beste Album’ en een Gouden Harp), Glennis Grace (winnaar Buma NL Award), Halina Reijn (Elle Style Award), Nasrdin Dchar (Gouden Kalf, beste acteur) en Wilfred Genee (Gouden Televizier Ring).
In deze extra lange en bijzondere aflevering van ‘Ik Hou Van Holland’ wordt er, onder het genot van oliebollen, champagne en het nodige vuurwerk, met veel humor teruggeblikt op 2011. Alle vragen die Linda op de teams afvuurt, gaan over het afgelopen jaar en het feest is helemaal compleet wanneer diverse artiesten hun hits uit 2011 komen zingen. Wie diegenen zijn die de feestvreugde verder komen opvoeren, moet blijken tijdens het spel ‘Raad Een Lied’.
Voor enkele landgenoten eindigt het jaar wel heel bijzonder, als blijkt dat ze met hun buren een miljoenenprijs in de Postcode Loterij winnen. In twee postcodes valt een geldprijs van 1 miljoen euro die de deelnemers, die meespelen met de 14e trekking, in deze postcodes met elkaar winnen. Quinty Trustfull en Winston Gerschtanowitz gaan op pad om op twee plekken in het land deze prijzen uit te reiken.
Uitzending: zaterdag 31 december, tussen 22.00 en 00.30 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/ikhouvanholland
Noot aan de redactie: Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Muriël van Tuijl, tel. 035 – 6718771, of via muriel.van.tuijl@rtl.nl. U kunt daarnaast ook onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
Britt Dekker te gast in kerstaflevering ‘De TV Kantine: The voice of Christmas’
De feestdagen staan voor de deur en ook in ‘De TV Kantine’ is de Kerstgedachte volop aanwezig. In de speciale kerstaflevering ‘The Voice of Christmas’, op vrijdag 23 december te zien bij RTL 4, vertelt Kim Holland het kerstverhaal ‘A Christmas Carol’. Waarin John de Mol als tv tycoon bezoek krijgt van drie geesten: de geest van de tv van vroeger, de geest van de tv van het heden en de geest van de tv van de toekomst. In deze kerstaflevering keert verder de door Matthijs van Nieuwkerk bevreesde persiflage op hemzelf terug in een persiflage op ‘De Wereld Draait Door’. Nelleke van der Krogt, Frans Molenaar en Britt Dekker spelen mee in een persiflage op ‘Are you being served’. Britt Dekker, die zelf wekelijks wordt gepersifleerd in ‘De TV Kantine’, kruipt in de huid van een sexy verpleegster.
Uitzending: vrijdag 23 december, tussen 22.30 uur en 23.05 uur bij RTL 4.
Noot aan de redactie: Beeld is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Muriël van Tuijl, via tel. 035-671 8771 of via muriel.van.tuijl@rtl.nl. U kunt daarnaast ook www.rtl.nl/pers bezoeken.
Halve finale ‘Sunday Night Fever’ in kerstsfeer bij RTL 4
Slechts zes kandidaten zijn nog over bij dans- en muziekspektakel ‘Sunday Night Fever’ bij RTL 4. Deon, Matthijs, Joey, Javan, Alessandro en Marcel V. grijpen hun kans om hun skills te demonstreren in de halve finale op zondag 25 december. Joey, die gisteravond tijdens de live-uitzending geblesseerd raakte aan zijn knie, is er hopelijk ook gewoon bij aanstaande zondag. Op deze Eerste Kerstdag openen de bloedfanatieke heren samen met Chantal de show op een bijzondere manier. Zij brengen op geheel eigen wijze de kerstklassieker ‘Jingle Bells’. Naast dit nummer en nog een andere kerstsong blijft de muziek uit de musical ‘Saturday Night Fever’ in de spotlight staan. Beide teams dansen op ‘Jive Talkin’ en ‘Boogie Shoes’ uit deze swingende discomusical. Voor twee van de zes wannabe Tony’s is het echter na deze avond bruut afgelopen, want er zijn maar vier golden tickets voor de finale op 1 januari. Wie sleept de hoofdrol in de wacht en wordt de nieuwe Tony Manero in ‘Saturday Night Fever’?
Uitzending: zondag 25 december, tussen 20.00 uur en 21.30 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/sundaynightfever
Noot aan de redactie: fotomateriaal Chantal Janzen en alle coaches is op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en/of interviews kunt u contact opnemen met Roos Franssen, Communicatie RTL Nederland via tel. 035-6718667 roos.franssen@rtl.nl, of bezoek onze website www.rtlperspresentatie.nl.
Dagelijks verslag van Dakar rally door Allard Kalff en Dennis van der Geest vanuit Zuid-Amerika
Op zondag 1 januari start RTL 7 met de uitzendingen van de rally der rally’s: Le Dakar. Twee weken lang kunnen de kijkers genieten van adembenemende landschappen, deelnemers die tot het uiterste gaan en een bikkelharde strijd om de eindzege. Dagelijks rond de klok van 22.30 uur geven Dennis van der Geest en Allard Kalff bij RTL 7 een update vanuit Zuid-Amerika. Allard houdt als presentator van ‘RTL GP: Dakar 2012’ de laatste ontwikkelingen bij in de rally. Dennis zal op zijn beurt als Dakar-rookie op zoek gaat naar de meeste bijzondere achtergrondverhalen.
In deze editie zijn de Nederlandse ogen vooral gericht op Hans Stacey, de winnaar van het truckklassement in 2007. Na een afwezigheid van twee jaar keert Stacey terug in de Dakar Rally. De Brabander maakt dit keer deel uit van Team de Rooy en vormt een ijzersterke combinatie met Gerard de Rooy. Zij moeten in staat worden geacht om de Russische dominantie bij de vrachtwagens te doorbreken.
In het autoklassement ontbreken de fabrieksteams van Volkswagen en Mitsubishi wat eventueel kan zorgen voor Nederlands succes. Erik van Loon, afgelopen jaar elfde in de rally, maakt door de afwezigheid van onder meer oud-winnaars Carlos Sainz en Nasser Al-Attiyah grote kans op een topklassering. Nasser Al-Attiyah, de winnaar van afgelopen jaar, is overgestapt in een Hummer en zal weer meestrijden om de eindzege.
Bij de motoren mag er weer veel verwacht worden van onze landgenoot Frans Verhoeven. In de editie van afgelopen jaar won Verhoeven de slotetappe en dit jaar ligt de lat nog hoger nu hij is overgestapt naar het Franse Sherco-team waar hij kopman is. Naast Verhoeven zullen ook Henk Knuiman en Daniel Willemsen hoge ogen kunnen gooien.
Voor de vierde keer op rij wordt Le Dakar gehouden op het Zuid-Amerikaanse continent. Naast Argentinië en Chili wordt dit jaar voor het eerst gereden in Peru. De rally start op 1 januari in de Argentijnse badplaats Mar del Plata en finisht op zondag 15 januari in de Peruaanse hoofdstad Lima.
Uitzending RTL 7, vanaf zondag 1 januari tot en met maandag 16 januari rond de klok van 22.30 uur
Website: rtlgp.nl
Noot aan de redactie: algemeen Dakar beeld en nieuw fotomateriaal van Allard en Dennis is op te vragen via: fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie en interviews met de heren voor vertrek naar Zuid-Amerika, kunt u contact opnemen met Roos Franssen, tel: 035 - 6718667, roos.franssen@rtl.nl. U kunt daarnaast ook onze website www.pressroomrtlnederland.nl bezoeken.
Online samenwerking RTL Nederland en Voetbal International
RTL Nederland en Voetbal International bundelen samen hun krachten online. De website rtlvoetbal.nl wordt samengevoegd met de immens populaire website vi.nl. De samenwerking resulteert in een compleet aanbod aan voetbalnieuws, programma-informatie en een uitgebreid aanbod aan videocontent.
RTL Nederland levert de audiovisuele content, waaronder Europa League livestreams en samenvattingen, de wedstrijden van Jong Oranje en de Jupiler League. De voetballiefhebbers hebben nu alle informatie op één platform, van het laatste voetbalnieuws tot de uitslagen en livestreams tot beknopte wedstrijdsamenvattingen.
Via deze nieuwe website is vandaag, vrijdag 16 december, vanaf 13.00 uur de loting te zien voor de Europa League. FC Twente, Ajax, AZ en PSV zijn verzekerd van hun plek in de aankomende ronde van het Europese toernooi. Live kan heel voetbal-minnend Nederland de loting bekijken, het wordt spannend: wie zullen de Nederlandse clubs als het eerste treffen in de knock-out fase van de Europa League?
Bekijk om 13.00 uur LIVE de loting op:
vi.nl/tv
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Maaike Waldman, Marketing & Communicatie RTL Digital Media, via tel: 035-6718935 of maaike.waldman@rtl.nl.
WNF, Jesse J en James Morrison in derde 'The voice of Holland Live'
Vrijdag 16 december krijgt het Wereld Natuur Fonds een speciale plaats in het RTL 4-programma 'The voice of Holland' om zo aandacht te besteden aan het vijftig jarig bestaan van de organisatie. In deze show komen de teams van Angela Groothuizen (Erwin Nyhoff, Niels Geusebroek, Laura Estévez en Rodney Elzer) en Nick & Simon (Charly Luske, Danjil Tuhumena, Chris Hordijk en Marloes van Ommen) in actie en beide groepen brengen samen met hun coach een muzikaal eerbetoon aan het WNF. In de resultshow brengen alle acht talenten gezamenlijk de 'Earth Song' ten gehore, die ook centraal staat in de huidige actie van het WNF.
Daarnaast geven vrijdag twee internationale topartiesten acte de présence in de show: zowel James Morrison ('You Give Me Something' en 'Broken Strings') als Jesse J ('Price Tag') treden op. Zij doen dit solo, in een duet met elkaar en allebei zingen ze ook samen met de kandidaten van 'The voice of Holland'. In de eerste twee liveuitzendingen van dit seizoen waren Lenny Kravitz en Michael Bublé al van de partij.
Uitzending wekelijks, vrijdag 16 december, vanaf 20.30 uur.
bij RTL 4.
Website: thevoiceofholland.nl
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Jaap Paulsen, via tel: 035 - 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl. Ook kunt u onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
‘All You Need Is Love Kerstspecial’ bezorgt verre liefdes en familie intens gelukkige momenten
Wanneer de decembermaand is aangebroken en heel Nederland zich weer gaat voorbereiden op de Kerst, is Robert ten Brink en zijn team al weken bezig met de voorbereidingen op de ‘All You Need Is Love Kerstspecial’, die op kerstavond wordt uitgezonden bij RTL 4. Van het lezen van honderden brieven tot het uitstippelen van de route die de kerstbus dit jaar gaat rijden om verliefde stelletjes te verrassen en te herenigen. Want ook dit jaar wacht Robert zijn amoureuze buitenlandse gasten weer op Schiphol op om ze vervolgens af te leveren bij het juiste liefdesnestje ergens in Nederland.
In de volledig in kerstsfeer gehulde studio ontvangt de gastheer ook tal van geliefden en families die nietsvermoedend een bijzondere avond tegemoet gaan. Caro Emerald en Waylon trakteren de kijker op een sfeervol optreden tijdens de twee uur durende kerstshow.
Uitzending: zaterdag 24 december tussen 20.00 uur en 22.00 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/allyouneedislove
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Eva Peters, via tel: 035 - 6718971 of email eva.peters@rtl.nl. Ook kunt u onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
Vrouwen aan zet in ‘Krabbe Staat Op Straat’ bij RTL 4
Voor de speciale kerstaflevering van ‘Krabbé Staat Op Straat’ op dinsdag 13 december strijken designers Rudi en Pascal samen met Martijn Krabbé neer in hét kerstdorp van Nederland: Noordwijk. Hier gaat het spraakmakende RTL 4- programma aan de slag met het thema kerst, wat natuurlijk een uitgelezen kans is om net een stapje verder te gaan in de interieurs...
Buurtbewoonsters van het Binnenhof in Noordwijk hebben hun mannen enkele dagen verbannen voor een gigantische woonkamermetamorfose. Zij trekken al hun decemberaccessoires uit de kast en zetten hun kerstballen, -pieken, -slingers, -verlichting op straat. Rudi en Pascal lopen op hun beurt langs voor een grondige inspectie, kan de inboedel hen bekoren en zelfs inspireren tot kleurrijke kerstinterieurs bij de dames in huis? Naast de boom, worden ook de eettafel en de rest van het huis voorzien van de laatste decembertrends.
De vrouwen gaan in het kader van de kerstgedachte ook wat voor een ander doen en mogen een kerstwens insturen. Zij krijgen de kans om ook aan een ander een verrassende kerstmetamorfoses te gunnen. Uiteraard geheel in stijl van de kleurrijke smaak van de topdesigners Rudi en Pascal. Zij laten samen met Martijn twee bijzondere kerstwensen in vervulling gaan. Van gedekte tafel, boom, verlichting tot andere kerstversieringen, de boel wordt rigoureus én geheel in winterse stijl getransformeerd. Het programma wordt weer afgesloten met een geweldig feest voor de hele straat. Een geweldig gospelkoor, kerstman en glühwein zullen niet ontbreken.
Uitzending dinsdag 13 december tussen 20.30 uur en 21.30 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/krabbestaatopstraat
Noot aan de redactie: Beeld van Martijn, Rudi en Pascal is beschikbaar via fotoaanvraag@rtl.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Roos Franssen, via tel: 035 - 6718667 of e-mail roos.franssen@rtl.nl. Ook kun u onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
Mijlpaal 'The voice of Holland': 500.000 thuiscoaches
Nederland had al 16 miljoen bondscoaches, en daar zijn nu een half miljoen coaches van 'The voice of Holland' bijgekomen: de ThuisCoach app waarmee men in elke fase van het populaire RTL 4-programma thuis mee kan spelen als coach is inmiddels meer dan 500.000 keer gedownload. Dat betekent dat 1 op de 5 gebruikers van een android danwel een IOS gestuurde smartphone digitaal op de (draai)stoel plaatsneemt van Marco Borsato, VanVelzen, Angela Groothuizen en Nick & Simon (Android: 209.715, IOS: 320.925). De ThuisCoach app is ontwikkeld door Vodafone, Talpa, Icemobile en RTL Nederland.
'The voice of Holland' trekt in het tweede seizoen elke vrijdag maar liefst meer dan 3 miljoen kijkers. Vorig jaar was het met gemiddeld 2,7 miljoen kijkers al de best bekeken talentenjacht van RTL 4 ooit. Maar ook online is 'The voice of Holland' een groot succes. Niet alleen is met de ThuisCoach app een mijlpaal bereikt, afgelopen vrijdag gingen op Twitter meer berichten dan ooit over 'The voice of Holland': 135.000 Tweets. Daarmee was het programma uiteraard ook trending topic.
Op Facebook is 'The voice of Holland' inmiddels 122.044 keer ge-liked, waarmee het in de top 3 staat van meest bezochte merken in Nederland. Het aantal volgers op Hyves ligt zelfs nog hoger: 125.616. Op Twitter is dit aantal 75.913.
Vorige week trok de website van het programma (www.thevoiceofholland.com) ruim 450.000 unieke bezoekers (bron: Comscore).
Vodafone is partner van het door Talpa geproduceerde ‘The voice of Holland’ en betrekt kijkers via mobiel internet bij het programma en de kandidaten.
Noot aan de redactie: RTL Nederland, Jaap Paulsen, tel. 035 – 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl
- Vodafone Nederland, Jan van der Aa, tel. 043 – 3555222 of e-mail press.nl@vodafone.com.
Topkok inspireert Nederland tot beste kerstgerecht in ‘Herman Zoekt Kerststerren’
Herman den Blijker organiseert op dinsdag 6 en 13 december bijzondere audities in het land, waarbij hij op zoek gaat naar de beste twaalf thuiskoks. Degene met het lekkerste gerecht per gang, wint een jaar lang gratis boodschappen bij supermarktketen Albert Heijn. Iedereen mag zijn of haar favoriete, zelfgemaakte voor-, hoofd- of nagerecht, dat zij thuis al hebben voorbereid, presenteren aan een vakjury, onder leiding van Herman den Blijker. De topkok proeft en verdiept zich in de bereidingswijze, de ingrediënten en laat zich leiden door creativiteit, originaliteit en smaak. Ondertussen gaat Martijn Krabbé op zoek naar de persoonlijke verhalen achter de gerechten.
De kandidaten die de eerste ronde doorkomen, staan in de cook-off en de twaalf thuiskoks die uiteindelijk uit de cook-off komen, mogen zich bewijzen in de finale. Zij krijgen de opdracht hetzelfde gerecht te maken dat ze Herman in de eerste auditieronde hebben laten proeven, maar dit keer onder het toeziend oog van de jury en de camera’s. Daaruit moet blijken welke thuiskoks het hoofd koel kunnen houden en in staat zijn om onder hoge druk opnieuw een indrukwekkende versie van hun gerecht te bereiden. De vier beste voor-, hoofd-, en nagerechten gaan door naar de finale op dinsdag 20 december.
Naast de hardwerkende thuiskoks zwoegen ook vier bekende Nederlandse thuiskoks met hun kookbuddy tegen elkaar. Kookkoppels Maik de Boer en zus Ingrid, Marly van der Velden en ‘GTST’-buddy Christophe Haddad, Carmen Pfaff en schoonzoon Nicolas en Euvgenia Parakhina en Peter Bosveld gaan de culinaire strijd met elkaar aan. Hun opdracht luidt: wie maakte de beste kerstkalkoen inclusief eigen touch en variatie door middel van bijgerechten, sauzen en garnering. De jury bepaalt.
Na een pittige strijd maakt Herman samen met de jury bekend welke drie winnaars (voor-, hoofd- en nagerecht) de meeste indruk hebben gemaakt met hun gerecht en daarom een jaar lang gratis boodschappen mogen doen bij de Albert Heijn.
Uitzending dinsdag 6 december en dinsdag 13 december tussen 21.30 uur en 22.30 uur. Finale op dinsdag 20 december, tussen 20.30 uur en 22.00 uur bij RTL 4.
Website: rtl.nl/hermanzoektkerststerren
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Eva Peters, via tel: 035 - 6718971 of e-mail eva.peters@rtl.nl. U kunt daarnaast ook www.rtl.nl/pers bezoeken.
Premiere: ‘Ice Age: A Mammoth Christmas’ bij RTL 4
RTL 4 brengt de kijker op een humoristische manier in kerstsferen met de nieuwe ‘Ice Age’-kerstspecial: ‘A Mammoth Chrismas’. De hilarische special, met stemmen van onder anderen: Ray Romano, John Leguizamo en Denis Leary, is op woensdag 21 december bij de familiezender te zien.
Enkele jaren geleden betoverde de animatiefilm 'Ice Age' zowel een jong als volwassen publiek. De film met een mammoet, een tijger en een luiaard zorgen voor hartverwarmende humor. Als snel volgde een tweede film: 'Ice Age 2: The Meltdown’, waarin we zien hoe het drietal te maken krijgt met de gevolgen van klimaatsverandering. In 2009 wordt 'Ice Age 3: Dawn of the dinosaurs' uitgebracht, wat wederom een groot succes wordt. Met de Kerstdagen voor de deur, mag de nieuwste ‘Ice Age’-film 'A Mammoth Christmas' niet ontbreken bij RTL 4.
In deze speciale kersteditie, geregisseerd door Karen Disher, vernielt de klungelige luiaard Sid per ongeluk het erfstuk van mammoet Manny. Als de kerstman hem op zijn lijst met deugnieten zet, begint hij aan een hilarische zoektocht naar de Noordpool om alles goed te maken. Voordat ze het weten, verstoren ze een workshop van de Kerstman en wordt alles alleen maar erger. Ze moeten samen met hun prehistorische vrienden alle krachten bundelen om Kerstmis te redden.
Première: Ice Age: A Mammoth Christmas
Uitzending: woensdag 21 december om 20.30 uur, RTL 4
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Tamara de Kruijff, via tel: 035- 6718938 of tamara.de.kruijff@rtl.nl. Foto’s zijn te downloaden in onze beeldbank of op te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl. U kunt daarnaast ook onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
WK boksen zwaargewicht live bij RTL 7
Lukt het hem om tegen alle verwachtingen in de champ te verslaan? Jean-Marc Mormeck probeert op zaterdag 10 december de derde cruisergewichtkampioen in de boksgeschiedenis te worden die het lukt om ook wereldkampioen in het zwaargewicht te worden. De Fransman treft alleen in Wladimir 'Dr. Steel Hammer' Klitschko een heel groot kampioen, zowel letterlijk (hij meet 1,98 meter) als figuurlijk: hij won 56 van zijn 59 wedstrijden en is in het bezit van de wereldtitels van de bonden WBA, IBF, WBO en IBO. Alleen de WBC-belt heeft hij niet, die is in het bezit van zijn broer Vitali. Beiden wonnen ook boksgoud op de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. Klitschko en Mormeck treffen elkaar in de 60.000 toeschouwers tellende Esprit Arena in Düsseldorf en RTL 7 zendt de wedstrijd live uit. Het commentaar bij de wedstrijd komt van Arnold Vanderlyde en Koert Westerman.
Ook Evander Holyfield en David Haye wisten wereldkampioen te worden in zowel het cruisergewicht als het zwaargewicht. Haye versloeg overigens Mormeck alvorens hij in de zwaarste gewichtsklasse kampioen werd, waarna hij met een puntennederlaag genoegen nemen tegen Wladimir Klitschko. Mormeck (36 keer winst in 40 wedstrijden) heeft verder tweemaal winst op ringlegende Virgil Hill op zijn naam staan. Voor de wedstrijd tegen de van oorsprong Oekraïense Klitschko heeft hij de voormalige trainer van Mike Tyson ingehuurd, Kevin Rooney.
Uitzending RTL 7, zaterdag 10 december vanaf 23.00 uur
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Jaap Paulsen, via tel: 035 - 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl. Ook kunt u onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.
Interview met Sinterklaas bij RTL Telekids
RTL Telekids zendt maandag 5 december het enige echte interview uit met Sinterklaas. Niemand minder dan het komische duo Ernst en Bobbie interviewt de Goed Heiligman op zijn verjaardag. Hoewel Sinterklaas helemaal niet zo van interviews houdt, maak hij een uitzondering voor Ernst en Bobbie. Namens de kinderen uit heel het land stelt het tweetal vragen aan Sinterklaas waar de kinderen altijd al een antwoord op hadden willen hebben. Vergezeld door drie Pieten van de Club van Sinterklaas, Test Piet, Muziek Piet en Hocus Pocus Piet, probeert Sinterklaas zo goed mogelijk antwoord te geven.
Natuurlijk zouden Ernst en Bobbie, Ernst en Bobbie niet zijn als ze hun eigen nieuwsgierigheid niet in bedwang kunnen houden en de vragen met de nodige grappen gepaard gaan. Wanneer een en ander uitloopt op een grote rijmpartij, kijkt Sinterklaas toch tevreden terug op zijn verblijf in Nederland.
Uitzending ‘Het grote interview met Sinterklaas’, RTL Telekids, maandag 5 december om 7.50 uur en om 16.30 uur.
Site:
telekids.nl
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Karin Bouwknegt, RTL Nederland Communicatie, via tel: 035 - 6718598 of Karin.bouwknegt@rtl.nl. Fotomateriaal is verkrijgbaar via fotoaanvraag@rtl.nl.
Vlaamse Tanja grote winnaar 'Expeditie Robinson' 2011
Ruim 1,3 miljoen mensen zagen gisteren hoe de Vlaamse Tanja Dexters de bloedstollende finale won van ‘Expeditie Robinson’ 2011. In de spannende nek-aan-nek race slaagde Tanja er als eerste in een brandende pijl met een kruisboog in een bewegende schijf te schieten. Hiermee versloeg zij presentator en acteur Sascha Visser en de Vlaamse VJ Niko van Driessche. Naast de eervolle titel ‘Expeditie Robinson’ 2011 gaat de Vlaamse winnares naar huis met een geldbedrag van maar liefst 50.000 euro.
De finale-uitzending, waarin alle zestien deelnemers nog eenmaal bij elkaar kwamen, was in alle doelgroepen marktleider. In de core doelgroep van RTL 5, 20-34 jaar, was het zenderaandeel 27,4% en in de brede doelgroep 20-49 jaar werd 22,9% zenderaandeel behaald.
Van het succesvolle survivalprogramma staat een nieuwe reeks al in de planning.
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Karin Bouwknegt, 035 - 6718598 of karin.bouwknegt@rtl.nl. Foto’s zijn aan te vragen via fotoaanvraag@rtl.nl.
Marktleider RTL loopt verder uit in november
RTL Nederland heeft de beste novembermaand sinds 1996 afgesloten. In de doelgroep 20 – 49 jaar kwamen de vier RTL-zenders op een gezamenlijk zenderaandeel uit van 38,1 procent, weer een procent boven november 2010 (37,6 procent). Zowel de Publieke Omroepen als de SBS Groep daalden juist in november ten opzichte van vorig jaar. Zij kwamen uit op respectievelijk 25,0 en 21,3 procent zenderaandeel in de doelgroep 20 – 49 jaar.
RTL 4 blijft maar groeien en stevent af op een recordjaar. In november werd hiervoor opnieuw een stap gezet. De familiezender kwam in de doelgroep Boodschappers 20 - 49 jaar uit op een zenderaandeel van 22,5 procent, weer boven dezelfde maand vorig jaar (22,3 procent). Daarmee werd het de beste novembermaand in 14 jaar, toen er nog zeven landelijke zenders waren.
Koploper was 'The voice of Holland' met 3,6 miljoen kijkers op 4 november, goed voor een zenderaandeel van 58,1 procent (Boodschappers 20 - 49 jaar). 'Van Der Vorst Ziet Sterren' bereikte op 25 november een nieuw record met 2,2 miljoen kijkers (6+). Op zaterdagavond bleven 'Ik Hou Van Holland' en 'Ushi & The Family' het uitstekend doen met respectievelijk 2,8 miljoen en 2,2 miljoen kijkers en maakte 'Let's Get Married' een sterk debuut met 1,6 miljoen kijkers (6+).
'Obese' sloot op zondagavond de eerste reeks af met 1,7 miljoen kijkers (6+) en een zenderaandeel van 29,8 procent (Boodschappers 20 - 49 jaar). Doordeweeks gebeurden ook hele mooie dingen. Voor het eerst sinds de start van het 'RTL Nieuws' trok de uitzending van 19.30 uur meer kijkers dan de 20.00 uur uitzending van het 'NOS Journaal'. Dat gebeurde in november zelfs tweemaal. Op 18 november stemden ruim 2 miljoen kijkers (6+) af op 'Goede Tijden, Slechte Tijden', waarmee dit de best bekeken aflevering was sinds 3 februari 2006. Oprah Winfrey nam op 22, 23 en 24 november afscheid van haar talkshow. De allerlaatste aflevering werd late night bekeken door 600.000 personen (6+), goed voor een zenderaandeel van 20,0 procent in Boodschappers 20 - 49 jaar.
Verder wisten in november ook 'Het Spijt Me', 'RTL Boulevard', 'Wat Vindt Nederland?', 'Derek Ogilvie: Kinderfluisteraar', ‘Miljoenenjacht’, ‘Editie NL’, ‘Bones’ en 'Crime Scene Investigation' een miljoenenpubliek te boeien.
RTL 5 komt in november uit op een zenderaandeel van 10,7 procent in de doelgroep 20 – 34 jaar. De VIPS-editie van 'Expeditie Robinson' blijft het best bekeken programma van de jongerenzender met op 10 november 1,3 miljoen kijkers (6+) en 29,1 procent zenderaandeel in 20 – 34 jaar. Ook waren er opvallende scores voor de finales van 'So You Think You Can Dance' op 27 november met ruim 1 miljoen kijkers (6+) en 24,4 procent zenderaandeel in 20 – 34 jaar en van 'Holland’s Next Topmodel' op 14 november met 865.000 kijkers (6+) en 18,2 procent zenderaandeel in 20 – 34 jaar. Daarnaast wisten de kijkers de vooravond van RTL 5 weer goed te vinden met het zeer gewaardeerde programma 'Topchef: De 12 Provincies'. In de finaleweek haalde 'Topchef'' gemiddeld 13,5 procent zenderaandeel. De best bekeken aflevering was op 22 november met 590.000 kijkers (6+) en op 25 november zagen 512.000 kijkers hoe Tim uit Groningen won.
Op 1 november ging het nieuwe programma 'New Chicks' van start met 18,8 procent zenderaandeel. ‘John Beeren’s Salon Takeover' beleefde op 14 november haar debuut met 15,9 procent zenderaandeel. Tenslotte deed de tv-première van 'Twilight' het op 16 november zeer goed met 17,4 procent zenderaandeel (20 – 34 jaar). Op 17 november ging deel 4 van deze ‘Twilight’-saga in première in de bioscoop.
Ook RTL 7 zit in de lift en komt met 7,3 procent zenderaandeel in de doelgroep Mannen 20 - 49 jaar 2 procent hoger uit dan november vorig jaar (7,1 procent). Bij de mannenzender brak 'Voetbal International' op 21 november opnieuw het kijkcijferrecord met 913.000 kijkers (6+). ‘Life After Football’ kwam op 21 november op een zenderaandeel uit van 11,1 procent in Mannen 20 – 49 jaar. Maar ook de Europa League, waarvoor RTL 7 deze week de rechten met drie jaar heeft verlengd, scoorde goed. Zo trok de wedstrijd Austria Wien – AZ 1,1 miljoen kijkers.
Sport blijft een belangrijk thema belangrijk voor de mannelijke tv-kijker. De best bekeken race in de Formule 1 bereikte op 13 november een zenderaandeel van 36,0 procent (Mannen 20 - 49 jaar) en de documentaire 'Senna', over coureur Ayrton Senna, kwam op 27 november op een bovengemiddelde 8,8 procent uit. Films werden eveneens gewaardeerd door de RTL 7-kijker. Zo kwam 'Hulk' uit op een zenderaandeel van 16,6 procent (Mannen 20 - 49 jaar). Andere films in de top 15 van de mannenzender waren 'Waterworld', 'Harold and Kumar Escape from Guantanamo Bay', ‘Collateral’, ‘Hellboy’ en ‘Cocaine Cowboys’. In de vooravond piekte ‘Operation Repo’ met 8,9 procent zenderaandeel (Mannen 20 – 49 jaar).
RTL 8 haalde in november een zenderaandeel van 3,2 procent in de doelgroep Vrouwen 20 – 49 jaar. Dat is 8 procent hoger dan november vorig jaar (3,0 procent ) en 11 procent hoger dan oktober 2011 (2,9 procent ). De best bekeken film deze maand was 'Blessings' met 6,1 procent zenderaandeel in Vrouwen 20 – 49 jaar. Als best bekeken programma staat 'As The World Turns' weer bovenaan met de hoogste score op 8 november met 8,6 procent zenderaandeel. Op 28 november ging 'Dr. Oz' van start als opvolger van 'The Oprah Winfrey Show' en scoorde met deze eerste aflevering een mooie 4,6 procent in Vrouwen 20 – 49 jaar.
Het was een hele goede maand voor RTL Telekids. Gemiddeld haalt de kinderprogrammering een zenderaandeel van 10,1 procent in de doelgroep 3 – 8 jaar (dat was 6,7 procent in oktober 2011). Ook in de commerciële doelgroep Boodschappers + Kind wordt deze programmering goed bekeken met gemiddeld 3,8 procent zenderaandeel en is hiermee na Z@ppelin en Disney XD de best bekeken kinderzender.
Bron: SKO, kijkcijfers op de dag van uitzending (KDU), tijdvak 18.00 – 24.00 uur.
Noot aan de redactie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Communicatie, Jaap Paulsen, tel. 035 - 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl.
Topartiesten vrijdag bij eerste aflevering 'The voice of Holland Live'
Nationale en internationale topartiesten dragen hun steentje bij aan de eerste aflevering van 'The voice of Holland LIVE' op vrijdag 2 december. Zo treedt Lenny Kravitz op tussen de talenten van Angela Groothuizen en Nick & Simon. Kravitz behoort al zeker twee decennia tot de wereldtop en scoorde hits als 'Let Love Rule', 'Mama Said', 'American Woman', 'It Ain't Over 'Til It's Over' en ‘Are You Gonna Go My Way’. Daarnaast krijgen Charly Luske, Emmanuel Anning, Danjil Tuhumena, Chris Hordijk, Marloes van Ommen, Jomy Boky, Erwin Nyhoff, Gino Emnes, Niels Geusebroek, Daniel van der Zee, Laura Estévez en Rodney Elzer advies en tips van de wereldsterren James Morrison ('You Give Me Something' en 'Broken Strings') en Taio Cruz ('Dynamite' en 'Break Your Heart') en sterren van eigen bodem: Waylon ('Wicked Ways' en 'The Escapist') en Krystl ('Bottles' en 'Fool for You'). Martijn Krabbé, Wendy van Dijk en Winston Gerschtanowtiz presenteren de talentshow van RTL 4. Volgende week komen de teams van Marco Borsato en VanVelzen voor het eerst in actie.
In het eerste seizoen keken er gemiddeld 2,7 miljoen mensen per aflevering naar ‘The voice of Holland’, waarmee het de best bekeken talenshow van RTL 4 werd. De eerste tien afleveringen van de tweede reeks trokken allemaal meer dan 3 miljoen kijkers.
Vodafone is partner van het door Talpa geproduceerde ‘The voice of Holland’ en betrekt kijkers via mobiel internet bij het programma en de kandidaten.
Uitzending wekelijks, vanaf vrijdag 2 december, vanaf 20.30 uur.
bij RTL 4.
Website: thevoiceofholland.nl
Noot aan de redactie: voor meer informatie kunt u contact opnemen met RTL Nederland, Jaap Paulsen, via tel: 035 - 6718879 of email jaap.paulsen@rtl.nl. Ook kunt u onze website www.rtl.nl/pers bezoeken.