Mosley: gevaar FOTA-klasse nog niet geweken
Max Mosley denkt dat het gevaar van een apart kampioenschap van de FOTA-teams nog niet is afgewend. Hij denkt dat de FIA nog een zware tijd tegemoet gaat.

Zorgen

In een brief aan de World Motor Sport Council - die in handen is van autosport.com - uit Mosley zijn zorgen. Hij denkt dat de FOTA de rel die gisteren ontstond - nadat de FIA-president excuses eiste voor uitlatingen in de media van het samenwerkingsverband van teams - zal gebruiken om de plannen voor een apart kampioenschap alsnog door te zetten.

Eigen klasse

"Het is duidelijk dat we ons in moeilijk vaarwater bevinden," schrijft Mosley. "Dit kan op korte termijn resulteren in problemen. Het is goed mogelijk dat de FOTA-team alsnog een eigen klasse starten. Dat is hun goed recht onder de International Sporting Code. Maar het Wereldkampioenschap Formule 1 blijft bestaan onder de FIA, zoals het dat al zestig jaar doet."

Controle

“Het kampioenschap heeft al vaker moeilijke tijden gehad en dat zal in de toekomst nog vaker voorkomen, maar dat is geen reden om de controle over te geven aan een externe instantie, al helemaal niet aan een instantie die geen oog heeft voor de ethiek van de sport en gecontroleerd wordt door een industrie die we continu in de gaten moeten houden.”

Frustratie

Mosley is vooral gefrustreerd over de opstelling van de teams omdat hij vreest dat de teams nooit onpartijdige beslissingen kunnen nemen. Dat bleek volgens hem tijdens ‘diffusergate’ toen een van de fabrieksteams probeerde het onafhankelijke Court of Appeal te beďnvloeden. “Het Court zal nooit luisteren naar zo’n partij, maar het maakt wel duidelijk wat de teams verstaan onder onafhankelijk. Bij hen is dat onafhankelijk van de andere teams en telt alleen het eigenbelang.”

 Print pagina
« Terug
Tell a friend
Delen

artikelen
video
Volgende uitzending
 

Laatste video's:
McLaren MP4-27
Launch Force India VJM05
Uitreiking Rally Rijder
Update Team De Rooy
Interview Colsoul
Update etappe 14

Laatste foto's
Test V.d. Garde
Test 9 februari
Test 8 februari
Test 7 februari
Launch Sauber
Launch STR7

F1 Kalender
Teams
Coureurs
18 mar
Australië
25 mar
Maleisië
15 apr
China
22 apr
Bahrein
13 mei
Spanje
27 mei
Monaco
10 jun
Canada
24 jun
Europa
8 jul
Engeland
22 jul
Duitsland
29 jul
Hongarije
2 sep
België
9 sep
Italië
23 sep
Singapore
7 okt
Japan
14 okt
Zuid-Korea
28 okt
India
4 nov
Abu Dhabi
18 nov
Verenigde Staten
25 nov
Brazilië
01
Red Bull Racing
02
McLaren
03
Ferrari
04
Mercedes AMG
05
Lotus F1 Team
06
Sahara Force India
07
Sauber
08
Scuderia Toro Rosso
09
Williams
10
Caterham F1 Team
11
HRT F1
12
Marussia F1 Team
1
Sebastian Vettel
2
Mark Webber
3
Jenson Button
4
Lewis Hamilton
5
Fernando Alonso
6
Felipe Massa
7
Michael Schumacher
8
Nico Rosberg
9
Kimi Raikkonen
10
Romain Grosjean
11
Paul di Resta
12
Nico Hülkenberg
14
Kamui Kobayashi
15
Sergio Perez
16
Daniel Ricciardo
17
Jean-Eric Vergne
18
Pastor Maldonado
19
Bruno Senna
20
Heikki Kovalainen
21
Jarno Trulli
22
Pedro de la Rosa
23
N.n.b.
24
Timo Glock
25
Charles Pic