Franz Engstler heeft zijn eerste WTCC-overwinning geboekt. De 50-jarige BMW-rijder won zondag in het Duitse Oschersleben de tweede race van de dag. Alain Menu (Chevrolet) kwam als tweede over de finish voor Gabriele Tarquini (SEAT).
Start
Engstler vertrok vanaf pole, maar verloor bij de start de leiding aan Norbert Michelisz (BMW). Lang kon Michelisz niet genieten van de koppositie, want in de achtste ronde spinde hij in de voorlaatste bocht.
Winst
Engstler nam de leiding over en kwam alleen in de slotfase iets onder druk te staan van Menu. De Zwitser kwam uiteindelijk op de finish zeven tiende tekort op Engstler.
Derde plaats
De strijd om de derde plaats was zeer spannend. Er kwam een foto aan te pas om te bepalen wie op de laatste trede van het podium mocht plaasnemen. Dit viel in het nadeel uit voor Tom Coronel (BMW). Onze landgenoot dolf met 0''031''" het onderspit tegen Tarquini.
WK-titel
Yvan Muller verkleinde zijn achterstand in de stand om de titel op Chevrolet-teamgenoot Rob Huff tot zes punten. Muller eindigde in de tweede race als vijfde net voor Huff.

Volg RTL GP ook op Twitter