Dit blijkt uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond.

Standpunten

De Piratenpartij spitst zich in haar verkiezingsprogramma met name toe op twee standpunten: allereerst burgerrechten en dan in het bijzonder privacy, en ten tweede de hervorming van het auteurs- en octrooirecht.

Lijsttrekker van de Piratenpartij is Dirk Poot.

Buitenland

In het buitenland heeft de Piratenpartij al successen behaald. De steeds grotere rol van internet in zowel het dagelijks leven als de politiek spelen daarbij een belangrijke rol. De partij, die zijn oorsprong heeft in Zweden, is in Duitsland momenteel de derde partij van het land in de peilingen.

Recent

De partij is de laatste tijd ook veel in het nieuws geweest door haar verzet tegen het blokkeren van downloadsite The Pirate Bay door de stichting BREIN.

LEES OOK:

Gaat nieuwe lijst CDA redden?

CDA valt VVD aan: PVV-light

Enkele standpunten Piratenpartij:

  • Privacy van burgers dient gewaarborgd te worden.
  • Vertrouwelijke gegevens moeten veiliger worden opgeslagen en zorgvuldiger worden gebruikt.
  • Gezondheidszorg goedkoper en kwalitatief beter maken door afschaffing van farmaceutische patenten.
  • Iedereen is gelijk, en blijft dat voor altijd.