RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 23 december 2011, 06:18

Astronaut Kuipers komt aan bij ISS

Sojoez met Kuipers koppelt aan ISS

Reageer
Astronaut André Kuipers is aangekomen bij het internationale ruimtestation ISS, zijn huis voor de komende maanden.

Om 16:19 uur koppelde de Sojoezcapsule met Kuipers aan het ruimtestation. Na de nodige controles gaat rond 19:00 uur het luik open. Dan zweven Kuipers en zijn twee collega's het ISS binnen. Dat is vanaf 18:45 uur live te volgen op RTLNieuws.nl. In het ISS worden ze ontvangen door de drie bemanningsleden die al in het ruimtestation zitten.

35 rondjes rond de aarde

Kuipers en zijn reisgenoten, de Rus Oleg Kononenko en de Amerikaan Don Pettit, werden woensdag gelanceerd vanaf ruimtebasis Bajkonoer in Kazachstan. Na 35 rondjes rond de aarde kwam de capsule aan bij het ISS.

Energieverbruik

Kuipers woont tot half mei in het ISS. Daarna keert hij terug op aarde. Geen Nederlander is ooit zo lang in de ruimte geweest. Kuipers zal tientallen wetenschappelijke experimenten uitvoeren. Zo kijkt hij naar het energieverbruik van het lichaam tijdens langdurige gewichtloosheid.

Voorbereiden op Marsmissie

Wetenschappers willen zich zo voorbereiden op een missie naar Mars, als die ooit werkelijkheid wordt. Ook wil Kuipers kinderen het belang van wetenschap, ruimtevaart en gezond leven bijbrengen. Kuipers is verder verantwoordelijk voor de veilige aankomst van onbemande ruimtevrachtschepen.

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo