RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 10 januari 2012, 12:24

OM legt beslag op 30 panden wegens oplichting

Reageer
Het Openbaar Ministerie (OM) heeft beslag gelegd op 30 panden in Den Haag met een totale waarde van meer 3 miljoen euro.

De actie maakt deel uit van een onderzoek van politie Haaglanden en het OM naar witwassen, valsheid in geschrifte, overtreding van de woningwet en hypotheekfraude. Een 58-jarige man en een 58-jarige vrouw, beiden uit Den Haag, zijn aangehouden. Daarbij heeft de politie bankrekeningen bevroren honderdduizenden euro's erop.

Crimineel geld

De man zou de panden hebben gefinancierd met crimineel geld uit het verleden. Dat zou hij onder meer hebben verkregen door belastingfraude, valsheid in geschrifte en oplichting. Daar kreeg de man in het verleden al celstraffen voor van een keer 3 jaar en een keer 2 jaar.

Op naam van anderen

De man zette volgens het OM de woningen op naam van anderen, om zelf buiten beeld te blijven. De woningen werden vervolgens verhuurd. De bewoners van de panden mogen gewoon blijven zitten.

De politie deed ook doorzoekingen in een huis in Barendrecht en in een woning en kantoorpand in Den Haag. In het kantoor is de administratie in beslag genomen. Naast het onderzoek van politie en justitie doet de Belastingdienst ook een onderzoek. De dienst heeft 4 auto's, een motor en de kantoorinventaris in beslag genomen .

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo