Sarkozy spreekt over Syrië met Medvedev
Rusland en China spraken zaterdag in de VN-Veiligheidsraad hun veto uit over een resolutie waarin het gewelddadige optreden van de Syrische president Bashar al-Assad tegen de oppositie tegen zijn bewind wordt veroordeeld. ,,Frankrijk en Duitsland zullen het Syrische volk niet in de steek laten'', zei Sarkozy. Hij noemde wat er in de Veiligheidsraad is gebeurd, ,,een schandaal''.
Ook Groot-Brittannië neemt geen genoegen met de houding van Rusland en China. De woordvoerder van premier David Cameron wees erop dat er binnen de VN meer instanties zijn om druk uit te oefenen, zoals de Algemene Vergadering. ,,Rusland en China beschermen een regime dat duizenden mensen doodt. Wij vinden hun houding onbegrijpelijk en onvergeeflijk'', zei Camerons woordvoerder.
Susan Rice, de Amerikaanse ambassadeur bij de VN, voorspelde maandag dat Rusland en China nog spijt zullen krijgen van hun besluit ,,zich te verbinden met een dictator die op sterven ligt en wiens dagen zijn geteld''. Ook wees zij erop dat het veto de twee landen in conflict brengt met het Syrische volk en de landen rond Syrië. Rice wees erop dat de resolutie het plan van de Arabische Liga voor een vreedzame omwenteling in Syrië steunde.
© ANP



