RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 24 februari 2012, 18:42

'Behandeling Friso in Nederland onwaarschijnlijk'

Reageer
Het is niet erg waarschijnlijk dat prins Friso in Nederland behandeld kan worden. Verschillende deskundigen zeggen tegen RTL Nieuws dat er in Nederland geen gespecialiseerde revalidatiekliniek is voor volwassen comapatiënten.

De koninklijke familie is op zoek naar een revalidatiefaciliteit voor prins Friso. In Nederland is er slechts één kliniek gespecialiseerd in het revalideren van bewusteloze patiënten, het Leijpark in Tilburg, maar daar nemen ze alleen patiënten aan die jonger zijn dan 25 jaar.

Geen bewijs voor effect

"Boven de 25 jaar is er door het ministerie nooit toestemming gegeven om patiënten gericht te behandelen, omdat er geen bewijs is dat een dergelijk intensief behandelprogramma ook effect heeft", legt neuropsycholoog Henk Eilander uit. In het buitenland kan Friso wel een gespecialiseerde behandeling krijgen, bijvoorbeeld in Londen waar het gezin woont.

Geen verzekering

Volgens bestuursvoorzitter Vincent Buitendijk van de Libra Zorggroep, waar de Tilburgse instelling onder valt, heeft de leeftijd van 25 te maken met wetenschappelijke inzichten die er altijd zijn geweest en willen zorgverzekeraars dergelijke behandelingen bij patienten boven de 25 niet vergoeden.

De Tilburgse instelling zou wel willen experimenteren met patiënten van 25 jaar en ouder. "We zijn op zoek naar mogelijkheden om dat gefinancierd te krijgen. We hebben het ook over een heel kleine groep patiënten, het is heel lastig om daar grote programmaontwikkelingen op te hebben."

Ernstig hersenletsel

Vanmiddag werd in een persconferentie door de behandelend arts voor het eerst duidelijk hoe ernstig de prins er aan toe is, na het ski-ongeluk precies een week geleden. Door zuurstofgebrek en een liefst 50 minuten durende reanimatie liep de prins zwaar hersenletsel op. Het is maar de vraag of Friso ooit nog zal ontwaken, laat staan revalideren.

Medeleven betuitgen

Het Koninklijk Huis heeft een speciaal e-mailadres geopend waarop mensen hun medeleven kunnen betuigen met koningin Beatrix, prinses Mabel en andere leden van de koninklijke familie: adhesie@dkh.nl

Reageer

Laatste binnenlands nieuws:

Ook op RTL Nieuws:

Reageer ook:


// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer Overlay demo