RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 10 oktober 2012, 16:30

Europarlement: luxe vliegreizen niet verbieden

Reageer
De begrotingscommissie van het Europees Parlement vindt dat de leden van het Europees Parlement businessclass moeten kunnen blijven vliegen. Dat bleek vandaag bij een stemming over de Europese begroting voor 2013.

Een amendement van de PVV, waarin staat dat Europarlementariërs nooit meer businessclass mogen vliegen, werd met grote meerderheid verworpen. Tot teleurstelling van PVV-Europarlementariër Lucas Hartong, die de gang van zaken in persbericht "beschamend" noemt.

Ook de Europese vertegenwoordiging van de SP betreurt het dat de begrotingscommissie niet de regels voor vliegreizen wil aanpassen. “Wij zijn niet tegen een totaal verbod op businessclass, maar voor korte reizen is die luxe niet nodig,” stelt SP Europarlementariër Dennis de Jong.

'Alleen bij lange vluchten'

“Wij willen voor het Europees Parlement dezelfde regels als voor leden van de Tweede Kamer,” zegt De Jong. “Dus alleen businessclass als het gaat om hele lange vluchten. Want als we economy naar bijvoorbeeld Bangkok vliegen, moeten we daar ook meteen een paar dagen blijven. Nu kan ik binnen 24 uur weer terug.”

Er is nog een mogelijkheid dat de gunstige reisvoorwaarden van Europarlementariërs alsnog worden beperkt. Het begrotingsvoorstel van de begrotingscommissie wordt eind november plenair besproken in het Europarlement, en er zal dan ook over gestemd worden. De fracties kunnen dan nog aanpassingen indienen.

Hoofdelijke stemming

De PVV wil tijdens de plenaire behandeling van de begroting om een hoofdelijke stemming gaan vragen. Hartong: “Ik zie dat partijen in Nederland roepen dat ze willen bezuinigen op Europa, maar dat ze in Brussel niet mee willen helpen om het zuiniger aan te doen. Ik doel dan vooral op de VVD.”

Volgens de SP is het echter belangrijker om te snoeien in het grote aantal vergoedingen voor Europarlementariërs. De Jong: “De praktijk is dat we binnen Europa niet vaak businessclass vliegen, maar alle leden krijgen 4000 euro per maand kantoorvergoeding, en 6000 euro netto salaris. Dat kan ook wel de helft minder.”

Reageer

Reageer ook:

Meest gelezen

// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer