RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 31 oktober 2012, 17:21

VVD erkent zware effecten zorgpremie

Reageer
Ook in rekenvoorbeelden van de VVD zijn mensen met hogere inkomens door de nieuwe zorgpremie veel geld kwijt. Dat blijkt uit een e-mail van Stef Blok aan de achterban van de partij. De gevolgen van de maatregel zorgden voor veel ophef in de VVD.

Gisteren rekende RTL Nieuws voor wat de gevolgen zijn van het inkomensafhankelijk maken van de zorgpremie. Daaruit blijkt dat mensen met hogere inkomens meer dan 2700 euro per jaar extra zorgpremie moeten betalen.

Het belastingvoordeel dat ze ter compensatie krijgen, is in dat bedrag al meegerekend. Ook uit berekeningen van vakcentrale MHP blijkt dat hogere inkomens zware klappen krijgen.

De plannen zorgen ervoor dat mensen met en lager inkomen minder hoeven te betalen en mensen met een hoger inkomen juist meer. Dat is erg pijnlijk voor de VVD, een partij die juist een hekel heeft aan nivellering.

Pechtold las voor uit mail

VVD-leider Mark Rutte probeerde vandaag zijn achterban gerust te stellen, door te zeggen dat de berekeningen die door diverse media, waaronder RTL Nieuws, zijn gemaakt, niet kloppen. Tijdens het debat confronteerde D66-leider Pechtold hem echter met de e-mail van Stef Blok die in handen is van RTL Nieuws.

Daaruit blijkt dat de rekenvoorbeelden die de VVD hanteert overeenkomen met de resultaten die je krijgt als je de rekentool van RTL Nieuws invult. Rutte reageerde daarop door te zeggen dat er 'veel belastingmaatregelen' nog niet zijn meegenomen. Maar uit de eigen rekenvoorbeelden van de VVD blijkt dus ook dat de hoge inkomens veel geld kwijt zijn.

Frits Wester: VVD onderschatte reactie van achterban

Verontruste reacties VVD

In de VVD is verontrust gereageerd op de uitwerkingen van de nieuwe plannen voor de zorgpremie. "Wij beseffen dat de inkomensafhankelijke premie een vervelende maatregel is", schrijft Stef Blok, de beoogd minister van Wonen en Rijksdienst in de mail.

In de e-mail worden drie rekenvoorbeelden gebruikt om de gevolgen van de maatregelen te illustreren. In deze rekenvoorbeelden rekent de VVD de hogere algemene heffingskorting mee, maar werkt in tegenstelling tot RTL Nieuws met afgeronde bedragen.

Rekenvoorbeelden van de VVD:

Reageer

Reageer ook:

Meest gelezen

// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer