RTL Nieuws
RTL Nieuws


AEX
Volg ons:
facebook
twiter
google+
Uitgelicht:
Liveblog update alert. Klik op deze banner om direct te lezen.
RTL Nieuws | 15 juni 2012, 12:35

Steven Schoppert

Reageer
"In Den Haag gebeurt bijna wekelijks wel iets dat op z’n minst memorabel is, en soms zelfs historisch."

Wanneer ben je begonnen bij RTL Nieuws?

Bij het Nieuws ben ik begonnen als stagiair, op een bijzondere plek: kantoor New York. Tijdens mijn stage in de zomer van 2006 kwam Erik Mouthaan net Max Westerman aflossen als Amerika-correspondent.

Kort overzicht van de loopbaan:

Na mijn stage heb ik nog een klein jaar als camjo gewerkt bij het Dagblad van het Noorden in Groningen. Een prachtbaan, maar RTL trok toch. In 2007 werd ik buitenlandredacteur op de redactie in Hilversum, en in 2008 kon ik opnieuw naar Amerika. Dit keer niet als stagiair, maar als producer voor Erik Mouthaan. Na twee jaar in de VS ben ik via de binnenlandredactie van RTL uiteindelijk op de Haagse redactie terechtgekomen. Sinds maart 2010 ben ik daar politiek verslaggever.

Wat is er zo leuk aan het vak?

Je staat overal met je neus bovenop, en mag heel Nederland vertellen wat je ziet. Het is je werk om nieuwsgierig te zijn. Dat is voor mij het mooiste van het vak.

Meest memorabele moment in je carrière?

In Den Haag gebeurt bijna wekelijks wel iets dat op z’n minst memorabel is, en soms zelfs historisch. Ik had toevallig weekenddienst toen het Catshuis-overleg klapte en kon dus met eigen ogen zien hoe de stoom bij Mark Rutte en vooral Maxime Verhagen zo’n beetje uit de oren kwam toen ze vertelden over de breuk met Geert Wilders.

Ook in Amerika heb ik een lange reeks van bijzondere momenten meegemaakt: van de verkiezingswinst van Obama tot het gekkenhuis rond de dood van Michael Jackson. Maar de meeste indruk heeft toch de aardbeving op Haïti gemaakt, waar Erik Mouthaan, cameraman Dennis Verheijen en ik verslag van hebben gedaan.

Reageer

Reageer ook:

Meest gelezen

// set up global javascript var weerArr[]

Videoplayer