Dennis Wilt
Wanneer ben je begonnen bij RTL Nieuws?
Op maandag 26 mei 2008 mocht ik voor het eerst de weerpresentatie verzorgen op RTL4.
Kort overzicht van de loopbaan:
Mijn carrière begon in 1994 als officier bij de Koninklijke Luchtmacht, waar ik tot 2001 als meteoroloog op diverse plaatsen in binnen- en buitenland heb gewerkt. Sinds mei 2001 ben ik werkzaam bij Meteo Consult, Europa's grootste onafhankelijke weerbedrijf met de hoofdvestiging in Wageningen. Mijn eerste landelijke TV-optreden was in 2005 op de zender Talpa (Tien) bij het programma NSE, Nieuws Sport en Entertainment. Daarna ging het snel met mijn TV-carrière op zowel regionale als landelijke televisie. Sinds het voorjaar van 2008 verzorg ik ook regelmatig de weerpresentaties bij EditieNL en het RTL Nieuws.
Wat is er zo leuk aan het vak?
Het mooie van mijn vak is dat er geen dag hetzelfde is. In Nederland wisselt het weer gelukkig sterk, waardoor er altijd en iedere dag wat over te vertellen valt. Ik ben ook dol op de seizoenen en extremen die we meemaken. Ervaring is een belangrijk element in mijn vakgebied. Ook na een lange carrière als meteoroloog kun je iedere dag nog nieuwe dingen leren. Dat houdt het spannend en uitdagend. Het weer is het meest besproken item van de dag. Ik vind het een uitdaging om ingewikkelde onderwerpen helder bij het publiek over te brengen. Ik geef dan ook regelmatig lezingen door het hele land over uiteenlopende zaken die altijd wel een relatie hebben met het weer en het klimaat.
Meest memorable moment in de carrière
Ik heb in mijn periode bij de Koninklijke Luchtmacht veel bizarre weersituaties mee gemaakt. Van extreme diepvrieskou tijdens oefeningen in Noorwegen tot snikhete omstandigheden gedurende diverse operaties elders in de wereld. Maar dat ik aan het begin van mijn TV-carrière samen met voormalig RTL-weerman John Bernard in de TV-studio stond was toch wel een memorabel moment. John, ook ex-luchtmachter, is voor mij altijd een voorbeeld geweest en gaf me een soort masterclass. Hij was, net als ik nu, in staat om een weerpresentatie inhoudelijk maar ook laagdrempelig te brengen. Het is uiteraard de bedoeling dat iedereen thuis begrijpt waar we het over hebben.


